hashoor

Vastu Shastra انرژی مثبت را به خانه شما می آورد

Vastu Shastra مطالعه ودایی معماری است که از اصول خاصی پیروی می کند و با اعتقادات خاصی همسو است. این شبیه به باور شرقی فنگ شویی است. واستو بر این تصور استوار است که هر موجود زنده و غیر زنده روی زمین دارای روح است. و روح ها به نیروهای مغناطیسی پوشاننده زمین واکنش نشان می دهند. با پیروی از اصول واستو، مردم بر این باورند که با انرژی کیهانی هماهنگ هستند و در نتیجه بر زندگی آنها تأثیر مثبت می گذارند.

جالب اینجاست که واستو بیان می کند که ماده از پنج عنصر اساسی ساخته شده است. آنها خاک، آب، آتش، باد و اتر یا خلاء هستند. این عناصر را می توان اساس بسیاری از انواع باورها دانست. فنگ شویی که قبلاً ذکر شد یکی از آنهاست و دیگری البته طالع بینی است که نشانه های “آتش”، “آب”، “زمین” و “باد” نیز دارد.

مطلب پیشنهادی  دکور احساسی، ترند دکوراسیون2022 | آرل

بنابراین، اگر کسی خانه‌ای را می‌خواهد که به رفاه عمومی، سلامتی، خوشبختی و رفاه ساکنان آن کمک کند، واستو شاسترا یکی از راه‌هایی است که می‌توان این کار را انجام داد.

Vastu دیکته می کند که خانه شما چگونه باید ساخته شود، درها و پنجره ها در چه جهتی باید باز شوند، موادی که باید یا نباید در ساخت اتاق های خاص استفاده شوند، و چه مبلمانی باید در کجای خانه قرار گیرد. به طور خلاصه، می توان به راحتی آن را به Vastu واگذار کرد تا خانه خود را طراحی و تنظیم کند!

مفاهیم Vastu بر این اصول متکی است که ترکیبی از عناصر فوق را می توان برای کمک به رفاه فرد در سراسر جهان ایجاد کرد. از این رو، توصیه ها ممکن است از خودداری از استفاده از گل رودخانه در هنگام ساختن اتاق پوجا یا قرار دادن تخت در اتاق خواب در جهت شمال-جنوب باشد. و اگر در مجاورت خانه نهری جاری شود، پس جهت اتاق ها و در و پنجره ها چگونه باشد.

مطلب پیشنهادی  نرم افزار سرویس Dreaming

در حالی که تعدادی از دستورالعمل‌های Vastu را می‌توان به صورت علمی توضیح داد، برخی ابهامات باقی می‌ماند که به راحتی می‌توان آن را به دلیل تفاوت زمانی طولانی بین عصری که در آن ایجاد می‌شد و عصر حاضر دانست.

همانطور که مشاهده می شود، Vastu بخش عمده ای از سبک زندگی فرد را پوشش می دهد. و همانطور که در مورد هر موضوع فراگیر اتفاق می افتد، پیروان Vastu بسیارند. سازندگان قبل از نهایی کردن طراحی برای هر ساختمان احتمالی، توصیه های Vastu-gurus را رعایت می کنند، زیرا تعداد قابل توجهی از خریداران و مشتریان تمایل دارند Vastu Shastra را دنبال کنند.

مطلب پیشنهادی  سیستم نقطه فروش خود را حفظ کنید

علم باستان در میان برخی از معتقدان راسخ آنقدر محبوب است که می تواند تصمیم گیری در مورد فروش یا اجاره هر ساختمان بزرگ معماری شود. این امر واستو را به یک محرک عمده در معاملات بازار و املاک تبدیل می کند. در مجموع، Vastu Shastra یک نیروی متحرک مهم در معماری هند است، و بخش عمده ای از مشتریان، واستو دوستانه بودن معامله را در نظر می گیرند.

Source by Emma Perkins

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *