hashoor

ساختمان کیسه خاکی را خودتان انجام دهید – بله می توانید!

دو مانع بزرگ برای مالکیت خانه، مصالح ساختمانی گران قیمت و روش های ساخت و ساز بسیار پیچیده است که به مهارت ها و تجهیزات تخصصی نیاز دارد. این مشکل به قدری حاد است که بیش از 70 درصد آمریکایی ها قادر به خرید خانه های ساخته شده توسط پیمانکاران نیستند. با رکود فعلی در اقتصاد و از دست دادن میلیون ها شغل، وضعیت مسکن در ایالات متحده قطعاً بدتر می شود.

همه به مکانی برای زندگی نیاز دارند – سرپناه یک نیاز اساسی است. اما از آنجایی که سیستم فعلی اکثریت قریب به اتفاق جمعیت را دور می زند، زمان آن رسیده است که روش های ساختمانی ساده تر و مقرون به صرفه تر را بررسی کنیم.

پاسخ ممکن است درست زیر پای ما (زمین) باشد. درست است؛ ساختن با خاک یک سنت ساختمانی بی انتها است که برخی از سازه ها صدها سال طول می کشد. بیش از یک سوم ساختمان‌های جهان را سازه‌های خاکی تشکیل می‌دهند. زمین احتمالاً کم‌هزینه‌ترین مصالح ساختمانی است (به معنای واقعی کلمه ارزان‌قیمت) و بنابراین پتانسیل بسیار زیادی برای حل بحران مسکن ما دارد. برخی ممکن است تصور کنند ساختمان های خاکی فقط کلبه های گلی هستند. دور از آن! اگر سابقه شما در معماری نیست، ممکن است از تنوع شگفت انگیز سازه های زمینی آگاه نباشید. اگر قبلاً از آن مطلع نیستید، «معماری زمین» را در اینترنت جستجو کنید.

روش‌های زمین‌سازی زیادی وجود دارد – خشتی، رمد ارت، CEB و غیره. این مقاله به بررسی محبوبیت روزافزون ساختمان کیسه‌های خاکی (که ساختمان کیسه شنی نیز نامیده می‌شود) می‌پردازد و اینکه چگونه می‌توان از آن برای ارائه مسکن مقرون‌به‌صرفه استفاده کرد که به اندازه کافی ساده برای افرادی که این کار را انجام می‌دهند تا خانه خود را بسازند. با استفاده از مصالح ساختمانی ارزان قیمت (خاک، ماسه، شن، مواد بازیافتی و غیره) و حذف پیمانکاران گران قیمت و تجهیزات تخصصی، می توان هزینه ساخت و ساز را به کسری از هزینه های مسکن معمولی کاهش داد.

مطلب پیشنهادی  ویلاهای کو سامویی – توسعه چاونگ سیلا، جزیره کوه سامویی، تایلند

ساختمان کیسه خاکی منشأ آن در ساختمان کیسه شنی نظامی است. حدود 100 سال است که ارتش از کیسه های شن سازه های مقاوم، ضد انفجار و گلوله می سازد. همچنین کیسه های شن سال هاست که برای جلوگیری از سیلاب استفاده می شود. امروزه، سازندگان از همان فرآیند اولیه پر کردن، چیدن و چفت کردن کیسه ها برای ساختن طیف گسترده ای از سازه ها در سراسر جهان استفاده می کنند – خانه های زیبا، دفاتر، مغازه ها، مدارس و غیره.

علاوه بر مقرون به صرفه بودن و دوام، مزیت اصلی دیگر سادگی ساخت است. چه چیزی می تواند ساده تر از پر کردن و چیدن کیسه های زمین باشد؟ مهارت های اصلی را می توان در چند دقیقه به سادگی با نمایش یا تماشای یک ویدیو آموخت. تقریباً هر چیزی که باید بدانید در اینترنت رایگان است. و اکثر مردم از قبل ابزارهای اولیه را در اطراف خانه دارند – بیل، سطل، شلنگ باغ، نردبان. چند ابزار دیگر مورد نیاز را می توان به سرعت و به راحتی تهیه کرد یا با قیمت ارزان خریداری کرد.

مطلب پیشنهادی  5 شغل برتر سبز – افراد بیشتری که مشاغل یقه سبز را خارج از دانشگاه دنبال می کنند

در اینجا فقط چند راه برای صرفه جویی در هزینه با ساخت با کیسه های خاکی آورده شده است:

  • کیسه های بازیافتی در اکثر مکان ها به راحتی در دسترس هستند. کیسه های پلی پروپیلن یا کرفس در همه جا وجود دارد و برای انواع غلات، کود و خوراک دام و گاهی برای بتن، گچ و سایر محصولات استفاده می شود. با کشاورزان محلی و مراکز عرضه خوراک صحبت کنید.
  • کیسه های غلط چاپی اغلب مستقیماً با قیمت های بسیار پایین از تولید کنندگان در دسترس هستند. بین کیسه های اشتباه چاپ شده و کیسه های بازیافتی (در شرایط خوب) می توانید هزینه اصلی ساخت کیسه های خاکی را تقریباً به صفر برسانید.
  • هیچ ترکیب خاصی لازم نیست. بیشتر خاک ها، از جمله خاک هایی که در یا نزدیک اکثر سایت های ساختمانی هستند، کافی هستند یا می توان آنها را با ماسه یا خاک رس تنظیم کرد تا ترکیب مناسبی ایجاد شود. این باعث می شود که مواد اولیه دیگر برای ساخت کیسه خاکی اساساً آزاد یا نزدیک به آن باشد.
  • می توانید مخلوط های ویژه خاک را از تولیدکنندگان شن و ماسه مانند پایه جاده و جریمه رد با قیمت بسیار پایین سفارش دهید. هزینه اصلی تحویل است، اما این باید با زمان و تلاش شما برای کندن آن از روی زمین سنجیده شود. صرف 200 تا 300 دلار برای تحویل یک مخلوط عالی عاری از سنگ ها و ریشه های بزرگ می تواند صدها ساعت کار سخت را نجات دهد. و برای سرعت بخشیدن به ساخت و ساز و صرفه جویی در کار بیشتر، آن را در انبوهی در اطراف محل ساختمان می ریزند.
  • بدون نیاز به پایه بتنی معمولی. کیسه های خاکی پر از شن یک پایه عالی را تشکیل می دهند. این مرحله به تنهایی می تواند هزاران دلار صرفه جویی کند.
  • یک کف زمین عایق بسازید و هزاران مورد دیگر را ذخیره کنید. کفپوش های خاکی مهر و موم شده می توانند صدها سال دوام بیاورند. به تمام چوب، تخته سه لا، مشمع کف اتاق و غیره فکر کنید که می توان ذخیره کرد.
  • از گچ خاکی استفاده کنید و هزاران مورد دیگر را ذخیره کنید. با برآمدگی های گسترده سقف 36 اینچی یا بیشتر، گچ خاکی در اکثر آب و هواها بسیار خوب است و فقط به تعمیر و نگهداری جزئی نیاز دارد.
  • در صورت امکان از مواد بازیافتی استفاده کنید. به عنوان مثال، فرم های در و پنجره را می توان از چوب ضایعات پالت ها، بشکه های دور ریخته شده یا لاستیک ها تهیه کرد. سینک ظرفشویی، وان، درها، سخت افزار، قفسه بندی، کاشی و بسیاری از اجزای دیگر را می توان با هزینه بسیار کم نجات داد.
مطلب پیشنهادی  طراحی خانه ساحلی خود را حول پلان طبقاتی طراحی کنید که کاربردهای مورد نیاز شما را فراهم کند

Source by Owen Geiger

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *