hashoor

5000 سال شکوه، سلطنت و فرهنگ و سنت های غنی

هند، سرزمین تنوع، به دلیل میراث غنی و سنت های منحصر به فرد خود شناخته شده است. هنگامی که در یک تور فرهنگی به هندوستان هستید، می توانید اجمالی از رنگارنگ ترین و پر جنب و جوش ترین فرهنگ، معماری و تاریخ آن را ببینید. به سختی مهم است که شما یک علاقه مند به تاریخ باشید، یک مسافر، یک عاشق طبیعت یا یک علاقه مند به ماجراجویی – هند مقصد عالی برای درمان حواس شماست.

تنها کشور با بزرگترین و متنوع ترین ترکیب نژادها؛ آثار تاریخی منعکس کننده گذشته چشمگیر کشور؛ سازه های باستانی با نمایش خدایان، الهه ها، معابد، هنر و فرهنگ، موسیقی، رقص و آداب و رسوم سنتی – به هند خوش آمدید! فرهنگ واقعی این جواهر جهان در تاریخ هزاران سال منعکس شده است. هند را جامعه ای توسعه یافته و بت پرست و ملتی از فیلسوفان می دانند.

مطلب پیشنهادی  ثبت ملی مکانهای تاریخی – خانه دیوید سایم – سیکامور، ایلینوی – معماری تاریخی

تاریخ
از دوران باستان که پادشاه الکساندر با فرهنگ یونانی به هند قدم گذاشت تا دوران تأسیس شرکت هند شرقی در قرن شانزدهم – هند شاهد تعدادی مهاجم بوده است. این غنا و تنوع در فرهنگ آن با دراویدی ها، یونانی ها، ایرانی ها، پرتغالی ها، فرانسوی ها، شاکاها، کوشانی ها، مورایاها، گوپتاها، مغول ها و بریتانیایی ها تکامل یافته و شکوفا شده است.

غنای هندی به خوبی در کاوش‌های مکان‌های متعلق به دوران هاراپا و همچنین در وداهای ما توضیح داده شده است.

میراث قدیمی و جاذبه های اصلی
دین همیشه نقشی حیاتی در توسعه فرهنگ، معماری، موسیقی، الگوهای رقص و حتی هنر و صنایع دستی هند داشته است. هند به عنوان دیگ ذوب ادیان و فرهنگ های مختلف خدمت کرده است. شهرهای سلطنتی، قلعه‌ها و کاخ‌ها، زیارتگاه‌ها و دروازه‌های آن، میلیون‌ها گردشگر را از سراسر جهان جذب می‌کنند.

مطلب پیشنهادی  ادغام برنامه ریزی تجهیزات پزشکی در برنامه ریزی و طراحی بیمارستان

دهلی، پایتخت، دارای تعدادی بناهای تاریخی است که قدمت بیشتر آنها به دوره مغول باز می گردد. در اینجا می توان قلعه سرخ باشکوه، منار قطاب قرن سیزدهم، رصدخانه سنگی باشکوه جانتار مانتار، مسجد جامع جاما، معبد نیلوفر آبی (متعلق به فرقه بهایی) و غیره را مشاهده کرد.

به طور مشابه، راجستان یکی دیگر از رنگارنگ ترین ایالت ها با برخی از باشکوه ترین و باشکوه ترین قلعه ها و کاخ های جهان است. کاخ شهر، قلعه عامر، قلعه مهرانگار، کاخ عمید بهوان، قصر دریاچه، قلعه جوناگار، کاخ لالگر و غیره چند بنای تاریخی بزرگ هستند که به سبک واقعی راجپوت ساخته شده اند.

مطلب پیشنهادی  Gianfranco Ferre – یکی از بهترین طراحان ایتالیایی

هند با نشان دادن تنوع دلپذیر، صومعه‌های بودایی در شمال (از جمله لاداخ) و قدیمی‌ترین معابد هندو در جنوب (از جمله ایالت‌های تمیل نادو، کرالا و کارناتاکا) دارد. Bodhgaya، Sarnath، Kushinagar و Nalanda چند زیارت مشهور بودایی هستند، در حالی که Mahabalipuram، Trivandrum، Guruvayur و غیره پربازدیدترین مکان‌های هندو هستند.

هند، بدون شک، دارای تمدن چند صد ساله است. میراث فرهنگی آن که غنی، متنوع و منحصر به فرد است، آن را به یک مقصد گردشگری عالی تبدیل کرده است.

Source by Sanjog KR

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *