hashoor

چرا باید در اوگاندا سافاری بزنید؟

اوگاندا کشوری کوچک و محصور در خشکی در شرق آفریقا است. این کشور با کنیا، سودان، جمهوری دموکراتیک کنگو، رواندا و تانزانیا همسایه است و یکی از متنوع ترین مناظر در سراسر آفریقا را در خود جای داده است. در داخل مرزهای اوگاندا، کوه‌های سرسبز، دریاچه‌های وسیع و علفزارهای خشک وجود دارد که مملو از انواع حیات وحش است و آن را به مقصدی شگفت‌انگیز برای سافاری تبدیل می‌کند.

عجایب دست نخورده. بر خلاف برخی از کشورهای همسایه، اوگاندا یک مقصد گردشگری محبوب نیست. این بدان معناست که بازدیدکنندگان ماجراجو در اینجا می‌توانند از یک نوع مناظر و فرهنگ اصیل آفریقایی لذت ببرند که در کشورهایی مانند کنیا و تانزانیا کمتر در دسترس است.

مطلب پیشنهادی  چگونه خدمات معماری مناسب را برای یک خانه جدید بیابید؟

گوریل های وحشی یکی از معروف ترین و منحصر به فردترین جنبه های اوگاندا، فراوانی گوریل های وحشی است که بسیاری از آنها در سافاری های اوگاندا قابل دسترسی هستند و بازدیدکنندگان را به پارک های ملی محل زندگی آنها می برد. تنها به دلیل محیط های سرسبز منحصر به فرد اوگاندا است که می توان گوریل ها را از نزدیک در اینجا مشاهده کرد.

شامپانزه های شاد. یکی دیگر از فرصت های غیرمعمول اوگاندا برای مشاهده حیات وحش، فرصت دیدن شامپانزه ها در زیستگاه طبیعی آنهاست. سافاری‌های معمولی اوگاندا علاوه بر سفرهای گوریل، یک عنصر شامپانزه را نیز در خود جای داده‌اند.

مطلب پیشنهادی  خاطرات: صاحبان غرفه های سخاوتمند کتاب در اعصار!

آبشار مورچیسون رودخانه نیل را در محیطی بسیار متفاوت در یک سافاری در پارک ملی Murchison Falls ببینید. در اینجا، رودخانه عظیم ۴۵ متری در آبشاری شگفت‌انگیز فرو می‌رود و اسب‌های آبی وحشی و کروکودیل‌ها در آب‌ها پرسه می‌زنند.

ایمنی. با وجود شهرت سنگی چندین همسایه خود، اوگاندا یکی از کشورهای امن تر برای بازدید گردشگران در کل منطقه شرق آفریقا است. این کشور دارای یک دولت باثبات است و فاقد شورشیان و جنگی است که مشخصه بسیاری از کشورهای آفریقایی است، که آن را به مکانی عالی برای تجربه یک سافاری آفریقایی بدون نگرانی تبدیل کرده است.

Source by J L L Williams

مطلب پیشنهادی  نقش کامپیوترها در معماری در هند

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *