hvac

آیا ارتقای بهره وری انرژی سبز عمیق منطقی اقتصادی دارد؟

اول از همه، هر آیتم سبز یا بازده انرژی نرخ بازده یا ROI قابل توجهی را ارائه نمی کند. جایگزینی فرش با کفپوش بامبو کاملاً منطقی است اما ممکن است از طریق محاسبه بازپرداخت اقتصادی قابل توجیه نباشد. جایگزینی مسیر شنی با روسازی نفوذپذیر یک پروژه مقاوم سازی قابل تحسین است، اما از آنجایی که شن نیز نفوذپذیر است، احتمالاً تأثیرات زیست محیطی ناچیز است. برخی از اقلام بهسازی انرژی و سبز فقط بازده بالایی را ارائه نمی دهند، اما به دلایل دیگر مانند دوام ساختمان، ایمنی، محیط داخلی سالم تر و غیره هنوز ارزش انجام دادن را دارند.

از نظر توجیه اقتصادی برای پروژه مقاوم‌سازی انرژی سبز عمیق، آیا راه‌هایی برای تعیین اینکه آیا کل پروژه باید بتواند هزینه خود را از طریق صرفه‌جویی در انرژی، آب و سایر منابع بپردازد وجود دارد؟ پاسخ این است آره اگر هنر و علم پشت مدلینگ را درک می کنید. به این سوال که “یک پروژه چقدر انرژی یا آب صرفه جویی می کند” را می توان تنها با بررسی اقدامات پیشنهادی بهینه سازی انرژی و آب به صورت جداگانه و همچنین در گروه بندی برای تعیین مقدار کلی انرژی و/یا پتانسیل صرفه جویی در آب پاسخ داد. همچنین باید هزینه کنونی و پیش‌بینی‌شده آتی انرژی و آب را در نظر بگیرید تا «ارزش فعلی خالص» سرمایه‌گذاری کلی پروژه را با هزینه انجام ندادن هیچ کاری و صرف پرداخت قبوض انرژی و آب در حال انجام مقایسه کنید. (واقعیت: اکثر مردم نمی دانند که هر روز هزینه های گزافی برای هدر رفتن انرژی، آب و سایر منابع می پردازند و این پول هدر رفته را می توان و باید برای کاهش هوشمندانه هزینه کرد.)

در حالی که تقریباً غیرممکن است پیش‌بینی کنیم که منابع طبیعی ما چقدر در آینده افزایش می‌یابد، اما می‌توان فرض کرد که منابع حیاتی محدود ما، مانند گاز طبیعی، زغال سنگ، نفت، برق و بله، حتی آب پاک، این کار را انجام خواهند داد. افزایش هزینه در رابطه با کمبود در طول زمان. بنابراین، عاقلانه است که نوعی عامل افزایش قیمت را در مدل کلی صرفه جویی انرژی و آب خود بگنجانید. از نظر تاریخی، هزینه انرژی و آب معمولی در طول زمان به روشی نسبتاً قابل پیش بینی افزایش یافته است و احتمالاً در آینده نیز این افزایش خواهد یافت. درجه یا بزرگی واقعی این افزایش ها در قلمرو حدس و گمان قرار می گیرد، اما خود این متغیر ناشناخته برخی افراد را محتاط و ناراحت کرده است. به عبارت دیگر، جهش های بزرگ در هزینه انرژی می تواند اتفاق بیفتد و وجود دارد و در دسترس بودن آب پاک در حال تبدیل شدن به یک نگرانی جهانی است.

مطلب پیشنهادی  بیمه سیل چه چیزی را پوشش می دهد؟

از سوی دیگر، با تجهیزات و نرم‌افزارهای آزمایشی پیچیده‌ای که امروزه در دسترس هستند، می‌توان میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب را که به بهبود نسبت داده می‌شود، تعیین کرد.بسته بندیبه درجه بسیار دقیقی. غیر معمول نیست که متوجه شوید که یک مقاوم سازی عمیق با انرژی سبز، بازگشت سرمایه 30٪ یا بیشتر ایجاد می کند، که بهتر از تقریباً هر نوع سرمایه گذاری دیگری است که امروزه وجود دارد. بعلاوه، اگر یک سیستم تامین انرژی، مانند انرژی خورشیدی یا سیستم بادی را در نظر بگیرید، هزینه‌های مداوم برای انرژی معمولی حتی بیشتر کاهش می‌یابد… شاید تا حدی که سیستم انرژی تجدیدپذیر به اندازه کافی انرژی مبتنی بر سایت تولید کند تا جبران شود. هزینه ماهانه باقی مانده برای انرژی معمولی. این خانه اکنون به عنوان یک خانه با انرژی صفر خالص یا خانه فوق العاده کارآمد شناخته می شود. توجه داشته باشید: برخی از شرکت های برق حداقل هزینه ماهانه یا هزینه مشتری را دریافت می کنند که با تولید انرژی در محل قابل جبران نیست. تنها راه برای جلوگیری از هزینه ماهانه مشتری، قطع کامل اتصال از ارائه‌دهنده(های) خدمات انرژی است، که به آن قطع اتصال از شبکه یا خارج شدن از شبکه می‌گویند.

هنگام ارزیابی تعداد قابل توجهی از گزینه‌های مقاوم‌سازی سبز و/یا صرفه‌جویی در مصرف انرژی، فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت و نظرات در مورد اینکه چه کاری بهتر است انجام شود یا از آن اجتناب شود، وجود دارد. بهترین راه برای شروع چیست؟ از آنجایی که این مقاله در مورد بهبود منازل مسکونی است، پس عاقلانه است که زمان لازم را برای یافتن یک ارزیاب باتجربه تایید شده انرژی خانه یا HERS* اختصاص دهید. یک ارزیاب آگاه و باتجربه انرژی خانه می داند که چگونه از تجهیزات پیشرفته تست انرژی مورد نیاز برای ارزیابی وضعیت انرژی محل سکونت فعلی شما استفاده کند، اعم از آپارتمان، خانه مجردی، خانه چند خانواده…، و او دارای دسترسی به نرم‌افزار ارزیابی انرژی مورد نیاز برای انجام مدل‌سازی انرژی لازم برای تعیین مؤثرترین مجموعه یا «بسته» بهبودهای انرژی مورد نیاز برای ارائه بازگشت سرمایه مورد نظر.

مطلب پیشنهادی  چگونه یک مبتکر شویم

ارزیاب‌های تایید شده انرژی خانه همچنین راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب و نحوه دسترسی به منابع مالی خصوصی برای بسته‌های بهبودی خود، مانند وام‌های بازده انرژی (EEMs) و وام‌های بهبود انرژی (EIMs) را درک می‌کنند. (به علاوه 203 هزار وام HUD با جزء انرژی) با این حال، اگر شما نیز علاقه مند به ترکیب محصولات و فناوری های سبز هستید یا می خواهید اقامتگاه خود را از طریق یک برنامه سبز ملی، مانند برنامه LEED برای خانه های شورای ساختمان سبز ایالات متحده یا استاندارد ملی ساختمان سبز NAHB، گواهینامه دریافت کنید، چه؟ در این مورد، شما می‌خواهید یک «ارایه‌دهنده سبز» یا «تأییدکننده سبز» را پیدا کنید که به‌درستی تأیید شده باشد و بتواند به شما در تصمیم‌گیری‌های اضافی مربوط به جنبه‌های سبز مرتبط، مانند:

  • محوطه سازی طبیعی / محوطه سازی خوراکی
  • سیستم‌های انرژی تجدیدپذیر، مانند سیستم‌های الکتریکی فتوولتائیک (PV) یا سیستم‌های حرارتی خورشیدی (آب گرم یا هوا)
  • سیستم های آبگیر و/یا مخازن آب باران
  • سیستم های گرمایش / سرمایش هیبریدی
  • فن‌آوری‌های پیشرفته مانند اتوماسیون خانگی، نور روز، هیدروپونیک و این فهرست می‌تواند ادامه داشته باشد
مطلب پیشنهادی  رنگ امولسیون چیست؟

لطفاً در این مرحله ناامید یا غرق نشوید زیرا حتی برای جامع ترین و پیچیده ترین پروژه هایی که تاکنون ابداع شده اند نیز پاسخی وجود دارد. اگر می‌خواهید کارآمدترین مسکن ممکن را با جدیدترین و بهترین ویژگی‌های سبز در آن داشته باشید، باید از تیم «دست‌گزیده» خود برای طراحی و ساخت آن کمک بگیرید.

در اصل، با تمرکز افراد دیگر روی پروژه شما، آنگاه از تجربیات و دانش گروه خود بهره خواهید برد تا در پروژه خود بگنجانید. جمع آوری گروه خود در محافل معماری و مهندسی به عنوان ایجاد یک “تیم طراحی یکپارچه” شناخته می شود. این رویکرد تیمی شناخته شده جهانی برای ایجاد پروژه های نوآورانه و پیشرفته می تواند بهترین نتایج ممکن را به شما بدهد. اما، چگونه می توانید جلساتی را با اعضای مختلف جغرافیایی و به طور خاص با استعداد تیم خود پیدا کنید، جمع آوری و برنامه ریزی کنید؟ پاسخ این است که فردی را بیابید که در تسهیل طرح های طراحی مهارت داشته باشد، که اساساً جلسات هدفمند متمرکز بر پروژه یا مجموعه ای از پروژه های خاص شما هستند.

امیدوارم که این مقاله بینش جدیدی در مورد اینکه چگونه می توانید از خود و عزیزانتان در برابر افزایش قیمت انرژی و نگرانی های کمبود آب دفاع کنید، به شما داده باشد. بدیهی است که یک مقاله به سوالات شما که می دانم دارید پاسخ نمی دهد، مانند:

  • چگونه غذای سالم ارگانیک به دست آوریم یا پرورش دهیم
  • نحوه ترتیب دادن تامین مالی برای خانه های نوآورانه در بازار امروز؟
  • نحوه شارژ رایگان وسیله نقلیه الکتریکی (EV) با استفاده از انرژی خورشیدی و غیره

مقاله های آینده برای همین است. از اینکه وقت گذاشتید و این مطلب را خواندید متشکرم و امیدوارم زندگی طولانی، سالم و پربار داشته باشید.

*HERS – سیستم های رتبه بندی انرژی خانه (اطلاعات بیشتر در مورد HERS در RESNET.us )Source by Ken Riead

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *