hashoor

راهنمای طراحی ICF غنا قسمت 1

سازندگان غنا در حال انتقال به ICF ها هستند، فناوری ساختمانی جدید فرم های بتن عایق. ICF ها را می توان برای ایجاد قالب ثابت در محل تقریباً برای هر دیوار خارجی یا دیوار در حال تخریب داخلی استفاده کرد. ICF ها را می توان برای کاربردهای دیوارهای باربر و غیر باربر، دیوارهای زیر پایه، دیوارهای تک طبقه و چند طبقه، دیوارهای خارجی عایق، دیوارهای آتش، جداسازی صوتی و کاربردهای دیوار پرده ای استفاده کرد.

محبوب ترین ضخامت هسته ICF 101 میلی متر است که یک دیوار بتنی به ضخامت 101 میلی متر ایجاد می کند که توسط پانل های ICF احاطه شده است. سازندگان غنا در حال انتخاب فرم های 101 میلی متری برای پروژه های مسکونی هستند. فرم های 152 میلی متری، 203 میلی متری، 254 میلی متری و 305 میلی متری گزینه هایی برای ساختمان های بزرگتر هستند. فرم های ICF در پنج شکل اصلی مختلف وجود دارد: فرم های مستقیم، فرم های گوشه 90 درجه و 45 درجه، فرم های T و فرم های شعاع برش کارخانه برای دیوارهای منحنی. ساختمان های دو طبقه می توانند از فرم های 101 میلی متری استفاده کنند. به عنوان مثال می توان به دیوارهای بیرونی خانه ها و دفاتر کوچک اشاره کرد. ساختمان های سه طبقه باید از فرم های 152 میلی متری استفاده کنند. مهندسی از سازندگان ICF برای ساختمان هایی مانند انبارها، تئاترها، کلیساها، هتل ها و آپارتمان ها در دسترس است. سازندگان غنا مانند سیریوس کی به ساخت و ساز ICF تبدیل شده اند. پس از صحبت با چندین مشتری، سیریوس کی برنده دو پروژه هتل ICF شده است. او همچنین برنده پروژه توسعه زمین ICF بنیاد امداد الیزا شد. هنگام انتقال به ساخت ICF باید چند عنصر مهم را در نظر گرفت. اولین عنصری که باید در نظر گرفته شود ضخامت دیوار است. نمای خارجی دیوار ICF از هسته بتنی 67 میلی متر فاصله دارد. باید دقت شود که نقشه های معماری و مهندسی منعکس کننده دیوار بتنی بیرونی در مقابل بیرون پانل EPS باشد. این عایق در داخل نیز گسترش می یابد. این بدان معنی است که هر دیوار همیشه 133 میلی متر ضخیم تر از هسته بتنی واقعی است. این ممکن است طراحی ساختمان را برای فضای داخلی قابل استفاده تغییر دهد. اگر ارتفاع بلوک بتنی نگران کننده نباشد، ICF ها را می توان به هر ارتفاع دلخواه ساخت. برای اهداف برنامه ریزی، واحد فرم بر اساس ارتفاع 457 میلی متر است. قابلیت تنظیم ارتفاع در ارتفاع 76 میلی متری نیز وجود دارد. فرم های استاندارد را نیز می توان تا ارتفاع مناسب برش داد. ارتفاع پشته با ساخت ICF هنگام در نظر گرفتن ارتفاع پایه نسبت به درجه، پوشش آجری نسبت به سطوح درجه، ارتفاع یاتاقان کف نسبت به درجه نهایی، و ارتفاع یاتاقان کف نسبت به یکدیگر می‌تواند اهمیت ویژه‌ای داشته باشد.

مطلب پیشنهادی  پیدا کردن یک معمار مناسب برای نیازهای شما

یکی دیگر از سازندگان غنائی که به ساخت ICF تبدیل شده است، Elegant Homes است. صاحب الگانت هومز در طول سفر کاری خود در ایالات متحده حتی از یک توزیع کننده ICF بازدید کرد. از آن زمان، او شروع به پیشنهاد پروژه کلیسای سه طبقه ICF کرد. سایر کاربردهای ساخت ICF را باید برای دال روی درجه، درجه روی کف، جزئیات کف میانی، پنجره ها، درها و اتصالات سقف در نظر گرفت. میزهای تقویتی و طراحی دیگر را می توان با سازندگان، مهندسان، معماران یا تامین کنندگان غنائی یافت. سایر پروژه های ICF قرار است در سال جدید پس از کنفرانس ICF غنا که در ماه اکتبر برگزار شد، آغاز شود. این سازندگان تصمیم گرفته اند تا زمانی که در طول کنفرانس آموزش ببینند صبر کنند. سایر سازندگانی که انتخاب کرده اند قبل از کنفرانس آماده شوند، با شناخته شدن به عنوان رهبران این فناوری جدید ساختمان غنا، تلاش های خود را بازده دریافت می کنند.

مطلب پیشنهادی  خنک کننده آب دریا هزینه های انرژی مرکز داده را کاهش می دهد

Source by LaKisha T. David

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *