hashoor

شانگهای – شهری با چهره های متعدد

شانگهای به راحتی به سه بخش عمده تقسیم می شود: شهر قدیمی. امتیازات سابق فرانسه، بریتانیا و آمریکا؛ و پودونگ، شانگهای جدید. در حالی که سازه‌های شهر قدیمی‌تر معمولاً فرهنگ قدیمی‌تر یا سنتی چین را منعکس می‌کنند، پودونگ چشم‌انداز خود از شانگهای را با آسمان‌خراش‌های بلند و نورهای درخشان نشان می‌دهد. در هر کجا که اقامت کنید، در هتل های لوکس سنتی یا جدیدتر، شانگهای به شما نوید شهری را می دهد که در آن گذشته و حال همزیستی دارند.

تضادهای معماری

در شانگهای، معماری گرایش ها و فرهنگ آن دوره را منعکس می کند. با این حال، باند بهترین مکان برای دیدن طیف وسیعی از سبک های محبوب بین المللی در دهه های 1920 و 1930 است. شانگهای در ساخت بانک‌ها، تئاترها و هتل‌های مجلل خود به سبک آرت دکو علاقه‌مند شد. این امر به ویژه در هتل صلح توسط پالمر و ترنر و هتل پارک اثر L. Hudec صادق است.

در بخش‌هایی از شهر قدیمی، نگاه بین‌المللی هرگز جایگاهی پیدا نکرد. هنر دکو رایج نبود، اما خانه های سنتی شیکومن (دروازه سنگی قدیمی) باقی مانده است. بنابراین، معابد و بازارها را نیز انجام دهید. در Xintiandi، بازسازی و مرمت شیکومن را مدرن کرده است و آنها را به بارهای مد روز، فروشگاه های شیک و رستوران های سطح بالا تبدیل کرده است.

مطلب پیشنهادی  هنر تاملی بر جامعه است – یک دیدگاه

در آن سوی رودخانه، نوع دیگری از معماری اجرا می شود. اینجا شانگهای آینده است. در پودونگ، ساختمان‌ها و برج‌ها برجسته و برنجی هستند. آنها منعکس کننده شانگهای جدید هستند. برج مروارید شرقی بلندترین در نوع خود در آسیا است، در حالی که برج نقره ای رنگ جینمائو یک هتل 88 طبقه فوق العاده زیبا و غنی است. مرکز مالی جهانی شانگهای نیز در پودونگ است. در سال 2008 ساخته شد و 101 طبقه دارد. این ساختار چشمگیر شامل Skywalk، سکوی رصد و مرتفع‌ترین هتل جهان – پارک شانگهای حیات است.

موزه ها – بزرگ و کوچک

شما اغلب می توانید ارزش یک شهر را بر اساس نحوه مراقبت و ارائه گذشته خود قضاوت کنید. در حالی که شانگهای دارای خریدهای سطح بالا، سرگرمی های پر جنب و جوش، معماری زیبا و هتل های لوکس است، به بازدیدکنندگان اجازه می دهد نگاهی به گذشته شهر داشته باشند. حتی نگاهی به جنبه های مختلف تاریخ فرهنگی شهر ارائه می دهد.

بازدید از شهر بدون صرف وقت برای تحسین همه چیزهایی که موزه شانگهای در میدان مردم ارائه می دهد کامل نمی شود. در میان بیش از 120000 قطعه، آیتم‌های واقعاً منحصربه‌فردی هستند. مجسمه های سفالی سانکای (3 رنگ) در طراحی و رندر بسیار عالی هستند. برنزهای شانگ شامل اشیاء فوق‌العاده‌ای از هنر و صنعت ماهر است. در گالری یشم، می توانید از کنار قطعات یشم حکاکی شده با ظرافت پرسه بزنید. قدمت برخی از آن‌ها به قرن 31 برمی‌گردد. این نمایشگاه‌ها شامل مصنوعات تزئین شده و ماهرانه است که از دوره نوسنگی تا سلسله کوئینگ را شامل می‌شود.

مطلب پیشنهادی  نکات طراحی خانه سفارشی: انتخاب طراح مناسب

شانگهای میزبان موزه های کوچکتر و اغلب کنجکاو است. یکی از جذاب‌ترین موزه‌های محلی، موزه پناهندگان یهودی شانگهای است. می توانید آن را در جاده چانگ یانگ، منطقه هونگکو پیدا کنید. ساختار سال 1927 در ابتدا کنیسه اوهل موشه را در خود جای داده بود. در طول دهه 1930 و تا دوره جنگ جهانی دوم، کنیسه محل عبادت بسیاری از پناهندگان یهودی بود که به دنبال ایمنی از کشتار مداوم بودند. شانگهای برخلاف سایر شهرها و کشورها، یهودیان را رد نکرد. در واقع، تقریباً 25000 مورد مصرف قرار گرفت.

امروزه کنیسه یادآور بخش مهمی از گذشته شانگهای و تاریخ یهودیان است. نخست وزیر سابق اسرائیل، اسحاق رابین، در سال 1993 به موزه آمد. او آثار فرهنگی مختلف، از جمله طومارهای باستانی را تحسین کرد. با این حال، او همچنین آمد تا از مردم شانگهای برای انجام کاری که بسیاری از مردم و ملت های دیگر در انجام آن ناکام مانده بودند تشکر کند.

سرگرمی که لذت می برد

مطلب پیشنهادی  خنک کننده آب دریا هزینه های انرژی مرکز داده را کاهش می دهد

در بسیاری از هتل های مجلل این شهر می توانید سرگرمی پیدا کنید. با این حال، شانگهای بازدیدکنندگان را با مکان‌ها و اشکال مختلف سرگرمی فرا می‌خواند. آنها میراث شانگهای را منعکس می کنند زیرا هم پیشنهادهای سنتی و هم تحت تأثیر غرب برای جلب توجه شما رقابت می کنند. گروه آکروباتیک شانگهای باورنکردنی و مشهور جهانی را در «جهان سیرک شانگهای» یا در تئاتر مرکز شانگهای تماشا کنید. هتل صلح شب‌ها جاز سنتی نیواورلئان را ارائه می‌کند، در حالی که در Babyface، کلوپ شبانه مرسوم، مد روز و محبوب، بازدیدکنندگان می‌توانند موسیقی‌های رایج‌تری را تماشا کنند و گوش دهند.

اگر از طرفداران اپرا هستید، نمونه اپرای چینی را در نظر بگیرید. تئاتر ییفو نمونه‌های کلاسیکی از این شکل سبک‌شده از موسیقی سنتی را ارائه می‌کند. در همین حال، تالار کنسرت هلوتینگ، اجرای موسیقی کلاسیک و مجلسی را ارائه می‌کند، در حالی که ارکستر سمفونیک شانگهای در مرکز هنر شرقی مدرن و پروانه‌ای شانگهای روی صحنه است.

جاز و بلوز در شانگهای زنده هستند. از کلاب کاتن، کلاب J2 یا حتی خانه بلوز و جاز دیدن کنید. از طرف دیگر، می توانید یک راهنمای محلی را بررسی کنید و هر تعداد مکان مدرن تکنو، مستقل یا موسیقی محبوب را پیدا کنید.

Source by Roberta Stuart

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *