hashoor

در معماری: درس هایی از لوس

من به این مقاله بسیار جالب رسیدم که معمار آدولف لوس در سال 1913 نوشت، جایی که او بر روشی برای طراحی ساختمان‌ها در رابطه با منظره، به طور دقیق‌تر در کوه‌ها (منطقه آلپ) تمرکز می‌کند. من این متن مانیفست مانند را رونویسی می‌کنم. به نام «قوانین ساخت و ساز در کوهستان» (Reglen fr den, der in der Bergen baut)، که خواندن آن را به شدت پیشنهاد می کنم:

به شیوه ای زیبا نسازید. چنین اثراتی را به دیوارها، کوه ها و خورشید بسپارید. کسی که لباس شیک می پوشد، زیبا نیست، بلکه شبیه به یک آف است. کارگر مزرعه لباس نمی پوشد تا زیبا باشد. اما او هست.

تا می توانید بسازید. بهتر نیست. خودت را دراز نکن. و نه بدتر. عمداً خود را در سطحی پایه تر از سطحی که با آن بزرگ شده و تحصیل کرده اید بیان نکنید. هنگامی که به کوه می روید این نیز صدق می کند. با مردم محلی به زبان خود صحبت کنید. وکیل وینی که در زیر تحقیر با مردم محلی با لهجه روستایی صحبت می کند.

به فرم هایی که مردم محلی در آن می سازند دقت کنید. زیرا آنها ثمره خردی هستند که از گذشته به دست آمده است. اما به دنبال منشا فرم باشید. اگر پیشرفت های تکنولوژیکی امکان بهبود فرم را فراهم کرده است، همیشه از این پیشرفت استفاده کنید. بوسیله دستگاه خرمنکوب جایگزین فلیل می شود.

مطلب پیشنهادی  آهن فروشی معماری – شامل چه چیزی است؟

زمین های مسطح نیاز به اتصال ساختاری عمودی دارند. کوه ها، یک افقی. کار انسان نباید سعی کند با دست خدا رقابت کند. برج دیده‌بانی هاپسبورگ افق جنگل‌های وین را مختل می‌کند، اما هارمونی Husarentempel در آن وجود دارد.

به بام فکر نکن، به بارون و برف فکر کن. مردم محلی این گونه فکر می کنند و بنابراین با استفاده از دانشی که دارند، مسطح ترین سقف ها را می سازند. در کوهستان، برف نباید زمانی که می خواهد بلغزد، بلکه زمانی که مردم محلی می خواهند سر بخورد. سقف باید به طور ایمن برای پاک کردن برف در دسترس باشد. ما همچنین باید با استفاده از دانش و تجربه ای که در اختیار داریم، مسطح ترین سقف ممکن را ایجاد کنیم.

صادق باش! طبیعت فقط حقیقت را تحمل می کند. به خوبی با پل های خرپایی آهنی کنار می آید، اما پل های قوسی گوتیک با برجک ها و شکاف های دفاعی را رد می کند. از تنبیه شدن به عنوان منسوخ شدن ترس نداشته باشید. تغییرات در تکنیک های قدیمی ساختمان تنها زمانی مجاز است که به معنای بهبود آنها باشد، در غیر این صورت با قدیمی ها باقی می مانند. زیرا حتی اگر صدها سال از عمرش گذشته باشد، حقیقت بیشتر با احساسات درونی ما ارتباط دارد تا دروغگویی که در کنار ما قدم می زند.
(در «قوانین ساخت و ساز در کوهستان» آدولف لوس)

مطلب پیشنهادی  HVAC BIM مطابق گردش کار ساخت و ساز برای پیمانکاران مکانیکی

از خواندن این مقاله می‌توانیم مجموعه‌ای از حاشیه‌نویسی‌ها را در نظر بگیریم که تحلیلی درباره رویکرد نظری لوس درباره «قوانین» است که معماران باید هنگام طراحی هر نوع معماری در رابطه نزدیک با منظر، خود را بر اساس آن‌ها بنا کنند. اگرچه ممکن است کنجکاو به نظر برسد که چگونه یک معمار که عملاً تمام کارهای خود را در محیط شهری متمرکز کرده و استانداردهای معماری مدرن را تعیین کرده است، هنوز هم درباره شخصیت بومی و رمانتیک معماری در رابطه با منظره بی‌زمان و روستایی تأمل می‌کند و می‌نویسد. ساخت و سازها

از ابتدای مقاله، لوس این رویکرد را ایجاد می کند که معماری هرگز نباید به شیوه ای زیبا انجام شود. اینکه معماران نباید گرفتار رمانتیسم منظره شوند و سعی در ساختن یک کلاژ پاستیشی با قدیم و جدید داشته باشند. او سپس پیشنهاد می کند که ما باید با بهترین دانش خود، بدون هیچ افراط و تفریط بسازیم، زیرا قهرمان داستان همیشه منظر خواهد بود و نه کار صرف معماری. لوس همچنین اشاره می کند که قبل از هر طرحی باید به دنبال آثار معماری محلی باشیم که مناسب ساختمان جدید باشد. بنابراین او معتقد است که ما باید همیشه صادق باشیم. درست است با کاری که ما انجام می دهیم و برای چه کسانی ممکن است مربوط باشد، زیرا مردم محلی همیشه چنین ساخته اند. اشکال باید برگرفته از نیازها و تصویر از عملکرد آن باشد. هر چیزی که سنتی به نظر می رسد و ما تمایل به کپی برداری از آن داریم، صرفاً حقیقت ساخت و ساز است، راه حل مشکلات، ارتباط با یک سخنرانی مستقیم و فروتنانه. بدون هیچ تصنعی

مطلب پیشنهادی  حل کامل برخورد از طریق BIM – تجارت برق و حفاظت در برابر آتش

اگرچه این متن نزدیک به صد سال قدمت دارد، اما می‌توان آن را به زمان ما تعمیم داد و حتی اگر کاملاً با این ایده‌ها موافق نباشیم، می‌تواند به عنوان مرجعی برای معماران معاصر باشد. من معتقدم که اینها ایده هایی هستند که ما معمولاً در دنیای پرشتاب خود فراموش می کنیم، جایی که قبل از شروع به طراحی باید آگاه باشیم که روی چه نوع کاغذی طراحی می کنیم. به این معنی که همیشه باید محیط اطراف ساختمان ما را از قبل در نظر بگیریم. سایت چه ویژگی هایی دارد، تاریخچه و ارزش های آن. این چیزی است که ما با چندین علایق خارجی که امروزه معماری را شکل می دهند از دست داده ایم.

بدون حمایت از یک نوع رویکرد (مانند موردی که ذکر شد)، لازم است که ما معماران یک گفتمان نظری را فرموله کنیم که به ما امکان می دهد در هنگام مواجهه با یک مشکل، موقعیت روشنی ایجاد کنیم، تا راه حل های طراحی را توسعه دهیم که مدت ها قبل از شکل یا عملکرد، آنها مطمئناً معماری هستند.

Source by Joao P Sousa

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *