hashoor

گنجینه های داخلی در هتل های کوبا

“تنها امضای شایسته یک انسان آن است که با آثارش نوشته شود.”

خوزه مارتی

چه چیزی می تواند برای مسافری که هنردوست است جذاب تر از رزرو و اقامت در هتل ها با میراث هنری خود باشد. هنگامی که در هتل‌های متعدد کوبا سرگردان می‌شوید، آثار هنری زیبا با شکوه و اصالت چشم‌ها را فرا می‌گیرد.

Nacional de Cuba یک هتل برجسته است که شکوه معماری و تزئینی را حفظ می کند که بازدیدکنندگان خود را در بیش از هفت دهه خود مجذوب خود کرده است. این هتل که در سال 1988 به‌خاطر ارزش میراثی خود، با 426 اتاق، سالن‌های استراحت شگفت‌انگیز و راحتی مدرن، به‌عنوان بنای یادبود ملی اعلام شد، ارزش زیادی از جمله منظره‌ای نفتی اثر انریکه دومینگو راموس را نشان می‌دهد.

این ملک پر از ستون‌ها و طاق‌هایی است که تلاقی منحصر به فردی از طرح‌های نئوکلاسیک و نئواستعماری را با هنر دکو نشان می‌دهد. برخی از اتاق‌ها هنوز دارای کف اصلی، چارچوب تخت و مبلمان دهه 1930 هستند. در واقع یک طبقه تاریخی وجود دارد که بسیاری از افراد مشهور مانند آوا گاردنر، جانی وایزمولر و بولا دی نیو، حضور خود را در آنجا ترک کردند.

هنگام قدم زدن در گوشه شلوغ 23 و L در منطقه “El Vedado” همیشه یک اثر هنری وجود دارد که توجه را به خود جلب می کند. این نقاشی دیواری شگفت انگیز آملیا پلاز در نمای هتل Tryp Habana Libre (هیلتون هاوانا سابق) است. این مرکز که در اواخر دهه پنجاه افتتاح شد، مجموعه وسیعی از هنر معاصر کوبایی را در خود جای داده است که شامل کلپسیدرا، مجسمه‌ای از ریتا لونگا در لابی و نقاشی‌های هنرمندان مشهوری مانند رنه پورتوکاررو، ماریانو رودریگز، سرواندو کابررا و آلفردو سوسابراوو می‌شود.

از سال 2007، این هتل مدرن یک نقاشی دیواری توسط هنرمندان “پروژه Somos lo que hay” را اضافه کرده است، یک نقاشی دیواری زیبا که در لابی قرار گرفته است. هنرمندانی از نسل‌های مختلف و زیبایی‌شناسی مانند نلسون دومینگز، لیان و لی دومینگوئز فونگ، استبان و آلخاندرو لیوا، اور فونسکا، ارنستو گارسیا پنیا، ادواردو روکا، خوان موریرا، آلیشیا لیال، خاویر گوئرا، ساندور گونزالس، هرمینی کوملو، را گرد هم می‌آورد. اسکالونا، ویسنته آر. بوناچیا، کیکه ونگ، انریکه د لا اوز، رافائل پرز آلونسو، ادواردو آبلا و مایتو گونزالس.

مطلب پیشنهادی  کسب مدرک لیسانس در کالج طراحی داخلی

در میان هتل های هاوانا، هابانا ریویرا نیز آثار هنری ارزشمندی را ارائه می دهد. این هتل متولد دهه پنجاه که در کنار دیوار دریایی هاوانان (malecón) قرار دارد، دارای یک ساختار معماری مبتکرانه است. مجسمه‌های باشکوه و دوومو توسط فلورنسیو گلابرت بزرگ، و همچنین نقاشی دیواری داخلی لوپز دیروبه، که میراث هنری هتل باقی مانده است، بازسازی شدند.

هتل ملیا کوهیبا آثار برخی از بهترین هنرمندان معاصر کوبا را نیز به دست آورده است. این مرکز لوکس به دلیل تزئینات متمایزش که شامل آثار نقاشان مشهور فلورا فونگ، لوپز اولیوا و زایدا دل ریو است، شناخته شده است.

اگر در انتخاب هتل خود در کوبا به دنبال فضایی استعماری هستید، هتل‌های قدیمی هاوانا خوب هستند که دارای فضای کلاسیک و میراث فرهنگی غنی هستند. در این مقصد کوبا، عاشقان هنر می‌توانند از مکان‌های اصیل و جذاب، معماری استعماری و التقاطی ساختمان‌های آن و تلفیقی از سبک‌های متنوع لذت ببرند.

هتل سویا یکی از این اقامتگاه هاست که میراث هنری گرانبهایی را حفظ کرده است. بازدیدکنندگانی که به دنبال املاک تاریخی جالب هستند، از این تسهیلات خوشحال خواهند شد، زیرا این هتل یکی از قدیمی‌ترین هتل‌های هاوانا است (این هتل در مارس 2008 100 ساله شد) که دارای فضایی درجه یک در لابی بزرگ و جادار و اتاق‌هایش است.

این ملک سنتی و کلاسیک فضایی واقعاً اسپانیایی را به نمایش می‌گذارد که می‌توان از آن قدردانی کرد زیرا این هتل عناصر مختلف معماری و تزئینی با تأثیر قابل توجه Mudejar را به نمایش می‌گذارد. مسافر در حالی که نگاهی اجمالی به نمای پیچیده آن می بیند، بلافاصله متوجه آن می شود. مجسمه های Jacopi و پرتره “Aldeana” اثر راموس مارتینز از ویژگی های هنری این هتل است.

از سوی دیگر، هتل Inglaterra که در سال 1875 افتتاح شد، یکی از قدیمی‌ترین هتل‌های شهر است و یکی دیگر از نمونه‌های خوب هتل‌های کوبا مرتبط با هنرهای زیبا است. به دلیل حفظ، ارتباط با تاریخ و فرهنگ ملی، هتل Inglaterra در سال 1981 به عنوان یک بنای تاریخی ملی اعلام شد. مسافران بخشی از میراث کوبا را در این مرکز کشف خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی  اهمیت برنامه ریزی شغلی

تضاد سبک ها و طرح های مختلف معماری توجه شما را جلب خواهد کرد. این ساختمان دارای نمای زیبای نئوکلاسیک است در حالی که دکوراسیون داخلی فضای دوره استعمار را با روحیه قوی مودجار بازسازی می کند. فضاهای داخلی با پنجره‌های رنگارنگ زیبا، موزاییک‌های رنگارنگ، نمادهای هرالدیک اسپانیایی، کوره‌های پنجره و سقف‌های تزیینی مجلل تزیین شده است که گرایش التقاطی این شهر و دوره آن را تایید می‌کند. همچنین یک مجسمه دوست داشتنی “La sevillana” اثر Perinat که نماد یک رقصنده زن اسپانیایی است و نقاشی های دیواری جمعی وجود دارد. به علاوه، اگر در آنجا اقامت داشته باشید، متوجه خواهید شد که هنرمندان کوبایی هر 3 ماه یک بار منوی این هتل را طراحی کرده اند.

هتل پلازا یکی از گزینه‌های جذاب برای کسانی است که ارزش یک هتل دوران استعمار را که زرق و برق قرن را حفظ کرده است، می‌شناسند. پلازا که در سال 1909 افتتاح شد، دارای نمای چشم نواز و سالن های فوق العاده زیبا است که ما را به گذشته می برد. بیشتر بازدیدکنندگان نمی توانند به سقف چشمگیر لابی با یک لوستر برنزی ظریف توجه کنند. از دیگر ویژگی‌های جذاب این هتل کلاسیک می‌توان به پاسیو استعماری، فواره‌ای زیبا از همان دوران، پوشش گیاهی فراوان، پرندگان عجیب و غریب، مجسمه‌ها و پنجره‌های رنگارنگ شیشه‌ای رنگارنگ اشاره کرد.

هتل راکل پیشنهاد جالب دیگری در هتل های قدیمی هاوانا است که منعکس کننده طعم یهودی است. این ساختمان صمیمی سبک هنری و معماری التقاطی رسا را ​​به نمایش می گذارد، در حالی که برخی از فضاهای آن به طور تمثیلی فرهنگ عبری را تداعی می کنند. همچنین ویژگی های هنری عالی مانند مجسمه با شکوه طبقه همکف و ستون های مرمری زیبای آن را نشان می دهد. به‌علاوه، یک کار شیشه‌ای رنگی چشمگیر در این مسافرخانه وجود دارد. تمام طبقات و اتاق های هتل با آثار هنری نقاشان معتبر کوبایی تزئین شده است.

اما اگر اقامتگاهی با استعداد پست مدرن را ترجیح می دهید، از آن دیدن کنید هتل پارک مرکزی، که ترکیبی از سبک های معماری استعماری و مدرن است. این مرکز متمایز مملو از کارهای چوبی استوایی و فضای سبز سرسبز است و برخی از دستاوردهای آن شامل قطعاتی از بهترین هنرمندان معاصر کوبا مانند سوسابراوو، فلورا فونگ و آدیجیو بنیتز است.

مطلب پیشنهادی  مراحل مختلف خدمات معماری

هتل سانتا ایزابل، عمارت سابق کنت‌های سانتوونیا، همچنین آثار و قطعات پلاستیکی هنرمندان کوبایی را در اتاق‌ها و سالن‌ها نگهداری می‌کند تا فضای زیبای قرن نوزدهم کوبا را بازسازی کند. نمای هتل استعداد استعماری خود را حفظ کرده است، جایی که پنجره های رنگارنگ شیشه ای رنگارنگ بخش اصلی دکوراسیون هستند. تالارهای آن با چراغ‌ها، گلدان‌ها و مجسمه‌های بسیار ارزشمند تزئین شده‌اند. کل تزیینات بازدید کننده را وادار می کند تا به گذشته منتقل شود.

دوستداران هنر همچنین می توانند آثار هنری ارثی را در دیگر مقاصد کوبا بیابند. فقط به ذکر چند مورد، در ساحل وارادرو، هتل وارادرو اینترناسیونال دارای یک فواره متعلق به سال 1950 و یک میز مرمری و سنگی است که با دیوارهایی که با نقاشی های زیبا تزئین شده اند، احاطه شده است. هتل Jagua در استان Cienfuegos به مهمانان خود این فرصت را می دهد که از منظره ای فوق العاده از خلیج Cienfuegos یا طبیعت سرسبز Sierra del Escambray لذت ببرند، اما همچنین دکوری دوست داشتنی را ارائه می دهد که در آن گلدان های چینی، یک چراغ برنزی سبک Mudejar و نقاشی آلدو منندز گونزالس ارائه می شود. چشم هر بازدید کننده ای را به خود جلب کند.

در شهر گرم سانتیاگو دو کوبا، هتل کازا گراندا مجسمه‌ای از مرمر زهره را نشان می‌دهد، در حالی که هتل «ال کلونی» در مرکز بین‌المللی غواصی Isla de la Juventud (جزیره جوانان) مجسمه‌های ریتا لونگا و مجسمه‌های زیبا را نشان می‌دهد. نقاشی ای. گارسیا ماتا که نشان دهنده «جزیره گنج» با دزدان دریایی رنگارنگ است.

بنابراین، اگر هنر مورد علاقه شماست و قصد سفر به کوبا را دارید، می توانید از طریق یک تجربه فرهنگی با هنر کوبا در اقامتگاه خود زندگی کنید. کافی است به این مکان‌ها بروید و این گنجینه‌های درونی را در هتل‌های کوبا کشف کنید.

Source by Giselle Rodriguez

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *