hashoor

کاشی های مرمر به عنوان مواد برای استفاده در فضای باز خانه

کاشی های مرمر در طول تاریخ به عنوان مواد جذاب و ظریف برای کاربردهای خانگی یا تجاری دیده می شدند.

این کاشی‌ها قلعه‌ها، کاخ‌ها، بناهای تاریخی و کلیساها را مزین کرده‌اند و به دلیل دوام و درخشندگی زیبایشان مورد توجه بوده‌اند. این روزها، سنگ مرمر برای بسیاری از کاربردهای مسکونی و تجاری، از کاشی کاری اتاق نشیمن گرفته تا حمام، آشپزخانه و استفاده در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا این انواع سنگ برای استفاده در فضای باز خوب است؟

Mable دارای ویژگی های تاریخی است که به شدت در ساخت و ساز و معماری فضای باز استفاده می شود. این نوع کاشی ها برای قرن ها در ساختمان های بزرگ، بناهای تاریخی، کلیساها، قلعه ها، عمارت ها و خانه های کوچک چیده شده اند.

انواع سنگ مرمر منحصر به فرد بسیاری وجود دارد که برای کاربردهای داخلی یا خارجی مناسب هستند. این ماده سنگ طبیعی به طور کلی برای طیف گسترده ای از کاربردهای داخلی و خارجی، مانند کفپوش، میز، پوشش دیوار، شومینه و نمای بیرونی استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی  چگونه از نقض حق نسخه برداری جلوگیری کنیم

با این حال، هنگام استفاده از این نوع برای مناطق پرتردد، یک نوع منفی وجود دارد، زیرا سنگ مرمر به عنوان سخت ترین سنگ های طبیعی در نظر گرفته نمی شود. بنابراین، ممکن است به عنوان یک ماده پوشش کف در مناطق بسیار پر تردد مناسب نباشد، اگرچه در اکثر مناطق خانه یا محل کار و همچنین در سایر مصارف تجاری سبک کاملاً مناسب است. برای خانه ها و منازل خصوصی، رایج ترین استفاده های مسکونی از سنگ مرمر برای طاقچه های پنجره، شومینه، سرسراهای تزئینی، کف حمام، مسیرهای باغ در فضای باز، ستون ها، پله ها و سطوح دیگر است.

این ماده همچنین می تواند به طور موثری مکمل حمام ها باشد و می توان آنها را به عنوان پوشش دیوار، پشتی، عرشه وان و دوش نصب کرد. برخی از نقوش و طرح های مرمر به دلیل دوام و توانایی آنها در مقابله با تلفات زمان و فشار استفاده عمومی روزانه، برای استفاده به عنوان مبلمان فضای باز، مانند آنهایی که به عنوان پوشش ستون های سنگی، نیمکت ها و گل ها استفاده می شود، سخت هستند. جعبه ها.

مطلب پیشنهادی  بارسلونا درج شده – آنتونی گائودی – آثار کامل معماری توسط راینر زربست

نصب مناسب برای این کاشی ها مورد نیاز است تا عناصر را تحت تأثیر قرار دهند

مصالح سنگی طبیعی مانند سنگ مرمر می توانند واقعاً برای حواس جذاب باشند. اما، از آنجایی که این یک ماده طبیعی است، این گونه های سنگی از نظر رنگ و نقش کمی یکنواخت تر هستند و ممکن است در هنگام نصب نیاز به برنامه ریزی بیشتری داشته باشند. از آنجایی که بیشتر کاشی های سنگ طبیعی به صورت انبوه تولید می شوند، معمولاً ابعاد طول و عرض یکسانی دارند.

کاشی‌های سنگ طبیعی که دارای سطوح شکاف یا شکاف هستند معمولاً سندبلاست می‌شوند تا به مواد مقاوم‌تر در برابر لغزش تبدیل شوند، و این در هنگام استفاده از سنگ مرمر برای استفاده در فضای باز کمک‌کننده خواهد بود. سختی کاشی‌های کف سنگی طبیعی می‌تواند به‌گونه‌ای متفاوت باشد که برخی از سنگ‌های نرم‌تر، مانند کاشی‌های آهکی، برای مناطق کف با ترافیک بسیار سنگین مناسب نیستند.

مطلب پیشنهادی  روش های آموزش رندر سه بعدی

انواع کاشی‌های مرمری وجود دارند که به معنای واقعی کلمه در یک ماشین «غلتانه می‌شوند»، در این فرآیند لبه‌ها را از بین می‌برد و بافت‌ها را زبر می‌کند تا ظاهری «قدیمی» یا دنیای قدیمی ایجاد کند. سنگ مرمر ریخته شده ظاهری نسبتاً خشن و نیمه ماسه ای دارد که باعث می شود کمتر لغزنده شود و می توان به طور موثر در اکثر برنامه های کاربردی در فضای باز مانند چمن کاری یا مسیرهای خارج از منزل از آن استفاده کرد.

با این حال، استفاده از کاشی های مرمر، به ویژه برای استفاده در فضای باز، یک نقطه ضعف دارد. جدا از این واقعیت که کاشی‌های مرمر طبیعی نیاز به نگهداری دقیق‌تر و اضافی دارند، عموماً نمی‌توان آن‌ها را در یک فرآیند بصری بدون درز نصب و چیدمان کرد. دلیل اصلی این است که بیشتر انواع سنگ مرمر طبیعی دارای رگه های ظریف و تنوع رنگی هستند که به طور کلی اجازه تطابق بصری کامل را نمی دهد.

http://tilenet.net – کاشی خانه

Source by Vanessa A. Doctor

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *