hashoor

گردشگری Somnath – همه آنچه که قبل از رفتن باید بدانید

Somnath به معنای “ارباب ماه” است. این مقصد مقدس در ابتدا با نام «پرابهاس پاتان» شناخته می شد. این شهر تحت تأثیر تجملات مدرن قرار نگرفته است و هنوز جذابیت اساطیری، تاریخی و مذهبی خود را برای توده‌های پیروان هندو حفظ کرده است. این زمین انتخاب مورد علاقه بسیاری از گردشگران در سراسر جهان بوده است زیرا یکی از 12 جیوتیرلینگا است. به دلیل تنوع، هند از نظر توپوگرافی، آب و هوا، غذا، معماری و هنر و فرهنگ، این مکان شایسته یک یا دو بازدید است. این مکان مملو از بناهای مذهبی و معابد مختلف است. امکانات سفر و تور نیز برای پرسه زدن در داخل و اطراف شهر در دسترس است.

تاریخ شهر

Somnath نام ماه است که زمانی برخی از گفته های پدر شوهرش داکشا را نادیده می گرفت. در نتیجه، داکشا سوما را به خاطر گمراه کردنش نفرین کرد. با این حال، ماه در دریا شروع به کوچک شدن کرد. بسیاری از او درخواست کردند که نفرین خود را پس بگیرد. سرانجام، داکشا از سوما خواست تا در رودخانه ساراسواتی غسل کند، سپس از خداوند شیوا برای عذاب او دعا کنید. از این رو؛ لرد شیوا خشنود شد و مهتاب خود را بازگرداند.

مطلب پیشنهادی  علم داده: راز پیشرفت

جغرافیا

زیارت Somnath در ساحل دریای عرب در گوشه غربی شبه قاره هند در گجرات قرار دارد. این مقصد دارای محیط جغرافیایی ایده آلی است و از هر طرف پر از سرسبزی است.

اقلیم

آب و هوای سومنات در تمام طول سال مطبوع و معتدل است. در هنگام باران های موسمی، محیط این مکان مرطوب و خنک می شود. دمای روز تابستان معمولاً حدود 24 درجه سانتیگراد است و در زمستان دمای هوا معمولاً بین 10 تا 23 درجه سانتیگراد است.

فرهنگ

سومانت، از نظر فرهنگی سرزمینی غنی با فلسفه سنتی است که می‌بالد. سنت ها و فرهنگ اینجا پر از رنگ و موسیقی است و از این رو انبوه مسافران داخلی و خارجی را به خود جذب می کند. سبک زندگی پویا و پر جنب و جوش ساکنان بومی این مکان نشان دهنده چندین جشن مذهبی و اجتماعی-فرهنگی است که با شور و شوق فراوان برگزار می شود. مردم محلی این مکان بسیار مذهبی هستند و فرهنگ خود را با نشاط دنبال می کنند. بومیان دوستانه و شادی آور هستند.

مطلب پیشنهادی  چهار عنصر محوطه سازی

حمل و نقل هوایی، اتوبوس و قطار

Somnath نزدیکترین فرودگاه Diu را دارد که 90 کیلومتر با شهر فاصله دارد. این فرودگاه ارتباط خوبی با سایر شهرهای متروی هند دارد. Veraval در خط Konkan تقاطع نزدیک است که فقط 5 کیلومتر است که به شهرهای دیگر هند متصل می شود. قطارهای مکرر برای رسیدن به این مکان یافت می شود. اتوبوس های حمل و نقل دولتی و سایر وسایل حمل و نقل خصوصی این مکان را به شهرهای دیگر متصل می کنند.

بهترین زمان برای بازدید

Somnath برای تجربه در بهترین حالت باید از اکتبر تا مارس بازدید شود زیرا تعداد زیادی جشنواره و فعالیت های فرهنگی در حال برگزاری است و همچنین این بار آب و هوا برای دیدن مناظر مساعد است.

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی

معبد کایلاش

این یکی از زیارت های مهم و برجسته اصلی Somnath است که در سراسر جهان شناخته شده است. زیبایی معماری باشکوه، جذاب ترین مکان را در میان سایر جاذبه های گردشگری Somnath ایجاد می کند. برج پنجاه متری مزین به تصاویر مقدس و بت ها به دلیل کنده کاری های پیچیده اش مشهور است.

مطلب پیشنهادی  5000 سال شکوه، سلطنت و فرهنگ و سنت های غنی

موزه

موزه این مکان به خاطر مجموعه سنتی اش از مصنوعات مشهور است که دوران طلایی این معبد را برجسته می کند و آن را در میان بسیاری از جاذبه های گردشگری Somnath باید دید.

نمایش صدا و نور

این واقعا نفس گیر افسانه ای است که نباید در بازدید از معبد از دست داد. این نمایش جمعیت زیادی را به خود جذب می کند و به عنوان شگفت انگیزترین نمایش در میان مکان های بازدید Somnath شناخته می شود.

باالکا ترث

این یکی دیگر از نقاط مهم گردشگری در میان بسیاری از مکان‌های بازدید Somnath است. این جایی است که شری کریشنا قبل از مرگش زخمی شد.

Source by Jalpa Gajjar Suthar

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *