hashoor

نمادهای ماسونی – گاول، عصا، کابالا و استاد لژ فراماسون ها

چرا استاد همیشه در شرق است؟

“و با این حال تو مرد هستی و خدا نیستی،
هر طور ممکن است خودتان فکر کنید
مثل یک خدا.”

Ez. 28:2

خداوند جهان را با اختیار اداره می کند نه با زور. اگر غیر از این بود، آزادی یا حاکمیت قانون وجود نداشت. انسان مختار است که یا مؤمن باشد یا بی ایمان. هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند هیچ یک از ما را مجبور به ایمان کند. هیچ اکتشاف علمی، هیچ استدلال منطقی و هیچ شکنجه ای برای جسم و روح نمی تواند ما را مجبور کند چیزی را باور کنیم یا حتی اقتدار معمار عالی جهان را بپذیریم. با این حال، هنگامی که آن اقتدار به رسمیت شناخته شد و پذیرفته شد، افراد ناتوان قدرتمند می شوند و تمثیلی را که عیسی درباره دانه خردل بیان کرد به ما یادآوری می کند – یک دانه ایمان برای حرکت دادن کوه ها کافی است.

استاد لژ فراماسون ها نماینده این قدرت است. در طی یک بخش از مراسم در درجه ماسونی، به نامزد آموزش داده می شود که استاد همیشه در شرق مستقر است، در حالی که نگهبانان ارشد و جوان همیشه به ترتیب در غرب و جنوب مستقر هستند. این آیین توضیح نمی دهد که چرا چنین است و اکثر کهنه سربازان درجات ماسونی به سرعت پیشنهاد می کنند که صرفاً به این دلیل است که همیشه همین طور بوده است. در حالی که این توضیح قطعاً تا حدی درست است، ناقص و کاملاً روشن نیست.

چیزی بودن، چیزی دانستن و توانایی داشتن چیزی است که به شخص دارای اقتدار قدرت می بخشد، مانند استاد یک لژ. وقتی همه چیز گفته می شود، این قدرت است که قدرت واقعی و منحصر به فرد است. اجبار یا زور صرفاً مصلحتی است که فرد می تواند برای رفع فقدان اختیار از آن استفاده کند. آنجا که اقتدار در خالص ترین شکل خود وجود دارد، می توان نفس جادوی مقدس را که از آتش عرفان پر شده است حس کرد و احساس کرد – جوهر الهی.

مطلب پیشنهادی  درک هنر

در زمان نصب او، به استاد یک لژ یک چوبدستی سپرده می‌شود و توسط افسر نصب‌کننده‌اش به او می‌گویند که این نشانی از اقتدار او است که ممکن است به نمایندگی از کارهای خیر بزرگ یا شر بزرگ‌تر از آن استفاده کند. نکته ای که در اینجا نماد آن است این است که اقتدار واقعی ماسونی توسط عصا به کار گرفته می شود نه با سلاح. اولین عالی ترین استاد بزرگ فراماسونری، سلیمان، پادشاه اسرائیل، در آیین فراماسونری گزارش شده است که عصای خود را بر اسرائیل به کار برده است، نه سلاح دیگری، و بنابراین به عنوان نمونه اصلی از چگونگی اعمال اقتدار ماسونی یا باید اعمال شود.

کابالا تعلیم می دهد که همه اقتدارها در نام غیرقابل وصف الوهیت -YHVH- سرچشمه می گیرند و همه قوانین از آن نام سرچشمه می گیرند. مفهوم روشن در اینجا، و همچنین در تمام لژهای ماسونی، این است که انسان حامل اقتدار جایگزین حجت الهی نمی شود. بلکه از اراده خود چشم پوشی می کند و به خود اجازه می دهد که به عنوان مجرای حجت الهی رفتار کند. استاد که همیشه در شرق مستقر است، از عمل، بر خلاف اطاعت، سهولت به نفع وظیفه و حرکت به نفع نگهبان ایستاده صرف نظر می کند. به عبارت دیگر، استاد نگهبان پست خود است و اساساً از عصا محافظت می کند.

مطلب پیشنهادی  شانگهای – شهری با چهره های متعدد

عصا با چوب پا نمادین است، که نمادی از محدودیتی است که یک استاد باید اعمال کند، اگر اقتدار او همیشه مؤثر باشد. استادی که مخالفت خود را فریاد می زند، فریاد می زند تا منظور خود را بیان کند، لژ خود را با حیله گری سیاسی می کند، یا آرامانه دستورات بدون منطق یا دلیل صادر می کند، از آن خویشتن داری استفاده نکرده است. در عوض، او اقداماتی را انجام داده است که برای سلب آزادی برادران از هدایت محبت آمیز خدا طراحی شده است. استادی که به این نکته توجه داشته باشد که گال نمایانگر عصاست، طبیعت طبیعی تکانشی خود را دریغ می‌کند تا مداخله نکند و جایگزین خدا به عنوان رئیس لژ نشود.

درس چنین خویشتنداری که در مورد استاد صدق می کند، جدید نیست، بلکه صرفاً به طور یکسان در مورد برادر صاحب اختیار و نیز برادرانی که موظف به پیروی هستند به کار می رود. بنابراین، هنگامی که اقتدار ماسونی در نظر گرفته می شود، این فرد نیست که غالب است: معمار عالی جهان است. به کاندیداها در طول سفر ماسونی خود آموزش داده می شود که قطب نما ابزار ارزشمندی برای آموزش است که در برخورد با سایر مردان، به ویژه سایر ماسون ها، باید خواسته های خود را محدود کند و احساسات خود را در محدوده های تعیین شده نگه دارد. این شکل از محدودیت به نفع مستقیم برادر یا فردی است که مستقیماً با یک ماسون در تماس است. شکل محدودیت اعمال شده در مورد استاد به نفع کل لژ، کل بدن برادران و به نوبه خود، تمام کسانی که خارج از لژ با آنها ارتباط دارند، در نظر گرفته شده است.

مطلب پیشنهادی  چگونه خدمات معماری مناسب را برای یک خانه جدید بیابید؟

هنگامی که او از وظیفه مسئول ماندن همیشه در ایستگاه خود در شرق اطاعت می کند، استاد نشان می دهد که در درون خود جایی برای نام الهی، YVHV، که منبع اقتدار واقعی است، ساخته است. او همچنین نشان می دهد که نه تنها از آزادی حرکت فیزیکی، بلکه از آزادی حرکت فکری نیز چشم پوشی کرده است. در درون هر لژ فراماسونری در نظر گرفته شده است که خلأ ناشی از آن باید توسط الهی پر شود، یعنی حرکت از نظر فیزیکی و فکری، تنها پس از مشورت دعا با معمار عالی رخ دهد.

استاد با ماندن در ایستگاه خود همچنین نشان می دهد که از هر گونه مأموریت شخصی یا تلاش برای ارتقای عزت خود چشم پوشی کرده است. او به معنای واقعی کلمه ناشناس شده است. نام او جای خود را به نام وصف ناپذیر الهی داده و از این طریق مظهر نظم و قانون ماندگار شده است.

تعهد استاد به اعمال چنین محدودیتی ممکن است با دستورات زیر تکمیل شود:
(1) متواضع باشید تا کامل بمانید.
(2) پوشیده شوید و جدید خواهید ماند.
(3) خالی باشید تا از خدا چیزهای زیادی دریافت کنید.
(4) به دنبال پاداش نباشید تا خجالت نکشید.
(5) از تأیید خود بپرهیزید و مورد توجه قرار بگیرید.
(6) اطرافیان خود را تجلیل کنید تا برتری پیدا کنید. و
(7) با برادران خود رقابت نکنید، زیرا کسی نیست که بتواند با شما رقابت کند – شما اختیار دارید.

Source by John R. Heisner

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *