hashoor

شگفتی های معماری در سنگاپور

معماری در سنگاپور تحت تاثیر کشورهای مختلف قرار گرفته است و سبک و طراحی ساختمان ها ممکن است برای اهداف تجاری، سیاسی و مذهبی باشد. بسیاری از زمان‌ها ساختمان‌های جدید و قدیمی، چه جدید و چه بیش از صد سال قدمت دارند، توسط معمارانی از کشورهای همسایه یا دور طراحی شده‌اند.

ساختمان های متعددی نیز به دلیل اینکه سنگاپور زمانی توسط بریتانیا اداره می شد، معماری ریشه در معماری اروپایی دارند. بریتانیا خود ساختمان‌های باشکوه و مجللی را در کشور خود ساخت که توسط معماران سایر نقاط اروپا یا معماران محلی که تحت تأثیر معماری سایر کشورهای اروپایی بودند طراحی شده بودند.

بریتانیایی ها سرمایه گذاری هنگفتی را برای ساختن ساختمان های ماندگار و با شکوه به منظور تأمل در شکوه و قدرت امپراتوری بریتانیا انجام دادند. بریتانیایی ها نسبتاً به ساختمان هایی که دارای فضای داخلی با فضاهای بزرگ و معمولاً با سنگ مرمر بودند علاقه داشتند. یکی از این بناها ساختمان سابق دادگاه عالی است که در سال 1939 تکمیل شد، درست 3 سال قبل از ورود جنگ جهانی دوم به سنگاپور. دولت استعماری بریتانیا از هیچ هزینه ای برای ساخت آن دریغ نکرد. آنها به یک معمار ایتالیایی به نام رودولفو نولی دستور دادند تا ساختمانی را طراحی کند که هدف آن را منعکس کند.

مطلب پیشنهادی  The Ultimate Tone – بررسی کتاب بهترین سری تقویت کننده لوله گیتار DIY

نولی حدود 4-5 طرح مختلف برای ساختمان جدید ترسیم کرد که تنها یکی از آنها پذیرفته می شد. او یکی از معدود معماران سنگاپور در آن زمان بود که از نوع انقلابی مصالح ساختمانی استفاده می کرد. به بتن پیش ساخته معروف بود. ساختمان جدیدی که او طراحی کرد شامل ردیفی از ستون‌ها و پایه‌هایی بود که باید از نظر ساختاری سالم باشند. همچنین به این دلیل است که زمینی که ساختمان دیوان عالی سابق بر روی آن قرار دارد از خاک دریا تشکیل شده است. خاک دریا بسیار نرم است و قادر به تحمل وزن بسیار زیاد هیچ سازه ای که از سنگ ساخته شده نیست. شرایط آب و هوایی نیز در نظر گرفته شد زیرا مصالح ساختمانی نامناسب که با آب و هوای محلی مطابقت ندارد می تواند پس از مدت کوتاهی باعث فروریختن یا پوسیدگی ساختمان شود. یک ساختمان چوبی قطعاً منتفی بود زیرا اگرچه خاک می تواند وزن آن را تحمل کند، اما ساختمان نمی تواند بیش از 10 سال دوام بیاورد.

مطلب پیشنهادی  اهمیت مواجهه اولیه با هنر

رودولفو نولی یک کارخانه بتن پیش‌ریخته داشت که در آن شخصاً بر شکل‌دهی و قالب‌گیری سرستون‌ها، ستون‌های فلوت‌دار، سر شیرها که به‌عنوان پایه‌های آب باران عمل می‌کنند و مجسمه‌هایی که فضای داخلی پدینت اصلی مرکزی را تزئین می‌کنند، نظارت می‌کرد. ویژگی های بسیار بیشتری از این ساختمان زیبا و خیره کننده به نظر می رسد. در بالای ایوان ساختمان، صحنه هایی را نشان می دهد که تأسیس سنگاپور مدرن را با استمفورد رافلز امضا کرده است که طی آن سنگاپور توسط سلطان جوهور به شرکت هند شرقی بریتانیا واگذار شد. در این تصویر نیز دست راست سلطان، تمنگونگ عبدالرحمن نشان داده شده است. تصویر دیگری مهاجران چینی را در زندگی روزمره خود نشان می دهد. در همین تصویر بازرگانان هندی و عرب نیز در حال فروش کالاهای خود هستند. شکوه کل سازه گنبد سبک رنسانس ساختمان و پدینت مرکزی آن است. گنبد بر روی الگوی بسیار مشابهی مانند کلیسای جامع سنت پل در لندن، بریتانیا طراحی شده است.

در مورد پدینت مرکزی، حدود 7 مجسمه بتنی پیش ساخته وجود دارد که عدالت را در مرکز و نمادهای دیگری را به تصویر می کشد که به شکل انسان مرتبط با قانون است. یک مجسمه نسبتاً جالب که شایسته توجه است یک مجسمه زن است که بیشتر در سمت چپ در رکاب قرار دارد که نشان داده شده است که از عدالت تشکر می کند. رودولفو نولی معمار بود که نسبت به مجسمه سازی این مجسمه بسیار پرشور بود. او به یک مدل انسانی نیاز داشت تا احساسات انسانی مورد نیاز این مجسمه را به تصویر بکشد. او تصمیم گرفت از دختر خودش بخواهد که برای مجسمه او مدل کند و او موافقت کرد. خلاقیت و اشتیاق این معمار به کار خود را تصور کنید! به لطف علاقه او، سنگاپور اکنون به ساختمانی خوب و معتبر می بالد که واقعاً می تواند به آن افتخار کند. ساختمان دادگاه عالی سابق در امتداد پادانگ یکی از ساختمان هایی است که در طول زمان ساخته شده است که واقعاً در چشم بیننده به رسمیت شناخته شده است.

مطلب پیشنهادی  چگونه با خدمات وب آمازون شغلی ایجاد کنیم

Source by Vishnu Bhalotia

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *