hashoor

پربازدیدترین کلیساها در Kanyakumari بازتاب معماری استعماری

کانیاکوماری یا کیپ کومورین که در دوران استعمار شناخته می شد، مهد مسیحیت در هند بود. اعتقاد بر این است که در سال 52 پس از میلاد توسط سنت توماس رسول، یکی از دوازده حواری مقدس خداوند عیسی مسیح معرفی شده است. افسانه ها می گویند که مسیحیت در این ایالت بیش از 2000 سال قدمت دارد و مسیحیان سنت توماس قدیمی ترین گروه مسیحیان ساکن در این ناحیه هستند.

حکومت استعماری شاهد ظهور مسیحیان بریتانیایی، پرتغالی، هلندی و ایتالیایی بود که به کانیاکوماری هجوم آوردند و در آن ساکن شدند. کاهنان که معتقدان سرسخت ایمان خود بودند، مسیحیت را در میان رعایا و استعمارگران غیر مسیحی گسترش دادند. این امر باعث شد که تعداد زیادی از نوکیشان به مسیحیت گرویدند و آن را به عنوان دین خود پذیرفتند. امروزه، ناحیه کانیاکوماری اکثریت ساکنان مسیحی دارد. بر اساس سرشماری سال 2001، توسط دولت هند، جمعیت مسیحی تامیل نادو در کانیاکوماری متمرکز شده اند. تقریباً 48.7٪ از جمعیت اینجا مسیحی هستند.

با توجه به جزئیات جمعیتی بالا، واضح است که کانیاکوماری دارای میراث مذهبی است و پر از کلیساها و زیارتگاه ها در سراسر شهر است. در حالی که هر کلیسا از نظر نمادین و مذهبی مهم است، برخی از آنها نیز مقاصد گردشگری معروفی هستند. کلیساهایی مانند “بازیلیکای بانوی سلامتی ما” و “کلیسای بانوی باج” به دلیل اهمیت تاریخی و زیبایی معماری استعماری که در ساخت و طراحی آنها منعکس شده است، شناخته شده اند.

برخی از پربازدیدترین کلیساها در کانیاکوماری و اطراف آن در زیر فهرست شده اند:

1. کلیسای بانوی سلامتی ما
اگرچه این کلیسا به طور دقیق در کانیاکوماری نیست، اما تحت مدیریت منطقه قرار دارد. این کلیسا که در دهکده Velankanni در تامیل نادو واقع شده است، مشهورترین و مشهورترین کلیسای جنوب هند است. از کانیاکوماری چند ساعت با ماشین فاصله دارد اما ارزش سفر را دارد. این باسیلیکا که به سبک معماری گوتیک ساخته شده است دارای سه زیارتگاه و همچنین تانک بانوی ما، موزه کلیسا، اقامتگاه کشیش ها، مرکز پیشکش، ایستگاه های صلیب، ایستگاه های تسبیح، حرم مگا محل و ساحل ولانکانی است. کل ساختمان به رنگ سفید بکر رنگ آمیزی شده است، به جز سقفی که از کاشی هایی با رنگ قرمز چشمگیر ساخته شده است. کلیسای آیین لاتین کاتولیک رومی به بانوی ما از سلامتی اختصاص دارد که اعتقاد بر این است که سه مظهر در شهر داشته است.

مطلب پیشنهادی  محدوده فناوری مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما (AMET) در هند

2. کلیسای بانوی ما
سه گلدسته سر به فلک کشیده که در آفتاب طلایی فرو می روند و سفید ناب خود را می تابانند! زیارتگاه بانوی باج به این ترتیب از گردشگران استقبال می کند. این کلیسا که از سواحل، جایی که قایق ها و کشتی ها لنگر انداخته اند، قابل مشاهده است، منظره ای خوشایند و خوشایند را برای همه کسانی که به اینجا می آیند تا دعا کنند یا زیبایی معماری این کلیسای زیبا را تحسین کنند، فراهم می کند.

کلیسای بانوی ما باج بیش از 100 سال قدمت دارد و به باکره مقدس، مادر مریم اختصاص دارد. اما آنچه در ابتدا توجه گردشگران را به خود جلب می کند، برج مرتفع و حیرت انگیز 153 فوتی (46 متری) مرکزی حرم است. این سازه که به رنگ سفید آراسته شده و با صلیب طلای ناب تاج گذاری شده است، واقعاً زیبا است و در برابر آسمان آبی عمیق و زیبا، نفس گیر است. نما به سبک بزرگ گوتیک ساخته شده است و تجملات آن بیشتر در تضاد با فضای داخلی خالی است.

مطلب پیشنهادی  شگفت انگیزترین راه برای تکمیل مفاهیم طراحی ساختمان

با ورود به برج‌های بلند، فرد تحت تأثیر توخالی فضای داخلی قرار می‌گیرد که با رنگ‌های ملایمی که توسط شیشه‌های رنگی به داخل پرتاب می‌شود، تقریباً مانند پالت یک هنرمند برجسته‌تر می‌شود. مرکز با بت زیبای مادر مریم و صلیب کوچکی بر روی محراب مزین شده است. این بت که در یک ساری پوشانده شده است، فضا را آرام و آرام می کند و موجودی با آرامش و آرامش را القا می کند. کلیسا توده های منظمی را روی کفپوش های شنی برگزار می کند. از آنجایی که محله در اینجا عمدتاً ماهیگیران محلی را تشکیل می دهد، مراسم عزاداری همیشه به زبان منطقه ای تامیل برگزار می شود.

3. کلیسای تمام مقدسین، موتم
کلیسای تمام قدیس ها برجسته ترین کلیسای موتوم است. تقریباً 800 دنبال کننده دارد و همچنین یک مقصد گردشگری مشهور است. این کلیسا که در سواحل آب های آبی با شکوه خلیج بنگال قرار دارد، به زیبایی چشم اندازی شده است و به خوبی از طریق آب و راه های جاده ای به هم متصل شده است. این یک کلیسای کاتولیک است و در دوره 1875-1914 در دوران حکومت پرتغالی ها ساخته شده است. زیبایی معماری پرتغالی را می توان به وضوح در نمای مجلل و فضای داخلی ساده و در عین حال زیبا مشاهده کرد.

4. Thiruvithamcode Arappally
همچنین به عنوان “کلیسای سلطنتی” شناخته می شود، در Thiruvithamcode واقع شده است. همچنین با نام هایی مانند Thomayar Kovil یا کلیسای ارتدکس مریم مقدس شناخته می شود، اعتقاد بر این است که این کلیسا توسط سنت توماس، معروف به رسول هند، یکی از دوازده رسول مقدس خداوند عیسی مسیح ساخته شده است. این کلیسا در قرن هفدهم ساخته شد و در آن زمان دارای سه قسمت بود. ساخت و ساز بیشتر در قرن 20 انجام شد و یک سالن ورودی ساخته شد. دیوارهای آن از سنگی ساخته شده است که به صورت محلی استخراج می شود و توسط کارگران ماهر و با اسکنه های چند نوک دستی تراشیده شده است، تکنیکی که در کرالا شناخته شده و احتمالاً در قرن شانزدهم توسط تماس خارجی در آنجا معرفی شده است. این کلیسا امروزه توسط کلیسای ارتدکس سوری مالانکارا نگهداری می شود. کاتولیک های شرق و متروپولیتن مالانکارا، Baselios Mar Thoma Didymos I، کلیسا را ​​به عنوان مرکز بین المللی زائران سنت توماس در 16 دسامبر 2007 معرفی کردند.

مطلب پیشنهادی  آیا طرح پولی شما را ثروتمندتر یا فقیرتر می کند؟

اگرچه مذهب مانند گذشته ثابت قدم نیست، و مردم در مورد ایمان خود آزادتر می شوند، کلیساها، زیارتگاه ها و کلیساها هنوز از نظر مرجع تاریخی و زیرکی معماری اهمیت زیادی دارند. آنها نقش بسیار مهمی در مناظر شهر دارند و به گردشگران خارجی که دوست دارند نگاهی اجمالی به گذشته خود از طریق این کلیساها داشته باشند، ارائه می دهند. با سواحل زیبا و غروب خورشید، سرزمین Triveni Sangam، Kanyakumari توسط کلیساهای زیبا و باستانی پر برکت است که تنها جواهری دیگر در تاج آن هستند.

Source by Ayden Jack

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *