hashoor

8 مرحله اساسی در فرآیند توسعه برنامه وب

برای زنده ماندن در رقابت پرشتاب بازار، توسعه اپلیکیشن وب ابزاری اساسی برای هر کسب و کاری است. به طور عمده، فرآیند توسعه حول یک مدل توسعه نرم افزار سه لایه شامل کاربران، کسب و کار و خدمات داده شکل می گیرد. این نوع طرح‌بندی برای جداسازی یک برنامه وب به شبکه‌های تامین‌کننده خدمات و مشتریان استفاده می‌شود.

در اینجا، ما در مورد برخی از مراحل ضروری که باید در فرآیند توسعه وب دنبال شوند، آشنا خواهیم شد.

  • طوفان فکری بر اساس یک دستور کار: این اولین مرحله است که شامل تعیین هدف و هدف توسعه یک برنامه وب خاص است. اساساً تعریف نقشه راه برای ترسیم مسیر مناسب به پروژه دنبال خواهد شد.
  • شناسایی مخاطب هدف: این مرحله به طور کلی شامل تعریف مخاطب مورد نظر برای برنامه وب شما است. این مرحله مستلزم تهیه یک گزارش تحلیلی مناسب است که شامل اطلاعاتی مانند نوع مخاطب، قابلیت‌های دسترسی به وب، سطوح امنیتی و آمار کمی مخاطبان است.
  • ساخت یک سند برای مشخصات عملکردی دقیق یا خلاصه ویژه: سند مشخصات عملکردی یکی از مهمترین اسناد در یک پروژه توسعه اپلیکیشن است. این برای از بین بردن هر نوع سردرگمی در آینده ساخته شده است. این سند تمام مشخصات فنی و عملکردهای برنامه وب در حال توسعه را فهرست می کند. اگر چه در مورد پروژه های بزرگ، جزئیات هر رفتار کاربر بسیار دشوار است. برای چنین پروژه هایی می توان یک سند خلاصه برجسته تهیه و استفاده کرد.
  • فروشندگان شخص ثالث را شناسایی و تجزیه و تحلیل کنید: توسعه یک برنامه وب معمولاً یک فرآیند اقتصادی است، به خصوص زمانی که برون سپاری شود. بنابراین در اینجا، فروشندگان شخص ثالث از جمله: شرکت های توسعه برنامه وب، دروازه های پرداخت و حساب های تجاری، ارائه دهندگان خدمات SSL، مراکز تکمیل، و ارائه دهندگان خدمات برای سرور، فایروال، شبکه ها و تجهیزات متعادل کننده بار شناسایی می شوند.
  • انتخاب فناوری و تعیین چارچوب زمانی و ساختار برنامه: این مرحله ای است که در آن پلت فرم توسعه برنامه، فناوری، چارچوب و محیط تعریف می شود. همراه با این، جدول زمانی که در آن توسعه برنامه وب به دست خواهد آمد مشخص می شود.
  • طراحی چیدمان و قاب سیمی: طراحی رابط و چیدمان به عنوان حیاتی ترین مراحل هر پروژه توسعه در نظر گرفته می شود. با ایجاد یک طرح ساده UI و دستورالعمل های بصری شروع می شود. پس از تایید رابط و مدل های تعامل، اجرای طرح پروژه به دنبال دارد.
  • توسعه اپلیکیشن: این مرحله در مورد ایجاد معماری و چارچوب برنامه، طراحی ساختار پایگاه داده آن، توسعه ماژول ها، کلاس ها و کتابخانه ها و اجرای قابلیت های ذکر شده در سند مشخصات است.
  • آزمایش کردن: این آخرین مرحله در پروژه توسعه برنامه های کاربردی وب است. این شامل تست QA و رفع اشکال است. هر برنامه در حال توسعه باید تمام تکنیک های تست مناسب از جمله تست بار، تست استرس، عملکرد و تست قابلیت استفاده را انجام دهد.
مطلب پیشنهادی  چگونه یک خانه ساز حرفه ای شویم – قسمت اول

برنامه ای که به خوبی تست شده باشد، آماده استقرار و انتشار است که در پی آن می توان مراحل مناسبی را برای پیاده سازی آن دنبال کرد.

Source by Rohit Kale

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *