hashoor

فلسفه پست مدرن

پست مدرنیسم تغییری اساسی را در تأکید مدرنیسم نشان داد و به یک اتفاق قابل مشاهده در ادبیات، هنر، فلسفه و معماری تبدیل شد. یکی از چیزهایی که پست مدرنیسم را مشخص می کند، شکستن زمینه بین فرهنگ عالی و فرهنگ پایین است. جهت گیری پست مدرنیسم به سمت دموکراتیک شدن آگاهی جمعی است و همچنین پست مدرنیسم نشان دهنده پیروزی فردیت است. بسیاری از نویسندگان، متفکران و هنرمندانی هستند که آرمان های پست مدرنیسم را بیان کرده اند.

در این مقاله می‌خواهم ابزارهای زبانی و فلسفی خود را برای تحلیل پست مدرنیسم توسعه دهم. با استفاده از این ابزار، من می خواهم در زمینه های زیر وارد شوم: سیاست، فرهنگ، زیبایی شناسی و فلسفه.

چگونه می توان تحلیل پست مدرنیسم را در سیاست به کار برد؟ سیاست در حال حرکت به سمت وضعیتی است که می توان آن را ژئوپلیتیک، گسست و خلسه تعریف کرد. اول از همه می خواهم توضیح بدهم که گسستگی ژئوپلیتیک چیست؟ گسیختگی ژئوپلیتیکال ناشی از حواشی متعصب جامعه است، به ویژه کسانی که می خواهند به امر جهاد اسلامی بپردازند. این افراد جهاد و کاست (اصطلاح جدیدی که از جهاد و هولوکاست ابداع شده) را تداوم می بخشند که به تروریسم و ​​قتل می پردازد. اگر این افراد در تلاش خود موفق شوند، تمدن گامی قهقرایی برخواهد داشت. علت گسیختگی ژئوپلیتیکال چیست؟ مسلمانان متعصب از شیر گرفته نشده اند و در حالت ترس از پدر دینی ـ فالیک خود هستند. مسلمانان متعصب یا جهادی ها بر کشمکش ها و امیال ادیپی خود مسلط نشده اند و فتیش های ادیپی آنها به دلیل ترس از اخته شدن پدر مقدس به ابزاری برای آزار و اذیت تبدیل می شود. چگونه می توان با پارگی ژئوپلیتیک از نظر سیاسی مقابله کرد؟ دموکراسی های غربی از استراتژی های نظامی استفاده می کنند، اما یک پنی سیلین رادیکال تر برای زهر جهاد، تبشیر رادیکال و لیبرال اسلام است. تبشیر لیبرال اسلام، نسل های بعدی را از گرفتن شمشیر و تبدیل شدن به نازی های اسلام نجات خواهد داد.

مطلب پیشنهادی  باربادوس – از ساحل به ساحل

حالا Geo-Political-Rapture چیست؟ ژئوپلیتیکال رپچر مداخله دموکراتیک پایدار در شرایط ژئوپلیتیک توسط دموکراسی های جهان است. من می خواهم از چند مثال ژئوپلیتیکی برای نشان دادن مفهوم ژئوپلیتیک-رپچر استفاده کنم. پرونده مهاجرت پناهجویان از خاورمیانه به سواحل اروپا یک نمونه تلخ است. اروپا در پذیرش این پناهندگان بزرگوارانه عمل کرده است. نمونه دیگری از Geo-Political-Rapture، حل مسائل زیست محیطی است. جهان در حال تبدیل شدن به یک تئاتر جهانی از ترویج محیط زیست گرایی جامع است. یکی دیگر از نمونه های ژئوپلیتیکال رپچر، نجات اقتصاد در محاصره یونان توسط اتحادیه اروپا است. پول باید به شرط LAKSHMI (الهه هندی ثروت) کاتارتوپیای خلاق (از کاتارسیس و اتوپیا) برسد. جریان پول باید برابری طلبانه و دموکراتیک شود. هنگامی که افراد بیشتری از جهان از خودکفایی اقتصادی اشباع می‌شوند، این سود مستقیماً به عنوان منافع مادی ملموس برای شرکت‌ها و خانه‌های تجاری تعلق می‌گیرد.

در ادامه می خواهم نقش فرهنگ و عملکرد آن را در پست مدرنیسم بر عهده بگیرم. من می خواهم مردم را به دو دسته فرهنگی- عقیم و فرهنگی-آزادگان دسته بندی کنم. فرهنگی- عقیم افرادی هستند که مشروط به آداب دینی و فرهنگی جامعه هستند. آنها وابستگی خود را مدیون قدرت متعالی بالاتری هستند. آنها ضعیف هستند و نمی توانند مسئولیت راهبردهای اجرایی ایجاد حضور معنا در وجودشان را بر عهده بگیرند. افرادی که از نظر فرهنگی عقیم هستند، به آنچه فیلسوف اگزیستانسیال سارتر به عنوان بد نیت نامیده می شود، افراط می کنند. من تجربه ای با یک فرهنگی عقیم در فیس بوک داشته ام. هنگامی که بنای ایمان مسیحی او را به چالش کشیدم، او نظرات بی ادبانه ای را در جدول زمانی من ارسال کرد و سپس ناگهان صحبتم را قطع کرد. او حتی به من دموکراسی نداد تا نظراتم را بیان کنم.

مطلب پیشنهادی  بندهای نسبی (3) – ضمایر نسبی دیگر

افرادی که از نظر فرهنگی آزاد شده اند، خود را بیان می کنند و خلاق هستند. ماهیت رهایی در دوران پست مدرن از طریق نوشتن است. فرصت‌ها برای ابراز وجود از طریق رسانه‌هایی در شبکه مانند WordPress، Blogspot و Twitter در حال گسترش هستند. نویسندگی در دوران پست مدرن ریشه های خود را از نویسندگان بورژوازی-تاسیس به تئاتری با نمایش های توده ای تغییر داده است. نوشتن یک هنر و یک درمان است. می‌خواهم بگویم که پیدایش نوشتار در دوران پست مدرن یکی از POLLENISSANCE (از گرده و رنسانس) است. ابزار فارماکولوژیک نوشتار در ساختارگرایی – دال و مدلول توسط هوی پولوی ها به عنوان راهبردهای رهایی استفاده می شود.

اکنون جایگاه زیبایی شناسی در فلسفه پست مدرنیسم چیست؟ زیبایی شناسی از دوران هجوم به زیبایی اشاره دارد و در عبارت والتر پتر به معنای «هنر برای هنر» است. در فلسفه پست مدرنیسم دو مفهوم از زیبایی شناسی وجود دارد که عبارتند از: کیچ سودمند و تصعید کاتارتیک. کیچ سودمند به عنوان مفهومی برای زیبایی شناسی به یافتن ارزش زیبایی شناختی در چیزهای معمولی زندگی اشاره دارد. این می تواند یک پیش بازی شهوانی عاشقان باشد یا می تواند تحسین یک روتختی زیبا باشد. تعالی کاتارتیک سطح بالاتری از زیبایی شناسی است و زمانی رخ می دهد که عواطف به روح هستی ارتقا یابد همراه با انتقال درک از یک هنجار پذیرفته شده فرهنگ. من می خواهم از ادبیات به عنوان مثال استفاده کنم. وقتی استعاره ای از یک متن ادبی را می خوانم، ابتدا در معناشناسی معنا فرو می روم و سپس از خلقت به عنوان اثر هنری لذت می برم و در آنجا سرشار از روشنفکری عاطفی می شوم.

مطلب پیشنهادی  رایانش ابری – چگونه می تواند در پول و زمان شرکت شما صرفه جویی کند

حالا نقش فلسفه در جنبش پست مدرن چیست؟ فلسفه به سمت یک جهان گرایی بزرگ در حال حرکت است. اکومنیسم چیست؟؟ اکومنیسم تلفیقی از فراروایت های مختلف از رشته های مختلف اندیشه فلسفی است. به عنوان مثال پست مدرنیسم نشان دهنده تلفیقی از اگزیستانسیالیسم، مارکسیسم، فمینیسم، ساختارشکنی، روانکاوی و ساختارگرایی است. به عنوان مثال، من می خواهم از مفهوم خود از جهت گیری استفاده کنم. از جهت گیری مستقیم، من تمایل خود را به جهت گیری های متعدد تغییر داده ام. من دوست دارم در فانتزی‌های ادیپی پیش‌بازی افراط کنم، یک فضول لزبین باشم و همچنین رابطه جنسی مستقیم داشته باشم. من همچنین لنگرهای مذهبی خود را از ادیان تثبیت شده از طریق فرآیندی به نام ساختارشکنی دینی-هستی شناختی تجزیه کرده ام. بنابراین من خود را یک یهودی غیر یهودی، یک مسیحی ناراضی، یک مسلمان آتئیست و یک هندو ماتریالیست می دانم. یک موجود پست مدرن باید از مفاهیم ساختاری زبان مانند دال و مدلول استفاده کند و دلالت ها را به شیوه های جدیدتر وجود آزاد کند.

Source by Bose Anand

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *