hashoor

کلمه وزوز جهان Hadoop

مقدمه

کلمه “ابر” به کلمه پرطرفدار آخرین فناوری های نوظهور که در دنیای شرکت ها ارائه شده است تبدیل شده است. آشناترین فناوری مورد استفاده برای داده های بزرگ Hadoop است. یادگیری Hadoop باعث می شود درآمد بیشتری همراه با رشد شغلی خوب داشته باشید. Hadoop یک ابزار برنامه نویسی رایگان مبتنی بر جاوا است که از انتقال حجم عظیمی از مجموعه داده ها با استفاده از برنامه های ساده به طور همزمان در بسیاری از سرورها پشتیبانی می کند. این متعلق به پروژه آپاچی است که توسط بنیاد نرم افزار آپاچی ارائه شده است. این توسط بسیاری از مشاغل مبتنی بر وب مانند Yahoo، Google، eBay، LinkedIn، Facebook و IBM مورد استفاده قرار گرفت. در مقایسه با سایر فناوری‌ها، مزیت اصلی برنامه‌های Hadoop بسیار انعطاف‌پذیر و همچنین قوی و کارآمد است.

مطلب پیشنهادی  بحران مالی در جامائیکا – ارز خارجی کمیاب

بخش های اصلی Hadoop

معماری هادوپ از دو بخش تشکیل شده بود. یکی HDFS (سیستم فایل توزیع شده Hadoop) و دیگری Hadoop MapReduce است.

-Hadoop Distributed File System (HDFS) یک سیستم فایل مجازی است. وقتی فایلی را روی HDFS منتقل می‌کنید، به تعداد زیادی فایل کوچک تقسیم می‌شود که برای محدودیت‌های تحمل خطا در سرورهای مختلف کپی شده و ذخیره می‌شوند.

-Hadoop MapReduce ابزار سیستمی مبتنی بر جاوا است که برای کار با خود داده ها استفاده می شود. MapReduce در مقایسه با HDFS نقش مهمی ایفا می کند. به این دلیل، این ابزار برای پردازش داده ها استفاده می شود و باعث می شود مردم هنگام کار روی آن علاقه بیشتری پیدا کنند.

مطلب پیشنهادی  دلایلی که چرا باید یک طراح داخلی استخدام کنید؟

عملکرد اصلی MapReduce اجرای یک سری کار بر اساس برنامه جاوا است که داده ها را پردازش کرده و اطلاعات مورد نیاز را بیرون می کشد. MapReduce تا حدودی پیچیده است، اما به جای پرس و جو، قدرت و انعطاف زیادی به شما می دهد.

به طور کلی، Hadoop یک پایگاه داده نیست. Hadoop بیشتر یک سیستم ذخیره‌سازی داده است که هیچ درخواستی در آن وجود ندارد. بنابراین، از سیستمی مانند MapReduce برای پردازش داده ها استفاده می کند.

تقاضا برای Hadoop

با گذشت روزها، روزانه میلیاردها عکس، ویدئو و چیزهای زیادی از طریق وب‌سایت‌های زیادی مانند فیس‌بوک، یوتیوب و غیره در اینترنت ریخته می‌شود. برای مدیریت این حجم عظیم داده، فناوری Hadoop در بازار ظهور کرده است. قیمت مقرون به صرفه

مطلب پیشنهادی  الگوی سوراخ دار مبتنی بر تصویر برای طراحی ورق فلزی معماری

چه چیزی باعث می شود مردم به سمت Hadoop بروند؟

هرکسی می‌خواهد در کنار پیاده‌روی‌های مرتبط با بسته خود، رشد شغلی خود را داشته باشد. در حال حاضر، دنیای شرکت ها علاقه بیشتری به فناوری های مبتنی بر ابر برای دستیابی به کارایی بیشتر نشان می دهد. همانطور که اکثر شرکت های بزرگ افرادی را استخدام می کنند که با آخرین فناوری ها چابک هستند. کل دنیا به دنبال Hadoop است تا با یک بسته خوب، حرفه ای بهتر به دست آورد.

Source by Nalini Maddela

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *