hashoor

مد در دوران باستان

در دوران باستان عموماً درباریان لباس های سلطنتی، گران قیمت، شیک و بسیار جذاب می پوشیدند. در همان زمان، فراعنه در خاک مصر، آماده ترک کردن نبودند. اگر در این قلمرو مطالعه دقیقی داشته باشید، مجسمه های سفالی که متعلق به قدیمی ترین عصر هاراپا هستند، مدل های مو را با چرخ دنده های سر جالبی که می توان با مدل های موی مدرن که ظاهری سنگین دارند نیز مقایسه کرد، نشان می دهد. دختر رقصنده موهنجو دارو با النگو در آغوشش اصلاً از هیچ مفهوم مد در هیچ سنی عقب نیست. نمی توان انکار کرد که تمام جهان جذب زرق و برق و جذابیت کلئوپاترا شده بود، زیرا او زنی با مهارت های سیاسی منحصر به فرد بود. علاوه بر این، او سبک‌های مد زیادی از جواهرات گرفته تا لباس‌های خیره‌کننده برای امپراتوران بزرگ مصر ساخته بود.

مطلب پیشنهادی  استاد سازندگان در دوران باستان چه کسانی بودند؟

در غرب، یونانی‌ها و ایتالیایی‌ها نه تنها به دلیل استانداردهای بالای هنر، معماری و جنگ، شهرت پیدا کردند، بلکه از لباس‌های ارتش و لباس‌های درباری جذاب و ظریف با مفاهیم منحصربه‌فرد و پیچیده‌شان در طرح‌ها حمایت کردند. طیف وسیعی از لباس های معمولی و متنوع از طریق اساطیر برجسته یونانی و مصری و هندی به جهان عرضه شده است و حفظ شده و در قالب نقاشی ها و مجسمه های مختلف خودنمایی می کند. طراحان مد امروزی برخی از این مدل های باستانی را به عنوان بزرگترین منبع الهام برای ایجاد گرایش های منحصر به فرد در طرح ها و سبک ها در نظر گرفته اند.

مطلب پیشنهادی  طراحی BIM در مقابل طراحی سنتی دو بعدی

در صنعت مدلینگ و مد، تأثیرات فرهنگی تأثیر زیادی بر جنبه های مختلف دنیای مدلینگ خواهد داشت. در کشورها و فرهنگ‌های غربی یا سکولار، یک بیکینی دو تکه رنگارنگ ممکن است یک مد عالی باشد، اما در عین حال در برخی زمینه‌ها و زمینه‌های سفت و سخت و اساسی محدود است. از طرفی در دنیای سکولار و مدرن تقاضایی برای حجاب وجود ندارد اما در قاره هایی مانند استرالیا، آمریکای شمالی، آسیا و آفریقا رواج دارد.

همه این اقلام و مقالات مد لباس می توانند همه این عوامل را گرد هم آورند و وضعیت لباس های طراح بین فرهنگی را به دست آورند. گوشواره‌ها، دستبندها، آویزها و حلقه‌ها از زمان‌های دور همیشه مد بوده‌اند، به استثنای تنوع بسیار کمی در شکل، مواد و سبک. این موارد همگی در انواع جوامع و فرهنگ ها گستره وسیعی دارند. اگر در سطح فردی فکر کنیم، مد ممکن است فقط یک کلمه ساده یا حتی یک نگرش بدون عارضه نباشد. حتی ممکن است یک میل شدید نباشد. بنابراین مد در واقع یک سیستم اعتقادی متنوع است که می تواند افراد را به طرق مختلف تحت تأثیر قرار دهد.

مطلب پیشنهادی  طراحی خانه سه بعدی برای همه

Source by Vish K S

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *