hvac

آماده سازی سیستم HVAC و خانه شما برای سرما

1. تمام نشتی های هوا در اطراف خانه خود را ببندید (قاب پنجره ها، چارچوب درها و دریچه های بیرونی). می‌توانید به فروشگاه سخت‌افزار محلی خود بروید و درزگیری یا آب‌وهوا را انتخاب کنید. هر دو به شما کمک می کنند تا مطمئن شوید که هوا وارد خانه شما نمی شود یا از آن خارج نمی شود.

2. عایق بیشتری اضافه کنید. اگر خانه شما چند سال پیش عایق بندی شده است، بهتر است به جای عایق نوردی، عایق کاری مجدد را در نظر بگیرید.

3. فیلترهای هوا را هر 3 ماه یکبار بررسی کنید و فیلتر را تعویض کنید. می توانید به فروشگاه سخت افزار محلی خود بروید و آنها را خریداری کنید، آنها ارزان هستند و به کنترل و بهبود کیفیت هوا در خانه / دفتر شما کمک می کنند.

4. یک ترموستات قابل برنامه ریزی بخرید. با انجام این کار می توانید سیستم خود را طوری برنامه ریزی کنید که در زمان های خاص روشن/خاموش شود تا سیستم شما 24/7 کار نکند. طبق گفته Energy Star شما می توانید سالانه تا 180 دلار یا بیشتر در قبض برق خود صرفه جویی کنید.

مطلب پیشنهادی  آیا کسب و کار دیجیتال تهویه مطبوع می تواند عادی شود؟

5. آبگرمکن خود را عایق بندی کنید. (اگر بخاری شما در زمستان گرم باشد، انرژی شما از دست می رود)

6. مجاری خود را ببندید. از آنجایی که سیستم تهویه مطبوع شما به طور خاص برای خانه شما طراحی شده است، کانال ها به هم آب بندی شده اند. در طول مدت زمان طولانی، قطعاتی که از سیستم مجرای شما به یکدیگر مهر و موم شده اند ممکن است در مدت زمان طولانی خراب شوند. ضروری است که از آب بندی کانال های خود اطمینان حاصل کنید تا گرما را از دست ندهید و همچنین مطمئن شوید که سیستم شما بدون هیچ گونه عقب نشینی کار می کند.

7. اتاق زیر شیروانی را ببندید. گرما از خانه شما به اتاق زیر شیروانی شما فرار می کند زیرا گرما افزایش می یابد. با وجود اینکه هوای اتاق زیر شیروانی خود را بسته اید، می تواند از هر سوراخ کوچکی عبور کند، بنابراین باید مطمئن شوید که به درستی آب بندی شده است. می توانید به Lowes محلی خود بروید و یک ظرف پارچه ای عایق بندی شده، که به عنوان چادر زیر شیروانی نیز شناخته می شود، بردارید. اگر کمی تحقیق کنید، می توانید با قیمت مناسب یکی را تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی  کاربرد اینترنت اشیا در تهویه مطبوع، روشنایی و پریزهای خانه

8. طرفداران خود را برعکس کنید تا در جهت عقربه های ساعت حرکت کنند. این کار هوای خنک را به سمت سقف می کشد و اتاق را گرم تر می کند

9. شما باید سیستم خود را آب کنید و مطمئن شوید که آن را پاک کنید تا زنگ زدگی ایجاد نشود و به سیستم شما آسیب نرساند. همچنین می توانید یک پوشش پلاستیکی یا وینیل ضد آب خریداری کنید که از دستگاه شما در برابر هر گونه تغییر ناگهانی آب و هوا محافظت می کند. این پوشش همچنین در برابر زنگ زدگی در برابر تشکیل و ورود هرگونه جسم به سیستم HVAC شما محافظت می کند.

مطلب پیشنهادی  5 نکته ای که هنگام انتخاب سیستم HVAC تجاری باید در نظر بگیرید

10. هفته ای یکبار سیستم بیرون را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز درست است. پس از هر طوفان شدید، در صورت و زمانی که می‌توانید بیرون بروید، نگاهی بیاندازید تا مطمئن شوید که سیستم شما هنوز آنجاست و آسیبی وارد نشده است.

با دنبال کردن این مراحل شما نه تنها صرفه جویی در انرژی و پول در صورتحساب برق خود، اما این ایده عالی است که برای اطمینان از اینکه سیستم شما برای سرما آماده است، فعال باشید. برای همه شما که در جنوب زندگی می کنید، لازم نیست زیاد نگران شرایط آب و هوایی شدید باشیم، اما هرگز نمی دانید! همه این مراحل به طور بالقوه می‌تواند مانع از خرج کردن پول بیشتر در آینده شود که زمان آن است که سیستم خود را دوباره برای هوای خنک تنظیم کنید.Source by Samantha E Powers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *