hashoor

سبک ترین مواد در جهان

سبک ترین ماده در جهان اخیرا اختراع شده است. به لطف تلاش‌های دانشمندان آلمانی دانشگاه کیل، بشریت می‌تواند به ماده‌ای ببالد که ۹۹ درصد از هوا تشکیل شده است. در واقع این یک اختراع جذاب است که نمی تواند هم محافل علمی و هم مردم عادی را شگفت زده کند. نامیده شد آئروگرافیت.

بافت این ماده توسط لوله های کربن متخلخلی که در سطح نانو و میکرو به هم متصل هستند منعکس می شود. قطر متوسط ​​آنها 15 نانومتر است. بنابراین، این ماده پر وزن می تواند مناطق وسیعی را پوشش دهد که به خواص منحصر به فرد آن کمک می کند. از آئروگرافیت می توان در تولید لباس های ضد آب، کامپیوترهای سبک و فیلترهای آب و هوا استفاده کرد. از دیگر خواص اصلی آئروگرافیت می توان به رسانایی الکتریکی بالا و پایداری شیمیایی اشاره کرد. این یک زمینه دیگر به اجرای آن اضافه می کند. محققان ادعا می کنند که آئروگرافیت می تواند به پوشش سطوح کشتی های فضایی و ماهواره ها کمک کند.

مطلب پیشنهادی  معماران در کوچین

می توان پرسید که آئروگرافیت چگونه تولید می شود. در حقیقت، در هنگام حرارت دادن پودر اکسید روی تا دمای 900 درجه سانتیگراد ایجاد می شود. برای انجام این کار، آن را در یک فر قرار می دهند، جایی که پس از گرم شدن حالت کریستالی به خود می گیرد. دانشمندان این ماده فوم را در حین کاوش در ساختار سه بعدی متقاطع کربن کشف کرده اند. طبق گزارش ها، آئروگرافیت بسیار پایدارتر از آئروژل های شکننده است: می تواند وزنی را تحمل کند که 35 برابر بزرگتر از نمونه ایروژل با همان وزن است.

همچنین مناسب است رقبای اصلی آئروگرافیت را نام ببریم که از زمان اختراع آن به طور منطقی خشمگین شدند. اولین میکرو گریتینگ فلزی است که توسط محققان آمریکایی کشف شد. این سازه شامل لوله های فلزی متقاطع منظم است. این ماده با پوشش نیکل فسفر از میکرو گریتینگ پلیمری دقیق تولید می شود. به منظور ارتقای هنر معماری مدرن به سطح خرد طراحی شده است. سبک ترین ماده دیگر که قبلاً در مقاله ذکر شد، آئروژل است. فرآیند تولید آئروژل اشاره می کند که فاز مایع به طور کامل با گاز جایگزین می شود. سبک‌ترین آئروژل‌ها چندین برابر چگالی هوا هستند و به همین دلیل به آن دودهای جامد لقب داده‌اند. کشف ایرژل دستاورد دانشمندان فنلاندی دانشگاه فناوری هلسینکی است. آنها ایروژل را با نانو سلولز مرتبط می کنند. ویژگی های منحصر به فرد این ماده توسط نتایج آزمایشگاهی تایید شد. یک قطعه 500 گرمی ایروژل می تواند از غرق شدن 5 یخچال استاندارد خانگی که مجموعاً نیم تن وزن دارند، جلوگیری کند. در مطالعات قبلی خود، همان تیم نشان داد که این ماده یک اسفنج عالی است که می تواند نشت نفت را از آب به طور موثر پاک کند.

مطلب پیشنهادی  هنر تاملی بر جامعه است – یک دیدگاه

Source by Maria Kruk

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *