hashoor

زنان – چگونه سقف شیشه ای را بشکنیم

آیا تلاش ناموفقی برای ارتقاء شغلی خود داشته اید؟ آیا احساس می کنید که مردان شرکت شما ترفیع می گیرند و شما عقب مانده اید؟ اگر این به نظر شما می رسد، آیا به یک حرفه غیر سنتی فکر کرده اید؟ شغلی را در نظر بگیرید که در آن کمتر از 25 درصد نیروی کار یک شغل خاص را زنان تشکیل می دهند.

چه مشاغلی غیر سنتی هستند؟

مشاغلی که برای زنان غیر سنتی هستند عبارتند از: معمار، نجار، شیمیدان، راننده تاکسی و رئیس جمهور ایالات متحده. بیش از 100 شغل وجود دارد که غیر سنتی در نظر گرفته می شوند. فقط به اطراف نگاه کنید، احتمالاً می توانید خودتان تعیین کنید که کدام مشاغل غیر سنتی هستند.

مطلب پیشنهادی  عواملی که باید در هنگام انتخاب طرح های خانه مسکونی در نظر گرفت

چرا زنان در نظر نمی گیرند

کلیشه هایی درباره آنچه که «کار زنان» تلقی می شود هنوز وجود دارد. این کلیشه ها در جامعه ما ریشه دوانده است و از والدین ما منتقل می شود و با معلمان مدرسه و مشاوران ما ادامه می یابد. دختران کوچک به ندرت هدایایی مانند کامیون، کنده های لینکلن یا مجموعه شیمیدان اسباب بازی دریافت می کنند. معلمان و مشاوران راهنمایی تمایل دارند دختران را به کلاس ها و مشاغل “یقه صورتی” هدایت کنند. با راهنمایی اندک و قرار گرفتن در معرض همه گزینه های شغلی ما، جای تعجب است که زنانی در مشاغل غیر سنتی وجود دارند.

مطلب پیشنهادی  اینیگو جونز و طراحی های معماری و مبلمان او

دستمزد بالاتر و نیاز بیشتر

بسیاری از مشاغل غیر سنتی 20 تا 30 درصد بیشتر از مشاغل سنتی پرداخت می کنند (و بسیاری دیگر بیشتر) و مزایای بهتر و فرصت های پیشرفت شغلی دارند. بر اساس گزارش اداره آمار کار وزارت کار ایالات متحده، در بسیاری از مشاغل، انتظار می رود 45 تا 70 درصد از کارگران 45 ساله و بالاتر تا سال 2008 شغل خود را ترک کنند. این موقعیت ها باید پر شوند. اگر علاقه مند به کار نجاری یا جوشکاری هستید، نگاهی به یک شغل در حرفه بیندازید.

چتر نجات شما چه رنگی است؟

پول اغلب تنها عامل تعیین کننده در یافتن شغلی رضایت بخش نیست. شغلی که در آن بتوانید از مهارت ها و علایق خود استفاده کنید نیز به احتمال زیاد اولویت اصلی است. نگاهی به مهارت ها و علایق خود بیندازید؛ آیا هیچ یک از مشاغل غیر سنتی با این شرایط مطابقت دارد؟

مطلب پیشنهادی  جنبش آرت دکو – سنگ بنای هنر مدرن

چالش ها

زنانی که وارد مشاغل غیر سنتی می شوند اغلب با چالش هایی مواجه می شوند. اولین چالش معمولا پذیرش است. پیشگام بودن همیشه آسان نیست. شما بیرون می روید. شما مناسب نیستید. هنگامی که همکاران مرد شما متوجه شوند که شما در کار خود جدی هستید و می توانید کار خوبی انجام دهید، بیشتر شما را می پذیرند.

Source by Joan Runnheim Olson

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *