hashoor

Aqua House – معماری که آب را از نظر فنی و زیبایی ادغام می کند

استفانی مدیسون از Habitus Living با نویسنده درباره کتابش «آکوا خانه، معماری که آب را از نظر فنی و زیبایی ادغام می‌کند» مصاحبه می‌کند.

نگرانی‌های کنونی در مورد مصرف جهانی آب و افزایش آلودگی محیط‌های آن چیزی است که من را به نوشتن Aqua House ترغیب کرد. تمرکز این کتاب بر رابطه آب و معماری است. جایگاهی را که در معماری اشغال می کند مجدداً بررسی می کند تا مشخص کند که چگونه شیوه های فعلی در معماری به آلودگی محیط های آبی و آنچه که تصور می شود استفاده ناپایدار از آن است کمک می کند. این کتاب سپس به دنبال بررسی این است که چگونه برخی از این شیوه‌ها در معماری می‌توانند در آینده اصلاح شوند تا مشکل آب را کاهش دهند.

ایده کلیدی کتاب این است که چگونه طراحی یک خانه می تواند عملکردهای فنی و زیبایی شناختی آب را یکپارچه کند؟

من سعی کرده ام با طراحی ساختمانی (آکوا هاوس) که با عملکردهای زیبایی و فنی آکوا کار می کند به این پاسخ پاسخ دهم. علاوه بر این، طراحی آب و معماری را به گونه ای ادغام می کند که می تواند به کاهش آلودگی محیط زیست کمک کند. در حالی که خانه آبی یک پروژه کوچک است، با تمرکز بر مشکل معماری مسکونی، شاید بتواند به افزایش آگاهی در مورد مسائل گسترده تر آب کمک کند. شاید بتوان درس های آموخته شده را به بررسی مجدد انواع دیگر ساختمان ها و محیط های شهری تعمیم داد، جایی که می توان مجموعه وسیع تری از مسائل مربوط به آب را مورد بررسی قرار داد.

مطلب پیشنهادی  سوپ تورتلینی فلورانس با پروشوتو

با پیروی از اصول ذکر شده در خانه های آبی، چگونه مصرف کنندگان می توانند راه حل های آب عاقلانه را در خانه های خود ادغام کنند که هم از نظر فنی کارآمد و هم از نظر زیبایی معماری جذاب باشند؟

اصول بیان شده در خانه آبی این است که باران که جمع آوری، بازیافت و پاکسازی می شود جشن گرفته می شود و خانه را سازماندهی می کند. نمونه ای از اینکه چگونه مصرف کنندگان می توانند راه حل های آب را در خانه های خود ادغام کنند این است که در راهروی ورودی خانه خود یک استخر بازتابی قرار دهند که آب با کیفیت بالا را ذخیره می کند. این جشن پیروزی آب برداشت شده را به روشی که سینک در سرسرای ویلا ساووی انجام می دهد، جشن می گیرد و سفر مهمان را به پاکسازی دعوت می کند. مثال دیگر داشتن ساختاری است که از یک سری ستون های آبی تشکیل شده است. ستون‌های آب جایگزین مخازن آب زیرزمینی یا مخازن آب جامد مورد استفاده در سایر خانه‌های پایدار می‌شوند که امکان درک بصری و آگاهی از مقدار آب ذخیره‌شده را فراهم می‌کنند و در عین حال برای تامین آب مورد نیاز استفاده می‌شوند.

مطلب پیشنهادی  از دانلود رایگان CAD 2D خود چه انتظاری داریم؟

شما تصور می کنید که مصرف کنندگان از نظر فضاهای معماری آب عاقلانه در آینده چه می خواهند، لطفا توضیح دهید؟ به نظر شما چرا مصرف کنندگان به سمت این فضاها/عناصر طراحی و غیره جذب خواهند شد؟

من تصور می کنم مصرف کنندگانی که می خواهند فضاهای معماری آب عاقلانه را داشته باشند تا حالت ها و دگرگونی های مختلف، طعم ها، صداها و بوهای متمایز آن را تجربه کنند. زیبایی آب در سیالیت، شفافیت و انعکاس آن است. به عنوان مثال آب معانی نمادین دارد: در فنگ شویی چینی نشان دهنده چی خوب و در مسیحیت به معنای پاکسازی است. مردم به طور طبیعی به دلیل ویژگی‌های زیبایی‌شناختی آب به سمت آب کشیده می‌شوند و نوازندگان اغلب آن را در آثار خود جشن می‌گیرند. آهنگ های آب شوبرت، دود دیپ پرپل، پل سیمون و گارفانکل بر روی آب آشفته، بانوی در آب، رودخانه وحشی، نیلوفرهای آبی نمونه هایی از موسیقی و فیلم های الهام گرفته از آب هستند. نقاشی های هنرمندانی مانند هاکنی، دالی، پیکاسو، مونه، اسچر، انگلیسی، همگی زیبایی آب را به تصویر می کشند.

مطلب پیشنهادی  علم داده: راز پیشرفت

من فکر می‌کنم مصرف‌کنندگان با دانستن اینکه هر سال 0.0 لیتر پساب و 0.0 لیتر آب طوفان را به رودخانه‌ها و اقیانوس‌ها می‌فرستند، به سمت راه‌حل‌های طراحی یکپارچه کشیده می‌شوند و در این فرآیند مدیریت می‌کنند تا آن را جشن بگیرند.

Source by Les Dykstra

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *