hashoor

The Ultimate Tone – بررسی کتاب بهترین سری تقویت کننده لوله گیتار DIY

این مقاله مروری بر یک سری کتاب از شش کتاب است که جامع‌ترین و واضح‌ترین توضیحی در مورد معماری، مدارها، آهنگ، اجزا و تکنیک ساخت برای افرادی است که تاکنون پیدا کرده‌ام. این بررسی به هر کتاب به طور جداگانه می پردازد و توصیه می کند آنها را با ترتیب خاصی خریداری کنید تا دانش خود را همگام با تجربه ساختمانی خود افزایش دهید.

کوین اوکانر از لندن پاور مجموعه ای از کتاب ها را تحت عنوان اصلی “لحن نهایی” خلق کرده است. این کتاب‌ها واقعاً منحصربه‌فرد هستند و به‌دقت برای آمپلی فایر گیتار و آمپلی‌فایر بوتیک ساخته شده‌اند. کتاب‌ها «احساس» خانگی نیز دارند… تمام تصویرسازی‌ها با دست انجام می‌شوند و کتاب‌ها به صورت فتوکپی بر روی کاغذ 8.5×11 اینچ چاپ شده و با خارهای پلاستیکی و جلدهای پلاستیکی شفاف صحافی شده‌اند. اکنون شش کتاب در این مجموعه وجود دارد که جدیدترین آنها در اواخر بهار سال 2008 منتشر شده است. ممکن است بخواهید کل مجموعه را یکجا بخرید و پس انداز کمی داشته باشید، اما فکر می کنم باید آنها را یکی یکی بخرید. و همانطور که می روید، پروژه ها را در طول راه هضم کنید. اما یک نکته کلیدی… لزوماً نمی خواهید آنها را به ترتیب عددی بخرید. من دنباله زیر را توصیه می کنم:

  1. The Ultimate Tone Volume 3 – Generations of Tone
  2. The Ultimate Tone Volume 5 – Tone Capture
  3. The Ultimate Tone Volume 2 – Systems Approach to Stage Sound Nirvana
  4. The Ultimate Tone Volume 4 – تکنیک های پیشرفته برای طراحی آمپر گیتار مدرن
  5. The Ultimate Tone – اصلاح و ساخت سفارشی آمپر گیتار لوله
  6. The Ultimate Tone Volume 6 – آهنگ بی زمان ساخته شده برای آینده امروز

The Ultimate Tone Volume 3 – Generations of Tone

این مهم ترین کتاب در این سری برای آمپلی فایر تیوب آغازین است.

فصل‌های 2 تا 4 پایه و اساس ساخت آمپر لوله خوب DIY را تشکیل می‌دهند و شما را با اتصالات الکتریکی خوب، تکنیک اتصال به زمین، لباس سرب و سایر تکنیک‌های سیم‌کشی و چیدمان مکانیکی شامل روش‌های مونتاژ مانند نوارهای ترمینال، برجک و بردهای چشمی پر می‌کند.

فصل‌های بعدی هر کدام یک تقویت‌کننده نمادین خاص را انتخاب می‌کنند، هر تقویت‌کننده نمادی نمونه‌ای از تقویت‌کننده‌های کلاس خود است، و به تفصیل از نظر توپولوژی مدار، ویژگی‌های تونال عجیبی که نتیجه آن و نقص‌های کشنده است که محصول بدنام است، مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای. کوین شماتیک های اصلی را ارائه می دهد و سپس نشان می دهد که چگونه می توانید تکنیک های شرح داده شده در فصل های قبلی را برای بهبود عملکرد و قابلیت اطمینان نماد بدون آسیب رساندن به لحن صدا اعمال کنید. شماتیک‌ها دوباره ترسیم می‌شوند، طرح‌بندی‌ها ارائه می‌شوند و راه‌حل‌های مکانیکی کار می‌کنند تا هر فصل را به یک پروژه کامل، مستقل و خودساخته تبدیل کند.

مطلب پیشنهادی  5 عامل خارجی اقلیمی که بر یک پروژه طراحی داخلی تأثیر می گذارد

این فرآیند برای چندین نسخه Champ در فصل 5 تکرار می شود (این فصل تأثیر زیادی روی پروژه آمپر تک پایانی من داشت)، سپس به صورت متوالی: Bassman، Plexi، 800، Bull Dog، AC-30، Portaflex، SVT، با تقویت کننده های Bass Master، Custom Special، Guitar Mate، Herzog و Laney سروکار دارند.

اگر می‌توانید فقط یک کتاب برای سرگرمی خود برای آمپر گیتار بخرید، این کتاب را صمیمانه توصیه می‌کنم.

The Ultimate Tone Volume 5 – Tone Capture

جلد 5 با رویکرد پروژه محور و برخی راه حل های پیچیده تقویت کننده لوله DIY برای گیتار و باس، از همان جایی شروع می شود که جلد 3 متوقف شد.

کتاب با فصلی شروع می‌شود که عملکرد لوله خلاء نامیده می‌شود و سپس فصلی در مورد الکترونیک گیتار و ویژگی‌های پیکاپ ادامه می‌یابد.

دو فصل بعدی پروژه های کوچکی هستند: سیگما برای تعویض افکت ها و Triple-X برای سوئیچینگ تقویت کننده.

فصل 5 و 6 در مورد ترانسفورماتورها هستند … اجزای مهمی هستند اما باعث شد خمیازه بکشم، ببخشید.

با شروع با فصل 7، تمام ایستگاه ها خارج می شوند و شما در بهشت ​​پروژه هستید… Major (200W)، Soma 84 (EL84 آمپر)، استاندارد (پری امپ استاندارد Power لندن از سال 1995 همراه با یک آمپر 50W با استفاده از چهار لوله برق )، Doppelsonde (انواع لوله های قدرت اختلاط)، AX84 (بحث در مورد هدف اصلی یک آمپر توان خروجی بسیار کم)، Kelly (50 وات از 4 6V6)، و چندین پروژه دیگر با دامنه کمتر.

یکی از پروژه های مورد علاقه من بر اساس کار مجدد کوین روی پدال پیش تقویت کننده لوله هات باکس از Matchless در فصل 16 بود. من این پدال را به سبک واقعی “نقطه به نقطه” (به معنی نوارهای ترمینال) در محفظه پدال لوله از داگ ساختم. هافمن، یک پشته تون Baxandall را جایگزین کرده و مقادیر پری امپ را دوباره کار می کند تا Dumble-esqe (نوع غیر HRM) بیشتر شود.

برای تطبیق آمپلی فایر با سبک Yngwie Malmsteen چه کاری انجام می دهید؟ به فصل 18، “سوئد” مراجعه کنید.

The Ultimate Tone Volume 2 – Systems Approach to Stage Sound Nirvana

جلد 2 پروژه محور نیست. بخش اعظم کتاب، فصل های 2 تا 5، به ترفندهای منبع تغذیه و مروری جامع بر تقویت کننده های قدرت، از جمله آمپرهای برق لوله، حالت جامد و هیبریدی می پردازد. فصل 3، در مورد تقویت کننده های برق لوله، دارای اطلاعات بسیار کاربردی در مورد مودها و رفع مدارهای بایاس مارشال و فندر است.

من فصل اول و آخر جلد 2 را بیشتر دوست دارم. فصل اول بحث کوتاهی در مورد مراحل صدا و نحوه تنظیم وسایل خود روی صحنه برای بهترین تجربه مخاطب/گروه است. آخرین، فصل 6، “Pillars of Tone” نامیده می شود و در این فصل، اهنگ اصلی در سطح بلوک طراحی سیستم تقویت کننده لوله گیتار یک به یک مورد بحث قرار می گیرد و کوین بینش بسیار ارزشمندی را در مورد شکل دهی تون در سراسر برنامه ارائه می دهد. پیش تقویت کننده / تقویت کننده

مطلب پیشنهادی  هنر تاملی بر جامعه است – یک دیدگاه

The Ultimate Tone Volume 4 – تکنیک های پیشرفته برای طراحی آمپر گیتار مدرن

این کتابی است که اگر احساس می‌کنید باید عمیقاً با فناوری مقیاس‌بندی قدرتی که کوین توسعه داده است درگیر شوید، می‌خواهید بخرید. Power Scaling که توسط کوین ابداع شده و دارای علامت تجاری است، راهی است که می‌توانید جنبه‌های اعوجاج تقویت‌کننده قدرت (بر خلاف اعوجاج پیش آمپلی‌پی) را در سطح صدای اتاق خواب به تن خود وارد کنید. جلد 4 پروژه DIY محور نیست، اما مسائلی را بررسی می کند، از جمله تضعیف، مقیاس قدرت (هم پایین و هم بالا)، کاهش و مدیریت توان، که توسط طراحان آمپلی فایر تیوب گیتار مدرن حل شده است.

با این حال، فصل دوم تا آخر در جلد 4 ممکن است برای گروه گسترده‌تری از سازندگان علاقه‌مند مهم باشد… فلسفه طراحی. در این فصل کوین یک فرآیند طراحی سلسله مراتبی را ارائه می دهد که می تواند برای تصمیم گیری های کلیدی در مورد نحوه رویکرد شما به پروژه بعدی خود استفاده شود.

The Ultimate Tone – اصلاح و ساخت سفارشی آمپر گیتار لوله

شماره جلدی در عنوان این کتاب وجود ندارد، این کتاب شماره 1 بود. شخصاً برای کامل بودن خریدم. من به طور خاص می‌خواستم اطلاعات «حلقه جلوه‌های کامل» را داشته باشم، اگرچه خود حلقه در پروژه‌ای در جلد 5 گنجانده شده است. TUT همچنین دارای مطالب عالی در مورد ریورب‌ها و روش‌های تعویض سیگنال است که در جلدهای دیگر توضیح داده نشده است. نیمه اول TUT سیستم‌های تقویت‌کننده لوله، منابع تغذیه و پایه‌ها را معرفی/مرور می‌کند، سپس بر روی تقویت‌کننده‌ها و اصلاح‌کننده‌های تقویت‌کننده قدرت در تقویت‌کننده‌های تجاری (مثلاً Marshall/Fender) تمرکز می‌کند. جلد اول همزمان با جلد 3.

The Ultimate Tone Volume 6 – آهنگ بی زمان ساخته شده برای آینده امروز

از بسیاری جهات، جلد 6 ادامه و بسط مطالب در جلد 4 است که در آن Power Scaling معرفی شده است. در جلد 6 یک نسخه جدید “کنترل مستقیم” از Powerscaling ارائه شده است که در جلد 4 معرفی شد، اما با مدارهای جامع خارج شد و برای کنترل “افتادگی” و همچنین در جلد 6 اعمال شد. مدارهای مقیاس بندی جدید مزایای زیادی برای سازنده DIY مانند ایمنی بیشتر در برابر نویز و حساسیت کمتر به چیدمان و غیره است.

من مقیاس جدید DC Power Scaling را در پروژه شبیه سازی Trainwreck اعمال کردم و واقعاً تحت تأثیر بهبود “قابلیت پخش” در حجم های پایین تر قرار گرفتم… مدار Trainwreck Express اصلاح نشده برای استفاده خانگی بسیار بلند است و برای دریافت شیرینی نیاز به چرخش دارد. آهنگ هایی که به آن مشهور است.

مطلب پیشنهادی  3D، 4D، 5D و 6D BIM عجب! به هیچ چیز دیگری نیاز ندارید

یکی از فصل‌های جلد 6 به تقویت‌کننده‌های Dumble اختصاص دارد… چیزی که من واقعاً مشتاقانه منتظر آن بودم زیرا بسیاری از پروژه‌های سرگرمی من بر روی آن مدارها تمرکز دارند. به نظر من این فصل کوتاه مقدمه خوبی برای معماری کلی آمپرهای دامبل است، که از نقطه نظر تکامل آمپرهای استاندارد اصلاح شده اولیه که الکساندر دامبل شروع به انجام آن کرد، نوشته شده است، اما احساس کردم که این فصل در بحث کوتاه بود. برخی از ظرافت های مهم تر مدل های بعدی دامبل.

جلد 6 همچنین دارای بسیاری از مواد دیگر است، از جمله یک آموزش عالی در مورد طراحی تقویت‌کننده‌های توان خروجی واقعاً بالا و یک فصل عالی در مورد طراحی‌های تقویت‌کننده با بهره بالا با مدارهای دنیای واقعی ارجاع‌شده و با جزئیات.

به طور خلاصه …

کتاب های کوین رویکردی بسیار تجربی دارند. او شما را تشویق می کند که در برخی موارد قرارداد را کنار بگذارید یا از آزمایش ترکیبی از لوله ها یا حتی کشیدن لوله ها نترسید و در همه موارد به وضوح توضیح می دهد که چرا مشکلی ندارد و به دلایلی اشاره می کند که چرا خوب نیست همه مثال های موجود در کتاب‌ها بسیار کاربردی هستند و او مطمئناً هنگام نوشتن، DIYer را در ذهن دارد.

مجموعه آثار کوین واقعاً دایره‌المعارفی است و با توجه به این که یکی از ویژگی‌هایی که در کتاب‌های او به شدت کم است، هر نوع نمایه‌سازی است… این با این واقعیت تشدید می‌شود که کوین به جای تکرار خود در جلد جدید، مدام به نوشته‌های قبلی اشاره می‌کند. و انگشت گذاشتن روی مرجع حتی با در دست داشتن کتاب دیگر بسیار دشوار است. شاید فناوری موتورهای جستجو، مانند توانایی گوگل برای جستجوی محتوای محافظت شده، در این مورد به خوبی مورد استفاده قرار گیرد و نوعی «نمایه خودکار» در وب همه کتاب‌های کوین ارائه کند، بدون اینکه واقعاً خود کتاب را به شما هدیه دهد. یا بهتر از آن، فرمت کتاب الکترونیکی از کل مجموعه کتاب‌های کوین از TUT چطور است… فکر می‌کنم همه کتاب‌خوان‌های کتاب الکترونیکی دارای قابلیت‌های جستجو هستند… و طرح‌واره‌های دستی کوین احتمالاً مقیاس مناسبی دارند و بسیار خوانا هستند. بر روی کاغذ الکترونیکی ویژگی این دستگاه ها را نمایش می دهد.

در همین حال، امروز چگونه کتاب های کوین را تهیه می کنید؟ بهترین راه برای دریافت کتاب ها، سفارش مستقیم آنها از چاپخانه پاور لندن است. آنها اکنون یک سبد خرید دارند http://www.londonpower.com.

Source by Mark Douglas Roberts

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *