hashoor

نقش معماران در برنامه ریزی خانه

وقتی صحبت از برنامه ریزی خانه به میان می آید، نمی توان اهمیت یک معمار را انکار کرد. این شامل خانه دو خوابه و همچنین مراکز خرید چند طبقه است. در واقع مشارکت این متخصصان در طول اجرای پروژه بسیار مهم است. می توانید آنها را در طراحی سازه های مختلف مانند فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، ساختمان های دولتی، کلیساها، بیمارستان ها و هتل ها مشارکت دهید. بیایید بیشتر بدانیم.

اول از همه، معمار نقشه ساخت و ساز را روی یک برگه ترسیم می کند. این روند مدتی طول می کشد زیرا متخصص کل طرح را با مشتری خود، صاحب خانه در میان می گذارد. برگه طراحی توضیح می دهد که اتاق ها، آشپزخانه ها، حمام ها و مناطق دیگر کجا می روند.

بر اساس موقعیت، پلان خانه را می توان روی مواد پلاستیکی یا مقوا نیز ترسیم کرد. پس از ترسیم، سازنده ساخت را بر اساس این برگه طراحی انجام می دهد. نقش معمار نظارت بر کل ساخت و ساز است تا مطمئن شود همه چیز طبق برنامه پیش می رود.

مطلب پیشنهادی  سرعت CSLA در مقابل جایگزین های متن باز

آنها همه عوامل مهم را در نظر می گیرند

معمار برنامه ها را می گیرد، نیازهای مشتری را ارزیابی می کند و طراحی مناسب را ایجاد می کند. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا رویای مشتری را به واقعیت تبدیل کنند. آنها همچنین تعداد اعضای خانواده را در هنگام ایجاد طرح در نظر می گیرند.

هدف آنها اطمینان از استفاده کارآمد از فضای موجود است. بنابراین، طراح بر روی جنبه عملکردی سازه کار خواهد کرد.

آنها از قوانین و مقررات دولتی پیروی می کنند

پیروی از هنجارهای تعیین شده توسط دولت محلی برای معمار مهم است. به عنوان مثال، اگر یک ساختمان عمومی است، آنها مطمئن می شوند که دارای گذرگاه های امن برای ساکنان برای خروج در صورت آتش سوزی هستند. گذشته از این، اگر ساختمان هنجارهای ایمنی مناسبی ندارد، بدانید که ممکن است خیلی سریع آتش بگیرد.

مطلب پیشنهادی  Vastushastri Khushdeep Bansal – یک متخصص برجسته Vastu

بر اساس بار در نظر گرفته شده بر ساختمان، تیرها و ستون ها باید بر اساس آن طراحی شوند. برای ساخت اتاق ها باید از طرح پیروی کرد. از سوی دیگر، امکان تغییر طراحی بر اساس عملکرد مورد نیاز وجود دارد. معمار الزامات را بررسی می کند و بهترین طرح را به مشتری پیشنهاد می کند.

گاهی اوقات، می توان تغییرات را بر اساس بودجه تعیین شده توسط مشتری انجام داد. جدا از ایمنی و عملکرد، معمار روی جنبه زیبایی نیز کار می کند.

آنها به عنوان یک مشاور متخصص عمل می کنند

یک معمار ماهر و با تجربه به عنوان یک مشاور خوب نیز کار می کند. آنها توصیه های استراتژیک را برای مشتریان ارائه می دهند. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا به شما در دستیابی به اهداف و برآورده کردن انتظارات طراح کمک کنند. طراحی و کیفیت عملکرد باید انتظارات مشتری را برآورده کند.

مطلب پیشنهادی  هر آنچه که باید در مورد خانه های پیش ساخته بدانید!

تا آنجا که به فرآیند پشتیبانی، توافق سهامداران، کاربرد، مدیریت ارزش، آرمان و چشم انداز مربوط می شود، شایستگی معمار نقش مهمی ایفا می کند. طراح به اجرای کارآمد پروژه کمک می کند. گذشته از این، آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا با سازنده یا سازنده قرارداد امضا کنید.

به طور خلاصه، اگر به دنبال یک معمار خوب بوده اید، پیشنهاد می کنیم تحقیقات خود را انجام داده و یک معمار واجد شرایط و با تجربه استخدام کنید.

Source by Shalini M

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *