hashoor

فردای پر امید مهندسی سازه

چشماتو ببند به آینده فکر کنید و محیط ساخته شده فردا را در حال رشد تصور کنید. چگونه آن را می بینید؟ از آنجایی که پروژه‌های فعلی نیازها و خواسته‌های پیش‌بینی‌شده نسل بعدی را برآورده می‌کنند، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که مهندسی آینده می‌تواند تماشایی‌تر از آن چیزی باشد که تصورش را بکنید. در کودکی، ما سنگ‌های چخماق را در دنیایی از ماشین‌هایی که توسط پرندگان و دایناسورها کار می‌کنند، دیده‌ایم. اما همانطور که می‌بینیم جتسون‌ها در یک آرمان‌شهر آینده‌نگر از اختراعات عظیم روباتیک و اختراعات شرورانه زندگی می‌کنند، بسیار پیش‌بینی کرده‌ایم که آینده‌مان بیشتر شبیه دنیایی باشد که آنها دارند. اکنون زمان هیجان انگیزی برای مهندسی سازه با فرصت های بیشتر در بسیاری از تلاش های آینده نگرانه است.

مطلب پیشنهادی  حل کامل برخورد از طریق BIM – تجارت برق و حفاظت در برابر آتش

مهندسان سازه به طور مداوم به چالش های زیست محیطی جهانی می پردازند. از آنجایی که اشتباهات حرفه ای بسیار مسئولیت پذیر هستند، می توانند منجر به از دست دادن دارایی و زندگی شوند. حرفه ای ها با روندهای جدید مهندسی سازه که اکنون در حال ظهور هستند، خوش بین تر می شوند. اینها شامل توسعه ابزارهای مورد استفاده برای ارزیابی، مدیریت و کاهش خطراتی است که می تواند ناشی از بلایای طبیعی باشد. با همه اینها، ما می توانیم منتظر طرح های جاه طلبانه تر و مصالح قوی تر در ساختمان های آینده باشیم.

تحولات مهندسی سازه از گذشته به خوبی مستند شده و قابل مشاهده است. ما افراد خوش شانسی هستیم که در حال حاضر از آنها لذت می بریم، اما انتظار می رود که این حرفه با ادامه دادن به جلو، دستاوردهای بیشتری داشته باشد. در طول 50 سال گذشته، مقاومت فولاد تا 40 درصد بهبود یافته است، در حالی که بتن تا 100 درصد پیشرفت کرده است. این پیشرفت ها ادامه خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی  آزمون استعداد تحصیلات تکمیلی مهندسی – GATE

گذشته از افزایش مقاومت فولاد و بتن که پرکاربردترین مواد در مهندسی سازه هستند، بررسی برخی از جایگزین ها نیز ایده خوبی است. یک مهندس خوب مسئولیت ارائه بهترین راه حل های ممکن را بر عهده می گیرد.

کار با مهندسان سازه

برای دستیابی به موفقیت در هر پروژه، روابط درون تیم مهندسان و بین مهندسان سازه و مشتریان باید بر اساس ذهن باز و ذهن سالم ایجاد شود. مهندسین سازه خدمات گسترده ای را ارائه می دهد که می تواند به محدوده و سطح خدماتی که معماران و سایر اعضای تیم تحویل انجام می دهند تشبیه کند. آنها کسانی هستند که در مرحله ساخت و ساز پروژه، سایت ها را بررسی می کنند. آنها همچنین فعالیت ها را مشاهده می کنند، راه حل هایی را برای جنبه های مختلف ارائه می دهند و رویکردهای طراحی و ساخت و ساز جایگزین و هزینه آنها را ارائه می دهند. آنها به کار خود علاقه مند هستند و این اشتیاق در کاری که انجام می دهند نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی  بهترین معمار در اودایپور

Source by Sav Williams

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *