hashoor

مشهورترین نقاشی او (رومیان در انحطاط امپراتوری) – توماس کوتور

هنرمند فرانسوی توماس کوتور (1815-1879) نقاش مشهور «تاریخ» و «کلاسیک» با طعم «رئالیست»، پرتره‌نویس و معلم قرن نوزدهم بود. “نقاشی تاریخ” که برای مدت طولانی به عنوان “ژانر بزرگ” شناخته می شد، به دوران “رنسانس” برمی گردد. مشهورترین نقاشی کوتور “رومیان در انحطاط امپراتوری” به این سبک هنری تعلق داشت. «نقاشی تاریخ» جدای از نمایش وقایع تاریخی گذشته نه چندان دور، به تکنیک ثبت صحنه‌هایی از تاریخ مسیحیت، تاریخ کلاسیک و اساطیر مربوط می‌شود. نقاشی های متعلق به ژانر تاریخی اغلب بر اساس موضوعات مذهبی، تمثیلی یا ادبی هستند و معمولاً تفسیری اخلاقی یا فکری از زندگی دارند. برخی از نمادین ترین رویدادهای تاریخی در این نقاشی ها به تصویر کشیده شده است. علاوه بر این، گاهی اوقات، هنرمندان با ایجاد حتی آن وقایع روی بوم، که هرگز واقعاً رخ نداده بودند، آزادی زیادی در حقایق تاریخی داشتند.

مطلب پیشنهادی  نرم افزار 3D CAD برای مقامات محلی

توماس کوتور مشهورترین تابلوی خود “رومیان در انحطاط امپراتوری” را در سال 1847 کشید. این اثر باشکوه بر روی بوم یادگاری، عیاشی را به تصویر می‌کشد که به طعنه یا طنز بر رژیم منحوس سلطنت جولای تعبیر می‌شد. لوئی فیلیپ، پادشاه فرانسه، طی سالهای 1830 تا 1848. «رومیان در انحطاط امپراتوری» فساد اخلاقی مترادف با جامعه رومی آن زمان را می رساند. این صحنه در یک سالن بزرگ، احاطه شده توسط ستون های مرمری بلند و مجسمه های زیبا اتفاق می افتد. در مرکز سالن، سکویی قرار دارد که همه جا زنان و مردان نیمه برهنه روی آن دراز کشیده اند و کاملاً غرق در جنون لذت جسمانی هستند. همه آنها مست یا مست به نظر می رسند و حتی تعدادی از آنها تحت تأثیر مستی در حال رقصیدن نشان داده شده اند. در خارج، آسمان آبی روشن می درخشد و کنتراست قابل توجهی را با جنون مست در داخل قصر ارائه می دهد. درست در جلوی سکو، چند کوزه به خوبی حجاری شده نشان داده شده است. احترام و عشق توماس به فرهنگ کلاسیک با نمایش پرجمعیت مجسمه‌ها و معماری رومی در «رومی‌ها در انحطاط امپراتوری» زنده می‌شود.

مطلب پیشنهادی  معماری، دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی آرل

امپراتوری و تمدن روم تأثیری محو نشدنی بر فرهنگ تقریباً تمام ملل اروپایی گذاشت. در حالی که در دوران «نئوکلاسیک»، معماری، هنر و سبک زندگی رومی همگی توسط این ملت‌ها به عاریت گرفته شده بود، حتی انحطاط رومی نیز در آن جبهه بی‌توجه نبود. زمانی به وجود آمد که مردم علاقه بیشتری به افول امپراتوری روم پیدا کردند تا به عظمت آن. توماس کوتور همچنین سعی کرد روایت خود از نقد اجتماعی را از طریق «رومیان در انحطاط امپراتوری» بیان کند که به طور مؤثری جامعه فرانسوی معاصر او را مورد انتقاد قرار داد. این نقاشی که مورد قدردانی و تمجیدهای زیادی قرار گرفت، اکنون دیوارهای موزه اورسی، پاریس، فرانسه را زینت می دهد.

مطلب پیشنهادی  مشاغل طراحی گرافیک برای مجرمان – چگونه در مشاغل جنایی گرافیکی شروع کنیم

Source by Annette Labedzki

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *