hashoor

نظر یک معمار در مورد دوام، کاربرد و زیبایی

یک معمار هنگام کار بر روی یک ساختمان باید تعادل ظریف دوام، کاربرد و زیبایی را حفظ کند. این عناصر باید به طور یکپارچه با هم مخلوط شوند تا چیزی بسازند که سال ها به خوبی دوام بیاورد.

یکی از بخش های دوام، بی زمانی بودن ساختمان است. بی زمانی چیزی است که یک معمار همیشه برای آن تلاش می کند. مهم است که به یک ساختمان نگاه نکنید و فکر نکنید: “این سبک یا تصویری بود که همه در سال 2010 می خواستند.” یک معمار می‌خواهد به گذشته نگاهی بیندازد و فکر کند، “این ساختمان حتی اگر 10 سال پیش طراحی شده باشد، همچنان سر جای خود ایستاده است. اگر چنین چیزی امروز طراحی می‌شد، همان تاثیری را خواهد داشت که 10 سال پیش داشت.” در بسیاری از مواقع، ماندگاری به معنای داشتن چیزی است که پس از مدت ها سر جای خود می ایستد.

مطلب پیشنهادی  واسیلی کاندینسکی و بسیاری از سبک های او

دوام همچنین به معنای تفکر در مورد چگونگی کمک به مشتریان برای حفظ پروژه پس از اتمام آن است. این مکالمه ای است که یک معمار باید با هر مشتری داشته باشد. هر ساختمانی نیاز به نگهداری دارد. هیچ ابهامی دربارهی آن نیست. وقتی یک معمار در حال طراحی ساختمان، ترسیم آن و مشخص کردن تمام مصالح است، همیشه نگرانی در مورد بودجه وجود دارد. تمام تصمیمات باید با در نظر گرفتن این بودجه گرفته شود. بخشی از کار یک معمار این است که مواد مختلف را مشخص کند و تمام جوانب مثبت و منفی را فهرست کند. مشتریان باید بدانند که اگر مواد کم‌هزینه‌تری را انتخاب کنند، می‌توانند آن را با دفعات بیشتری جایگزین کنند تا زمانی که موادی را انتخاب کنند که قیمت اولیه کمی داشته باشد. مشتریان باید مایل به پذیرش برخی معاوضه ها باشند.

مطلب پیشنهادی  خانه من، پناهگاه التقاطی

سودمندی بیشتر شبیه تابعی از ساختمان است. ساختمان باید 100 درصد برای مشتری کار کند. یک معمار نمی تواند فقط 99 درصد آن را درست تشخیص دهد. مهم است که طراحی سازه مانع کارایی کارکنان نشود. در نهایت این کارایی‌های کوچک اضافه می‌شوند و به نتیجه مشتری آسیب می‌رسانند.

زیبایی بیان هنری است. عبارت قدیمی “زیبایی در چشم بیننده است” واقعاً در اینجا صدق می کند. اولویت برای یک معمار این است که مطمئن شود مشتری ظاهر و احساس کلی را دوست دارد. ممکن است افراد دیگر آن را دوست داشته باشند یا نپسندند، اما مهم است که اطمینان حاصل شود که مشتری پس از تکمیل پروژه راضی است.

مطلب پیشنهادی  6 نکته مهم برای طراحی داخلی از یک شرکت معماری پیشرو

دوام، کاربرد و زیبایی در طراحی ساختمان به یک اندازه مهم هستند. تعادل موفقیت آمیز این عناصر چیزی است که یک بیانیه ماندگار در معماری ایجاد می کند.

Source by Jeff Frame

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *