hashoor

در نظر گرفتن گزینه ها در صنعت مهندسی

تعدادی از شاخه های مهندسی وجود دارد و برخی مانند عمران، مکانیک، شیمی، برق و هوافضا بسیار محبوب هستند. صرف نظر از شاخه ای که ممکن است به آن علاقه مند باشید، مهندس شدن نیاز به فداکاری و تلاش زیادی دارد. اگر به مهندسی به عنوان شغل علاقه مند هستید، ابتدا باید گزینه های مختلفی را که در اختیار دارید تحقیق کنید. برخی از تخصص های مهندسی متنوعی که می توانید در آنها کار کنید عبارتند از:

• مهندسی هوا فضا

طراحی، تولید و آزمایش وسایل نقلیه و ماشین آلات هوابرد پایه و اساس مهندسی هوافضا است. به عنوان یک مهندس در این تخصص، ممکن است مجبور شوید قطعات ماهواره، موشک، موشک و هواپیما را طراحی کنید و سپس وسایل نقلیه هوایی را تحت شرایط مختلف آزمایش کنید.

• مهندسی معماری

وظیفه یک مهندس معماری کمک به معماران در طراحی ساختمان است. در حالی که زیبایی شناسی و عملکرد ساختمان بر عهده معمار است، مهندسان مسئول هستند که طراحی را در نیازهای کاربردی آن کارآمد و از نظر فیزیکی سالم بسازند. ساختمان‌های سبزی که می‌خواهند گواهینامه LEED دریافت کنند، به شدت به مهندسان معماری وابسته هستند.

• مهندسی زیستی

ادغام پزشکی، زیست شناسی و مهندسی برای افزایش دانش و بهبود سلامت انسان، مهندسی زیستی است. دستگاه ها و ابزارهای بهداشتی که می توانند برای درمان بیماری ها مورد استفاده قرار گیرند توسط مهندسان طراحی شده اند. یک نمونه عالی از این مهندسی پروتز است که برای هر بیمار سفارشی می شود.

• مهندسی شیمی

طراحی و ایجاد مواد شیمیایی برای خدمت به مشتریان و مقاصد صنعتی در زیر مجموعه مهندسی شیمی قرار دارد. خواص مواد شیمیایی باید توسط یک مهندس شیمی مطالعه شود تا کاربردهای آن را بیابد. جنبه های مختلف زندگی مانند غذا، دارو، ساخت و ساز و صنعت تحت تأثیر این شکل از مهندسی قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی  درباره Corncribs و اشراف بی رنگ: معماری معاصر در کارولینای شمالی

• مهندسی عمران

طراحی پروژه های در مقیاس بزرگ که نیاز جوامع را برآورده می کند زیر نظر مهندسی عمران قرار می گیرد. برخی از این پروژه‌ها مانند پل‌ها، سدها، سیستم‌های ترانزیتی و جاده‌ها برای ارائه بهترین طراحی منطبق با نیاز جامعه، نیازمند مهندسانی هستند که کاربرد و تأثیر پروژه‌های عمومی را مطالعه کنند.

• مهندس کامپیوتر و نرم افزار

توسعه فناوری کامپیوتر برای رفع نیازهای کاربر، کار یک مهندس کامپیوتر و نرم افزار است. سرورها، رایانه‌ها و سیستم‌های ارتباطی بین کاربران توسط مهندس سخت‌افزار طراحی می‌شوند، در حالی که مهندسی نرم‌افزار شامل ایجاد برنامه‌ها و برنامه‌های کاربردی برای ارائه راه‌های جدید استفاده از سخت‌افزار به منظور برآوردن نیازهای عملی کاربران است.

• مهندسان محیط زیست

ترکیبی از شیمی و زیست شناسی برای ایجاد راه حل برای مشکلات مختلف محیطی به عنوان مهندسی محیط زیست تعریف می شود. مشکلاتی مانند آلودگی آب و هوا توسط مهندسان محیط زیست حل می شود و آنها سیستم هایی را توسعه می دهند که می تواند منابع آلودگی را ریشه کن کرده و از آن جلوگیری کند. رشته مهندسی محیط زیست به دلیل آگاهی زیست محیطی و رشد صنایع سبز به سرعت رشد کرده است.

• مهندسی صنایع و ساخت و ساز

کارخانجات را می توان با کمک مهندسین صنایع و تولیدی به شکل بهتری ساختار داد و تولید را بهبود بخشید. آنها تجهیزات و سیستم هایی را برای پروژه های ساختمانی طراحی می کنند. وظیفه آنها این است که بفهمند کارخانه ها چگونه باید چیده شوند و ماشین هایی که باید برای افزایش کارایی استفاده شوند.

مطلب پیشنهادی  نحوه برخورد با مشتری که مدام نظرش را تغییر می دهد

• مهندسی برق

همانطور که از نام آن مشخص است، مهندسان برق محصولاتی را تولید می کنند که از برق و سایر سیستم های الکتریکی استفاده می کنند. مهندسان برق در توسعه انواع محصولات با تکنولوژی بالا کار می کنند. هنگامی که شما یک مهندس برق می شوید، ممکن است مجبور شوید با مهندسان در زمینه های دیگر طراحی نیز کار کنید.

• مهندسی مواد

توسعه مواد جدید برای رفع نیازهای صنعت و تجارت را مهندسی مواد می گویند. مواد می توانند از پارچه، پلاستیک، سرامیک و فلز متفاوت باشند. مشاغل یک مهندس مواد را می توان در صنایع با فناوری پیشرفته، تولید و ساخت و ساز یافت. این مهندسان ترکیبی از فیزیک، علم مواد و شیمی هستند.

• مهندسی مکانیک

ساخت دستگاه ها و ماشین آلات کار مهندسان مکانیک و قدیمی ترین و وسیع ترین رشته در صنعت مهندسی است. این مهندسان با ترکیب شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضیات و سایر زمینه های علمی، کالاهای تولیدی را برای ایجاد ماشین هایی که برای بشریت کار می کنند، طراحی می کنند.

• مهندسی هسته ای

کار و توسعه دستگاه ها و سیستم هایی که از تشعشعات و انرژی هسته ای برای انجام وظایف استفاده می کنند بر عهده مهندسان هسته ای است. این مهندسان در انبوهی از صنایع مانند سفرهای فضایی، ارتش، مراقبت های بهداشتی، انرژی و تحقیقات پیشرفته مورد نیاز هستند.

قبل از انتخاب یکی از رشته های مهندسی، باید تصمیم بگیرید که آیا آنچه برای مهندس شدن لازم است دارید یا خیر. برای حرفه ای شدن باید مدرک دانشگاهی در رشته مهندسی داشته باشید. همیشه باید برای مدارسی که برنامه های مهندسی قوی در حوزه مورد علاقه شما دارند درخواست بدهید. به خاطر داشته باشید که محیط بسیار رقابتی است و صندلی ها نسبتاً محدود است. پس از ثبت نام در یک برنامه مهندسی باید نمرات خوبی کسب کنید. سال های اول و دوم بسیار سخت هستند، بنابراین از اشتغال در خارج در این زمان جلوگیری می شود زیرا مطالعات باید تمرکز اصلی باشد.

مطلب پیشنهادی  آهن فروشی معماری – شامل چه چیزی است؟

در برنامه های مهندسی سال سوم، چهارم یا پنجم به شما تعاونی پیشنهاد می شود. اکثر آنها پولی هستند، اما ممکن است مواردی که پرداخت نشده باشند. مهم است که نمرات بالا را برای به دست آوردن یک تعاونی تضمین کنید. این می تواند به شما کمک کند تا تجربه کاری مرتبط و معتبری را که برای ورود به بازار کار نیاز دارید به دست آورید و می تواند به شما در یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی کمک کند. هنگامی که به پایان برنامه خود نزدیک شدید، می توانید از مرکز توسعه شغلی کالج خود کمک بگیرید. آنها می توانند در طراحی یک رزومه خوب به شما کمک کنند و شما را به دوره های کارآموزی و تعاونی هدایت کنند. این در نهایت به شما کمک می کند تا پس از واجد شرایط شدن، برای مشاغل در زمینه مهندسی درخواست دهید.

شما همچنین می توانید به یک انجمن یا انجمن مهندسی حرفه ای بپیوندید که به علایق خاص شما پاسخ می دهد. تعداد زیادی از فرصت های شبکه توسط سازمان های حرفه ای ارائه می شود که برای شما عالی است، چه به دنبال شغل باشید و چه بخواهید حرفه خود را در زمینه مهندسی پیشرفت دهید. شما می توانید مهندس خوبی باشید تا زمانی که از دانش عملی، علوم و ریاضیات برای حل مسائل استفاده کنید.

Source by Waqar Hasan

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *