hashoor

مقدمه ای بر معماری

معماری تمرین طراحی ساختمان ها و سایر سازه های فیزیکی است. به دلیل دانش فنی انبوه مورد نیاز برای اجرای طرحی که از هیچ ایجاد شده است، اغلب به عنوان نوعی هنر و علم در نظر گرفته می شود.

معماران در هنگام ساخت یک ساختمان باید عوامل زیادی مانند جرم، بافت، مصالح، نور/سایه، هزینه، ساخت و ساز و فناوری را در نظر بگیرند. همه این عوامل به منظور ایجاد یک طرح نهایی که هم کاربردی و هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر به نظر می رسد دستکاری می شوند.

بخش بسیار مهم معماری مدرن این است که صرفاً یک هنر بصری نیست. معماری کامل تمام حواس انسان و همچنین محیط اطراف سازه و مدیریت برق، آب و سایر تاسیسات را در نظر می گیرد. همچنین در میان معماران یک مفهوم رایج وجود دارد که هنر نمی تواند در خلاء وجود داشته باشد و برای کامل شدن باید زمینه، محیط و تضاد داشته باشد.

مطلب پیشنهادی  معماری سیستم عامل اندروید

اگرچه معماری به طور گسترده به عنوان یک حرفه “مهم” و “محبوب” شناخته نمی شود، اما در واقع یکی از تأثیرگذارترین و شناخته شده ترین مشاغل در طول تاریخ است. تقریباً همه چیزهایی که در مورد تمدن باستانی می دانیم بر اساس آنچه در آن و در مورد معماری آن یافته ایم است و نمادهای سیاسی و فرهنگی بی شماری وجود دارد که عمدتاً به دلیل دستاوردهای ساختاری خود مانند اهرام مصر و کولیسئوم رومی شناخته شده اند. حتی شهرها و مکان‌های مدرن هم توسط مکان‌های دیدنی معماری مانند خانه اپرای سیدنی و ساختمان امپایر استیت نیویورک بازدید و شناخته می‌شوند.

تاریخ معماری نیز بسیار جالب است، زیرا فناوری بشر و درک علمی و ریاضی افزایش می‌یابد، بنابراین توانایی ما در ساخت ساختمان‌های شگفت‌انگیز نیز افزایش یافته است. معماری از ترکیبی از نیازها، مانند سرپناه، امنیت و عبادت و وسایل، عمدتاً مصالح ساختمانی محلی و توانایی فیزیکی متولد شد. معماری اولیه عمدتاً معماری بومی بود، نوع خاصی از معماری که مبتنی بر نیازها و وسایل محلی است. همانطور که تکامل یافت، تمدن های کلاسیک متولد شدند و زمان و تلاش زیادی برای ایجاد مناطقی با اهمیت مذهبی یا سیاسی صرف شد و حتی در آن زمان معماری چیزی بیش از یک محصول بصری بود. کولوسئوم رومی به گونه ای طراحی شده بود که هزاران نفر از اعضای جمعیت بتوانند عمل را در مرکز ببینند و بشنوند و روشی که صدا را تقویت می کند تصادفی نبود.

مطلب پیشنهادی  کلمه وزوز جهان Hadoop

با گذشت زمان، معماری با سازه‌های قرون وسطایی مانند قلعه و دژ بیشتر و بیشتر توسعه یافت که نشان می‌دهد معماری در میدان نبرد به اندازه کف شهر جایگاهی داشته است. در این دوره، معماران، به ویژه در اروپا، شروع به تشکیل اصناف کردند (همانطور که بسیاری از صنعتگران در آن زمان انجام دادند). این اصناف برای کمک به معماران برای همکاری با یکدیگر و دستیابی به چیزهای به یاد ماندنی تر طراحی شدند، رویه ای که امروزه در جامعه به شکل مشارکت معماران وجود دارد.

در رنسانس، معماری به یک امر بسیار شخصی تبدیل شد و به سرعت از جنگ و مذهب دور شد. بسیاری از معماران معروف از این دوره هستند، زیرا این شروع ساختمان هایی است که معماران خود را با افرادی مانند پالادیو و برونلسکی در تاریخ می شناسند.

مطلب پیشنهادی  مد در دوران باستان

امروزه معماری در همه جا وجود دارد، تقریباً هر ساختمان عمومی حرفه ای طراحی شده است و بسیاری برای شناسایی در داخل شهرهای مربوطه خود رقابت می کنند. تاکید زیادی بر عناصر خاصی مانند بهره وری انرژی، ترکیب زیست محیطی و استفاده از مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست وجود دارد. طراحی همچنین با روبناهایی مانند هتل 7 ستاره برج العرب به طور فزاینده ای در حال پیشرفت است.

Source by Frank Woodford

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *