hashoor

10 جریانی که به شما نوید یک شغل عالی در مهندسی را می دهد

تولید مهندسان در هند بسیار زیاد است. هر ساله هزاران جوان با مدارک مختلف از دانشکده های مهندسی خارج می شوند. آیا همه شغل می گیرند؟ و پاسخ این است که “نه” بسیاری از فارغ التحصیلان مهندسی در نهایت شغل خود را در BPO، بازاریابی، امور مالی، بازاریابی دیجیتال و غیره پیدا می کنند.

اگرچه جریان های متعددی در مهندسی وجود دارد، فقط برخی از آنها همیشه دامنه وسیعی دارند. انتخاب یک جریان خاص می تواند چالش برانگیز باشد. فقط توانایی و علاقه خود را تجزیه و تحلیل کنید و گروه خود را با دقت انتخاب کنید که به شما پول می دهد.

در زیر 10 جریانی وجود دارد که به شما نوید یک حرفه عالی در مهندسی را می دهد.

الکترونیک

مهندسی الکترونیک شاخه ای است که شغلی امیدوارکننده در مهندسی را تضمین می کند. این شعبه تقاضای زیادی دارد و فرصت های شغلی بسیار خوبی در بازار دارد. کسب امتیاز 90 درصد در تحصیلات شما برای یافتن شغل کافی نیست. برای اینکه یک مهندس برق خوش شانس باشید باید در طراحی و ایجاد مدارهای منطقی پیشرفته خلاق و مبتکر باشید.

در حال حاضر و در آینده، مهندسی الکترونیک یک گزینه عالی برای انتخاب خواهد بود. فقط باید پرشور و خلاق باشید.

مطلب پیشنهادی  مقدمه ای بر معماری

نرم افزار

وظیفه مهندسان نرم افزار نوشتن برنامه برای برنامه های مختلف است که ممکن است برای برنامه های سیستمی و کاربردی نیز باشد. برای اینکه یک مهندس نرم افزار موفق باشید باید دانش زیادی در زبان های مختلف کامپیوتر ایجاد کنید.

برای بدست آوردن یک شغل خوب به عنوان یک تازه کار، باید در برنامه نویسی واقعا عالی باشید. بازار فعلی برای کارمندان فناوری اطلاعات خوب است، اما در آینده این بازار جذاب تر خواهد بود.

مدنی

شاید گروه باستانی مهندسی باشد. مهندسان عمران مسئولیت عظیم ایجاد شهرهای با برنامه ریزی خوب را بر عهده دارند. برای کیف شغلی به عنوان مهندس عمران، باید آن را داشته باشید مدرک مهندسی عمران. شما باید در مورد طراحی و معماری دانش کسب کنید زیرا کار شما طراحی ساختمان های جدید است.

دامنه در مهندسی عمران خوب است. تقاضا برای مهندسان عمران در آینده بیشتر خواهد شد و دلیل آن شهرنشینی کشور است.

برقی

تقاضا برای مهندسان برق پایدار خواهد بود. مهندسی الکترونیک نیز شاخه قدیمی و همیشه سبز است. به عنوان یک مهندس برق مسئولیت شما طراحی، نظارت، آزمایش و توسعه تجهیزات خواهد بود.

هسته ای

مهندس هسته ای مسئول طراحی، نگهداری و نظارت بر نیروگاه ها و راکتورهای هسته ای خواهد بود. برای این شما باید مدرک مهندسی هسته ای بگیرید و باید علاقه مند به فیزیک هسته ای باشید.

مطلب پیشنهادی  5 عاملی که چرا حرفه ای های جاوا باید Hadoop را بدانند

دامنه استخدام در مهندسی هسته ای در دوره حاضر چشمگیر نیست. اما در آینده با افزایش تقاضای انرژی در کشور ما، تقاضا برای مهندسان هسته ای نیز بالا خواهد بود.

نفت

کار مهندس نفت سخت است. شما باید همیشه آماده باشید تا به مکان‌های نامناسب بروید و مناطق سخت را حفاری کنید. برای به دست آوردن شغل به عنوان مهندس نفت باید مدرک مهندسی شیمی داشته باشید.

تقاضا برای کالای مهندس نفت در حال حاضر و تقاضا در آینده افزایش خواهد یافت زیرا کشورهای در حال توسعه به سوخت بیشتری نیاز دارند که ما به مهندسان نیاز داریم.

بنابراین، اگر می خواهید مهندس نفت شوید، آماده شوید تا دستان خود را کثیف کنید.

کشاورزی

در حال حاضر دانشجویان از رشته مهندسی کشاورزی آگاهی ندارند. اما این می تواند منجر به یک فرصت شغلی عالی شود. برای تبدیل شدن به یک مهندس کشاورزی باید مدرک بیوتکنولوژی و اشتیاق به کشاورزی داشته باشید.

به عنوان یک دلیل امنیت غذایی، ما به تکنیکی نیاز داریم تا غذای بیشتری را در فضای کمتر با هزینه کمتر پرورش دهیم. برای این ما به یک مهندس خلاق و پرشور نیاز داریم. آینده قطعا در آینده عالی خواهد بود.

مطلب پیشنهادی  Microsoft SQL Server 2008 Web

خودرو

مهندسی خودرو شاخه جدید مشابه الکترونیک است. به غیر از مدرک مهندسی خودرو، شما به مهارت های طراحی و اجرای عالی نیاز دارید.

دوره فعلی فقط برای مهندسی خودرو خوب است. اما، آینده واقعا امیدوار کننده است و دلیل آن گرم شدن زمین است. با توجه به گرم شدن کره زمین، ما به وسایل نقلیه کارآمد سوخت نیاز داریم که فرصت ها را برای مهندسان خودرو افزایش می دهد.

هوافضا

اگر می خواهید مهندس هوافضا شوید، فیزیک و آیرودینامیک باید اولین عشق شما باشد. مسئولیت اصلی مهندس طراحی هواپیما است. این یکی از هیجان انگیزترین فرصت های شغلی است.

ما به یک هواپیمای جنگنده بزرگ در دفاع نیاز داریم. از این رو فرصت های شغلی در بخش خصوصی و دفاعی نیز زیاد است.

مکانیکی

نقش مهندس مکانیک شامل ساخت و آزمایش انواع تجهیزاتی است که در تولید صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه مهندس مکانیک شوید باید مدرکی در رشته مربوطه داشته باشید.

مهندسی مکانیک همیشه یک جذابیت در مهندسی با فرصت های شغلی عالی است.

“تکنولوژی بدون مهندسان یک افسانه است” در انتخاب جریان خود دقیق باشید و بهترین کالج مهندسی Warangal

Source by Prashanth Kumar

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *