hashoor

عواملی که باید در هنگام انتخاب طرح های خانه مسکونی در نظر گرفت

خانه مسکونی هر امکاناتی است که برای زندگی طراحی شده باشد نه تجارت. این خانه از یک خانه یک خوابه تا یک آپارتمان با صدها واحد را شامل می شود. در حالی که خانه‌ها اندازه‌های متفاوتی دارند و طرح‌های مختلفی دارند، تعدادی فاکتور مشترک وجود دارد که باید هنگام طراحی مناسب برای ملک خود در نظر بگیرید. در اینجا برخی از عوامل ذکر شده است:

شیوه زندگی

سبک زندگی شما روش زندگی شماست. قبل از انتخاب یک طرح معین، باید اندازه خانواده، شغل، حضور افراد معلول و تعداد افرادی که انتظار دارید به شما مراجعه کنند را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر خانواده پرجمعیتی دارید و دوست دارید در خانه کار کنید، نه تنها نیاز به داشتن یک خانه بزرگ با اتاق های بزرگ ندارید، بلکه باید اتاق های زیادی نیز داشته باشید که بتوانید آنها را به دفتر کار تبدیل کنید.

مطلب پیشنهادی  تعطیلات هتل های رم خود را با بازدید از شهر واتیکان کامل کنید

بودجه

چقدر قصد دارید برای خانه هزینه کنید؟ شما باید با معمار خود بنشینید و طرح هایی ارائه دهید که هزینه زیادی برای شما نداشته باشد. طراحی خانه تا حد زیادی تعیین کننده مقدار پولی است که در دراز مدت خرج خواهید کرد. طرح های پیچیده به طور پیش فرض هزینه بیشتری دارند.

قوانین و مقررات دولتی

یافتن اقامتگاه های تحت نظارت غیرعادی نیست. مقررات شما را در اندازه و نوع خانه ای که می توانید در یک منطقه بسازید محدود می کند. نکته جالب این است که بسیاری از معماران شما را از هر گونه مقررات در این منطقه مطلع می کنند. اگر حرفه ای از مقررات مطمئن نیست، این وظیفه شماست که تحقیق کنید و پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی  جداول پیش نویس: اهمیت آنها در دنیای مدرن

توپوگرافی

این ظاهر فیزیکی ویژگی های طبیعی و مصنوعی یک منطقه است. این ویژگی ها عبارتند از: خاک، سنگ و سایر ویژگی ها. معمار باید پس از بازدید از محل ساخت و ساز شما را در طراحی خانه راهنمایی کند. از مشاهده و آزمایش، متخصص باید بداند که فونداسیون چقدر می تواند عمیق باشد و ویژگی های مهمی مانند سیستم های زهکشی چقدر کار می کند.

نتیجه

برای داشتن یک طراحی خوب از خانه مسکونی خود باید توجه زیادی به معمار استخدام کنید. به عنوان یک قاعده کلی باید اطمینان حاصل کنید که حرفه ای دارای مدرک یا مدرک کارشناسی ارشد در معماری است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که این حرفه ای توسط نهاد نظارتی مربوطه تایید شده است.

مطلب پیشنهادی  نحوه طراحی یک رستوران: فضای راهرو، سطوح کاری، دسترسی

در حالی که می توانید معماران خوبی را با انجام جستجوهای آنلاین محلی پیدا کنید، بهترین و ساده ترین راه برای یافتن یک حرفه ای عالی از طریق معرفی دوستان و اقوام است. به این ترتیب نه تنها جنبه حرفه ای معمار را می شناسید، بلکه شخصیت او را نیز خواهید شناخت.

Source by Vinay Reddi

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *