hashoor

مافیاهای آمریکایی – جورج لئونیداس لزلی – پادشاه دزدان بانک

جورج لئونیداس لزلی زندگی خود را به عنوان یکی از طبقه ممتاز آغاز کرد. با این حال، او یک جنایتکار را که توسط پلیس شهر نیویورک به عنوان “پادشاه سارقان بانک” شناخته می شود، دستگیر کرد.

لزلی در سال 1840 در سینسیناتی به دنیا آمد. پدرش صاحب یک کارخانه آبجوسازی بود و لسلی کار خود را به عنوان یک دانشگاه آغاز کرد و از دانشگاه سینسیناتی با افتخارات و مدرک معماری فارغ التحصیل شد. پس از مرگ پدر و مادرش، لسلی کارخانه آبجوسازی پدرش را فروخت، حرفه معماری خود را رها کرد و به شهر نیویورک نقل مکان کرد. در آنجا او با جمعیت بدی درگیر شد و تصمیم گرفت که بتواند شغل خوبی در سرقت از بانک ها داشته باشد. تخمین زده می شود که در دوره ده ساله بین 1874-1884، لزلی مسئول 80٪ از کل سرقت های بانکی بود که در ایالات متحده انجام شد، که تخمین زده می شود بین 7 تا 12 میلیون دلار پول نقد دریافت کند.

در شهر نیویورک، لسلی به عنوان یک مرد در مورد شهر با امکانات قابل توجهی ظاهر شد. او به انحصاری ترین باشگاه ها تعلق داشت و تماشاچی منظم تئاتر و حامی هنرها بود. او از پوشش خود برای دستیابی به اطلاعات مختلفی استفاده کرد که زندگی دزدی بانک او را سودآورتر می کند. لزلی اغلب سه سال را صرف برنامه ریزی یک شغل بانکی می کند. وقتی لسلی بانکی به دلخواه خود پیدا کرد، سعی می کرد نقشه های داخلی بانک را به دست آورد. اگر این امکان وجود نداشت، او به عنوان یک سپرده گذار به بانک مراجعه می کرد و با تجربه ای که در معماری داشت، خودش نقشه های خشن داخل بانک می کشید. گاهی اوقات لسلی از یکی از اعضای باند خود می خواست که در بانک به عنوان نگهبان شب یا باربری شغلی پیدا کند تا لسلی بتواند مشخصات دقیق، و ساخت و مدل خزانه بانک را دریافت کند.

مطلب پیشنهادی  آموزش از راه دور در جامائیکا و کارائیب

پس از به دست آوردن این اطلاعات ارزشمند، لزلی یک نسخه کپی از گاوصندوق بانک می خرید. او روزها و گاه هفته ها را صرف کرد و هنر باز کردن گاوصندوق را به کمال رساند. او از استفاده از دینامیت برای شکستن گاوصندوق اجتناب کرد و تصمیم گرفت که صدای زیادی ایجاد کند و منجر به شناسایی شود. روش لزلی برای باز کردن گاوصندوق ها شامل سوراخ کردن زیر صفحه و سپس استفاده از یک قطعه فولادی نازک برای دستکاری لیوان ها در جای خود بود. برای پوشش تقریباً هر احتمالی در سرقت از بانک، لزلی مجموعه‌ای از ابزارهای سارق را داشت که مخصوصاً برای او ساخته شده بود که هزینه آن مبلغ سرسام‌آور 3000 دلار بود که بیشتر از درآمد بسیاری از مردم در چندین سال بود.

مطلب پیشنهادی  آیا AWS (سرویس وب آمازون) آینده ای دارد؟

لسلی برای تکمیل کاری که در حال برنامه ریزی بود، گاهی اتاقی را در یک اتاق زیر شیروانی که در مرکز شهر اجاره کرده بود، درست می کرد تا شبیه داخل بانکی باشد که قصد سرقت آن را داشت. در آنجا لزلی و مردانی که او برای آن شغل خاص بانک انتخاب کرده بود، زمان قابل توجهی را صرف تمرین دقیقاً چگونه سرقت بانک می‌کردند. لسلی چراغ‌ها را تاریک می‌کرد و مردانش را تماشا می‌کرد که در تاریکی مانورهایشان را انجام می‌دادند، سپس کارشان را نقد می‌کرد. گروه های او متشکل از جنایتکاران شناخته شده مختلفی مانند جیمی هوپ، جیمی برادی، آب کوکلی، شانگ دریپر، رد لیری، جانی دابز، ووستر سم پریس، بیل کلی و بانجو پیت امرسون بودند.

در ماه مه سال 1875، لزلی تصمیم گرفت از موسسه پس انداز منهتن در 644 برادوی سرقت کند. لزلی، از طریق “مرد درونی” خود در بانک، پاتریک شلوین، از ساخت و مدل قفل در صندوق بانک مطلع شد. او یک مدل دقیق از تولید کنندگان، ولنتاین و بولتر تهیه کرد و شش ماه وقت صرف کرد تا باز کردن قفل را کامل کند. در 27 اکتبر 1875، شلوین شبانه به لسلی و خدمه اش اجازه ورود به بانک را داد. وقتی کارشان تمام شد، 3.5 میلیون دلار پول نقد و اوراق بهادار دزدیده بودند که تقریباً 50 میلیون دلار پول امروز است. تا می 1879 هیچ کس دستگیر نشد و در نتیجه جیمی هوپ و بیل کلی مجرم شناخته و روانه زندان شدند. آب کوکلی و بانجو پیت امرسون نیز دستگیر شدند، اما در دادگاه تبرئه شدند. لزلی هرگز دستگیر نشد و نقش او در سرقت تا پس از مرگش مشخص نبود.

مطلب پیشنهادی  افتتاح جدیدترین فروشگاه اپل در ابوظبی

شهرت لزلی به اندازه ای عظیم افزایش یافت، او اغلب به عنوان “مشاور” توسط سایر باندهای دزدی بانک خوانده می شد. اعتقاد بر این بود که او بیش از 20000 دلار فقط برای سفر به سانفرانسیسکو برای بررسی نقشه های سرقت بانک محلی دریافت کرده است.

با این حال، اگر لزلی یک نقطه ضعف داشت، برای محبت زنان بود. او با دوست دختر یکی از همرزمانش، شانگ دریپر رابطه عاشقانه آغاز کرد. در 4 ژوئن 1884، جسد متلاشی شده لزلی در پایه سنگ ترمپس، نزدیک خط مرزی بین وستچستر و برانکس پیدا شد. دو گلوله به سرش خورد. پلیس حدس می‌زد که لسلی توسط دریپر حسود در خانه‌ای در خیابان لینچ 101 در بروکلین کشته شد، سپس جسد او توسط سه تن از همکارانش که در زمان کشف جسد در نزدیکی یونکرز دیده شده بودند، به ترمپس راک منتقل شد. اما شواهد کمی از جنایت وجود داشت و هیچ کس هرگز دستگیر نشد.

Source by Joseph Bruno

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *