hvac

آیا تمیز کردن کانال هوا برای یک کاندو ضروری است؟

طبق گزارش USEPA، سطوح برخی از آلاینده های خطرناک در هوای داخل ساختمان تا 70 برابر بیشتر از هوای بیرون است. یکی از منابع اصلی آلودگی هوای داخل ساختمان، مجاری هوای کثیف است. هر بار که کوره یا تهویه مطبوع کار می کند، گرد و غبار، ذرات خاک، زباله، گرده، شوره حیوانات خانگی و سایر آلاینده ها به داخل سیستم کانال کشیده می شود. با گذشت زمان، ذرات در مجاری تجمع می یابند. سیستم مجرا در نهایت به محیطی عالی برای تکثیر کپک ها، باکتری ها و سایر موجودات تبدیل می شود.

هوا از طریق سیستم پمپ می شود و در سراسر خانه که اعضای خانواده و حیوانات خانگی بیمار می شوند پراکنده می شود. افراد مبتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم یا افرادی که مستعد ابتلا به آلرژی هستند در معرض خطر بیشتری برای بیماری هستند. کودکان و افراد مسن نیز در معرض خطر بالای بیماری ناشی از هوای ضعیف داخل خانه هستند. خوشبختانه، مردم اکنون این توانایی را دارند که مجاری خود را تمیز کنند تا کیفیت هوای داخل خانه خود را بهبود بخشند. افرادی که در کاندومینیوم ها زندگی می کنند مانند صاحبان خانه دارای آلاینده های هوای داخل خانه هستند و همچنین باید مجاری خود را تمیز کنند.

مطلب پیشنهادی  دوچرخه سواران - یک خوابگاه خودگردان ارزان قیمت در مسیر کتی میسوری

مدیران کاندو با تمیز کردن اگزوزهای داخل سوئیت، سیستم‌های گرمایش/سرمایش، و واحدهای خشک‌کن لباس، محیط تنفسی سالمی را برای ساکنان فراهم می‌کنند. خشک کن ها مقادیر بسیار زیادی پرز تولید می کنند. مقدار مناسبی پرز وجود دارد که از تله پرز فرار کرده و وارد سیستم هواکش می شود. با گذشت زمان تجمع پرزهای خشک کن می تواند خطر آتش سوزی ایجاد کند. از آنجایی که پرز ماده ای بسیار قابل اشتعال است، بسیاری از شرکت های بیمه و سازمان های آتش نشانی به بازرسی و تمیز کردن منظم دریچه های خشک کن نیاز دارند. مسدود شدن راه های هوایی و گرما می تواند باعث آتش گرفتن پرزها شود. همچنین خشک کن هایی که به درستی هواگیری نمی کنند کارایی کمتری دارند و در نتیجه هزینه بیشتری برای کار کردن دارند. تمیز کردن دریچه های لباسشویی و سیستم های اگزوز برای کاهش خطر آتش سوزی و بهبود بهره وری انرژی ضروری است.

مطلب پیشنهادی  AC Maintenance - RFQ در مورد خدمات تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع

هنگامی که تهویه هوای نامناسب وجود داشته باشد، هوای داخل خانه به آلاینده های هوا آلوده می شود. کاهش تهویه هوا باعث می شود ساکنان کاندو هوای بد تنفس کنند. روش تمیز کردن مجرای هوا که توسط بسیاری از شرکت های نظافتی مورد استفاده قرار می گیرد، شامل یک جارو برقی قابل حمل و یک کمپرسور هوا است. این نوع واحد یا واحد طراحی شده مشابه، به تکنسین ها اجازه می دهد تا به کل سیستم کانال کاندو دسترسی پیدا کرده و آن را به طور کامل تمیز کنند. واحدهای نظافتی ساکت هستند تا ساکنین مزاحمتی ایجاد نکنند. اکثر شرکت ها از جدیدترین تکنولوژی تجهیزات تمیز کردن مجرای موجود استفاده می کنند. به عنوان مثال، تجهیزات تمیز کردن کانال رباتیک به سرعت در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب برای بسیاری از شرکت ها است.

بسیاری از ساختمان‌ها در حال حاضر به وضعیتی به نام «سندرم ساختمان بیمار» مبتلا می‌شوند، از جمله کاندوها. این اصطلاح به این معنی است که یک ساختمان یا خانه دارای آلاینده هایی است که ساکنان را بیمار می کند. برخی از علل اصلی سندرم ساختمان بیمار عبارتند از: سموم موجود در اقلامی مانند اثاثه یا لوازم داخلی، فرش، محصولات چوبی تصفیه شده، محصولات تمیز کننده، و همچنین آفت کش ها و انواع خاصی از مواد پلاستیکی که می توانند ترکیبات آلی فرار (VOCs) در هوا منتشر کنند، از جمله فرمالدئید. . آلاینده های بیولوژیکی می توانند شامل گرده ها، باکتری ها، ویروس ها و کپک ها باشند.

مطلب پیشنهادی  مزایای استفاده از فیلتر HVAC به عنوان فیلتر تهویه مطبوع

مجاری هوای کثیف یا مرطوب خانه مناسبی را برای تجمع زباله ها، کنه های گرد و غبار و موجودات زنده فراهم می کند. این می تواند منجر به “سندرم ساختمان بیمار” شود. از آنجایی که کاندوها می توانند یک سیستم مجرای وسیع داشته باشند، تمیز کردن سیستم ها به طور منظم ضروری است تا هوای داخل خانه سالم برای ساکنان کاندو حفظ شود.Source by Amy Nutt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *