hashoor

SAP R/3 Architecture – مزایای این معماری

همانطور که فناوری مشتری-سرور در بین توسعه دهندگان ERP محبوب شد، SAP SAP R/3 خود را راه اندازی کرد، در این، R مخفف پردازش زمان واقعی داده و 3 مخفف معماری سه لایه است. به دلیل استفاده از این فناوری، این نسخه از SAP ERP با چندین پلتفرم و سیستم عامل سازگار بود. آخرین نسخه SAP ERP SAP ECC 6.0 است که جانشین معماری R/3 است.

قبلاً از نرم افزار ERP برای اجرا بر روی معماری 2 لایه ای شامل پایگاه داده یا سرور و مشتری استفاده می شد. این نه تنها پردازش را کند کرد بلکه تعداد کاربران را محدود کرد. در سازمان‌های بزرگی که در مکان‌های مختلف و با تعداد زیاد کارمند مشغول به کار هستند، چنین برنامه‌ای بسیار مشکل ساز بود. معماری سه لایه لایه ای را بین کلاینت و سرور برای ساده کردن پرس و جوهای ارسال شده از کلاینت به پایگاه داده و ارسال خروجی از سرور پایگاه داده به مشتری ارائه می دهد. SAP R/3 بر اساس این فناوری ساخته شده است که آن را بدون هیچ تأثیر منفی بر سرعت پردازش و زمان پاسخگویی، برای هر تعداد کاربر قابل استفاده می کند.

مطلب پیشنهادی  ساختمان سبز – مصالح پایدار برای ساخت خانه

معماری SAP R/3 بر اساس سرور برنامه، سرور پایگاه داده و سرور ارائه است، سرور برنامه سومین لایه است که به معماری دو لایه قبلی اضافه شده است تا آن را به معماری سه لایه تبدیل کند. سرور ارائه SAP R/3 به عنوان رابط کاربری گرافیکی کار می کند و برنامه ای به نام sapgui.exe است. این برنامه در سیستم کلاینت نصب می شود که ورودی را می گیرد و به سرور برنامه ارسال می کند که درخواست ها را پردازش می کند و نتایج یا خروجی ورودی را برمی گرداند.

سرور برنامه شامل برنامه های اجرایی است که در ABAP توسعه یافته اند. خدمات در بسیاری از سرورهای برنامه توزیع می شوند و یک سرور پیام به حفظ ارتباط بین بسیاری از سرورهای برنامه کمک می کند. این طراحی به توزیع حجم کار با توجه به در دسترس بودن سرور با هر کاربر جدید کمک می کند. تمام درخواست های ارسال شده توسط مشتری پس از پردازش توسط سرور برنامه به سرور پایگاه داده منتقل می شود که سپس وظایفی مانند ذخیره سازی داده ها، بازیابی و اصلاحات را انجام می دهد. سپس خروجی به سرور برنامه ارسال می شود که پردازش شده و به سرور ارائه در معماری SAP R/3 ارسال می شود.

مطلب پیشنهادی  استفاده از نورپردازی دیوارکوب در فضای باز

مزیت این معماری، جدا از تعداد کاربران و سرعت، ادغام ماژول های دیگر با ماژول های کلیدی و پرکاربرد بود. ماژول‌های کلیدی شرکت در یک مکان قرار داشتند، در حالی که تمام فعالیت‌های درون آن ماژول‌ها می‌توانستند در ماژول‌های مرتبط دیگر در زمان واقعی منعکس شوند. این همچنین عملکرد گزارش‌دهی و ابزارهای تحلیلی و مدیریت بخش‌های مختلف کار در مکان‌های مختلف را بسیار بهبود بخشید. سازمان های بزرگ می توانند این ERP را نصب کنند که به عنوان یک برنامه کاربردی مستقل برای بخش کار می کند و همچنین می تواند نمای تلفیقی از کل سازمان را در بالاترین سطح در زمان واقعی ارائه دهد.

مطلب پیشنهادی  چگونه بفهمم زمان مناسب برای تغییر شغل چه زمانی است؟

عملکرد متقابل برنامه و سیستم فناوری اطلاعات توزیع شده حیاتی سازمانی به مدیریت گردش کار تجاری حتی در سطح بخش کمک می کند که برنامه را بسیار کاربرپسند می کند. این یکپارچگی آسان و کامل با سایر محصولات محبوب غیر SAP را فراهم می کند. این می تواند با سطوح مختلف زیرساخت فناوری اطلاعات مطابق با معماری SAP R/2 که در سیستم های اصلی اجرا می شد، مطابقت داشته باشد.

Source by Nick Mutt

The post SAP R/3 Architecture – مزایای این معماری appeared first on هاشور دیزاین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *