hashoor

دبی – از صحرا تا یک کلان شهر باشکوه

دبی پایتخت خرید خاورمیانه

برای خریداران باهوشی که به دنبال معامله دبی هستند، دبی بهشت ​​روی زمین است. این مرکز که به عنوان “پایتخت خرید خاورمیانه” شناخته می شود، بزرگترین مرکز خرید جهان، “دبی مال” را در خود جای داده است. این افتخار در گروهی متشکل از 70 مرکز خرید کاملاً مجهز به تهویه مطبوع در دبی است که بازدیدکنندگان را از اطراف جذب می کند. دبی همچنین به عنوان “شهر طلا” شناخته می شود. بازار طلا، واقع در دیره، دارای 250 مغازه خرده فروشی طلا است.

رویدادهای ورزشی و تفریحی در کلاس جهانی دبی

نسل‌های جوان در تعطیلات دبی نیز کم نیستند. تعدادی پارک موضوعی در سراسر دبی وجود دارد. نمونه‌های قابل توجه شامل پارک آبی معروف Wild Wadi، واقع در جاده ساحلی جمریا، و بزرگترین ورزشگاه اسکی سرپوشیده جهان، SkiDubai است که ثابت می‌کند با کمی نوآوری، می‌توان تجربه اسکی زمستانی قطب شمال را به دبی گرم و آفتابی آورد.

اسب دوانی یکی از پیگیری های پرشور دبی است که ترکیبی از جهانی و محلی، مدرن و سنتی است. همراه با ورزش‌های میراثی شتر دوانی و شاهین‌بازی، سفر به این مسابقات بینشی واقعی از امارت ارائه می‌کند.

میدان مسابقه اسب دوانی میدان، بزرگترین جایگاه جهان و تنها هتل پنج ستاره کنار پیست است. مسابقات مسابقه‌ای از نوامبر تا مارس در میدان برگزار می‌شود و بخش کلیدی تقویم رویدادهای ورزشی مشهور جهانی دبی را تشکیل می‌دهد که شامل گلف، تنیس، کریکت، راگبی، موتوراسپرت‌ها و ورزش‌های آبی درجه یک است.

غذاهای بین المللی دبی

وقتی در تعطیلات دبی هستید، از غذاخوری های کوچک گرفته تا هتل ها، غذاهای بین المللی و عربی در همه جا موجود است. همه فرنچایزهای اصلی فست فود در دبی و از آمریکایی گرفته تا چینی و هندی حضور دارند. دبی نیازهای همه را برآورده می کند. Blue Elephant به عنوان یکی از بهترین رستوران های تایلندی دبی در نظر گرفته می شود. دکور به شما این حس را می دهد که انگار در دبی نیستید، بلکه در یک دهکده عجیب در جنوب شرقی هستید.

فرصتی برای چشیدن غذاهای محلی، القصر با معماری و دکور به سبک اصیل عربی و فرصتی برای صرف غذا در فضای باز، در کنار رستوران یا در باغی دوست داشتنی، این رستوران لبنانی تجربه سنتی است.

Shakespeare & Co کافی شاپ مجلل مورد انتظاری است که اخیراً در جاده شیخ زاید افتتاح شده است، با فضای قاره ای دنج و مبلمان مدرن باعث می شود احساس کنید در یک کافی شاپ در لندن هستید.

متروی کاملاً خودکار دبی

مطلب پیشنهادی  راه‌حل‌های MEP (M&E) محیط‌زیست چگونه می‌توانند زیبایی‌شناختی نیز داشته باشند

با سرمایه‌گذاری کلان در حمل‌ونقل، دبی به شهری قابل دسترسی تبدیل شده است، با بزرگراه‌های چند خطه، سرویس اتوبوس با 140 مسیر و سیستم تاکسی گسترده (که در دبی پرکاربردترین وسیله حمل‌ونقل است). مترو دبی یک شبکه متروی مدرن و کاملاً خودکار است که در سراسر شهر اجرا می شود. هم از روی زمین و هم در زیر زمین حرکت می کند و از زمان افتتاح در سپتامبر 2009 تاکنون 10 میلیون مسافر را جابه جا کرده است.

برای بازدیدکنندگان بین‌المللی، دبی یک مرکز مسافرتی با ارتباط مناسب است، با گزینه‌های سفر و مسیرهای مستقیم بسیاری از شهرهای بزرگ جهان. فرودگاه برجسته آن جریان ثابتی از پروازهای ورودی/خروجی دارد تا نیازهای شما را برآورده کند. فرودگاه بین المللی دبی مرکز خطوط هوایی امارات است که ایرلاین ملی دبی، یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان است و به 101 مقصد در 61 کشور در شش قاره خدمات رسانی می کند و دبی را از هر نقطه جهان بسیار قابل دسترس کرده است. جمعیت دبی از مبدأ خود به عنوان یک سکونتگاه کوچک در دهانه نهر به طور چشمگیری افزایش یافته است، از اولین شکوفایی در سال 1968 در هر دهه دو برابر شده و به حدود 2,000,000 امروز رسیده است.

با هجوم بازدیدکنندگانی که در تمام طول سال به دبی می‌آیند، تعطیلات ارزان همه‌جانبه به دبی و حتی بسته‌های تعطیلات دبی در دسترس هستند که می‌توانند مطابق با نیازهای شما طراحی شوند، حتی اگر از قبل رزرو نکرده باشید و همچنان به دنبال آن معامله دیرهنگام دبی باشید. دبی شهری است که در چند سال گذشته گام های بلندی برداشته است. در تعطیلات در دبی، ترکیبی بی نظیر از افراط قدیم و جدید را خواهید دید. یک کلانشهر مدرن و همیشه در حال گسترش که خانه فرهنگ بومی غرق در تاریخ و سنت های دیرینه است. این یک ترکیب واقعاً مسحورکننده از تاریخ و مدرنیته است که مطمئناً هر مسافری را مجذوب خود می کند.

محیط تجاری در کلاس جهانی دبی

دبی به عنوان یک مرکز تجاری منطقه ای پیشرو با زیرساخت های پیشرفته و محیط تجاری در کلاس جهانی ظهور کرده است. اکنون به مکانی منطقی برای انجام تجارت در خاورمیانه تبدیل شده است و یک پلت فرم ارزش افزوده منحصر به فرد و جامع را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

از زمان تشکیل امارات متحده عربی در سال 1971، دبی خود را از یک کشور وابسته به نفت و گاز به یک اقتصاد با تنوع گسترده بر اساس تجارت بین‌المللی، بانکداری، گردشگری، املاک و مستغلات و تولید تبدیل کرده است.

مطلب پیشنهادی  استاد سازندگان در دوران باستان چه کسانی بودند؟

مرکز اقتصاد جهانی

دبی در مرکز منطقه ای قرار دارد که به عنوان یک نیروی اصلی در اقتصاد جهانی در حال ظهور است. این منطقه از شمال آفریقا تا جنوب آسیا و دریای خزر تا آفریقای جنوبی امتداد دارد و از 42 کشور تشکیل شده است که برخی از آنها سریعترین بازارهای در حال رشد جهان هستند.

اقتصاد مبتنی بر گسترده

دبی به عنوان یک مرکز تجاری منطقه ای پیشرو با زیرساخت های پیشرفته و محیط تجاری در کلاس جهانی ظهور کرده است. اکنون به مکانی منطقی برای انجام تجارت در خاورمیانه تبدیل شده است و یک پلت فرم ارزش افزوده منحصر به فرد و جامع را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

از زمان تشکیل امارات متحده عربی در سال 1971، دبی خود را از یک کشور وابسته به نفت و گاز به یک اقتصاد با تنوع گسترده بر اساس تجارت بین‌المللی، بانکداری، گردشگری، املاک و مستغلات و تولید تبدیل کرده است.

ثبات سیاسی و اقتصادی

دبی بخشی از امارات متحده عربی است که به عنوان یک کشور کم جرم و با ثبات سیاسی شهرت دارد. توانایی امارات متحده عربی برای مقاومت در برابر تاثیر بحران مالی جهانی، ثبات مالی و پولی امارات را نشان می دهد.

اقدامات متعددی که توسط دولت برای ارتقای بهبودی از بحران انجام شده است، منجر به رشد سپرده‌ها و ورود سرمایه، افزایش فعالیت در بازارها و افزایش شاخص‌ها شده است. سیستم بانکی توسعه یافته دبی تسهیلات اعتباری گسترده و نقدینگی فراوان را تضمین می کند. دولت به سیاست‌های اقتصادی لیبرال و دوستدار تجارت متعهد است.

سیستم اقتصادی آزاد و آزاد

سیاست باز اقتصادی دبی، حداقل کنترل دولت و مقررات بخش خصوصی نقش مهمی در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی گسترده (FDI) داشته است.

کسب و کارها در دبی مالیات مستقیم بر سود شرکت ها یا درآمد شخصی نمی پردازند (به جز شرکت های نفتی که نرخ ثابت 55٪ و شعب بانک های خارجی که نرخ ثابت 20٪ بر سود خالص تولید شده در دبی می پردازند). عوارض گمرکی کم و 4 درصد با معافیت های زیاد است. مشاغل می توانند از بازگرداندن 100% سرمایه و سود استفاده کنند. هیچ کنترل ارز، سهمیه تجاری یا مانعی وجود ندارد. نرخ ارز ثابتی بین دلار آمریکا و درهم امارات وجود دارد (1.00 دلار آمریکا = 3.678 درهم). سیاست‌های ویزای لیبرال اجازه واردات آسان نیروی کار خارجی با سطوح مختلف مهارت را تقریباً از هر نقطه‌ای در جهان می‌دهد.

زیرساخت کلاس جهانی

سیاست دبی برای سرمایه گذاری هنگفت در زیرساخت های حمل و نقل، مخابرات، انرژی و صنعتی جذابیت آن را برای تجارت بین المللی به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

مطلب پیشنهادی  معماری، دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی آرل

امارات دارای هفت منطقه صنعتی، یک پارک تجاری و سه منطقه آزاد تخصصی بسیار موفق، دو بندر دریایی کلاس جهانی، یک فرودگاه بزرگ بین‌المللی و دهکده باری، یک شبکه بزرگراهی مدرن، پیشرفته‌ترین ارتباطات از راه دور، و یک ترانزیت سریع است که اخیرا راه‌اندازی شده است. سیستم (مترو دبی) و برق و تاسیسات قابل اعتماد، که همگی کارایی، انعطاف پذیری، قابلیت اطمینان و کارایی هزینه را ارائه می دهند.

ساختار هزینه رقابتی

جدا از محیط مالیاتی مطلوب، شرکت‌ها در دبی می‌توانند به دلیل عدم کنترل ارز و موانع تجاری یا سهمیه‌بندی، از مزایای هزینه قابل توجهی برخوردار شوند.

هزینه‌های مشابه در سایر زمینه‌ها مانند عوارض واردات، نیروی کار، انرژی و تامین مالی با استانداردهای بین‌المللی قابل رقابت است. هزینه های بالای تاریخی املاک و مستغلات دستخوش اصلاح شده اند و در حال حاضر رقابتی هستند.
شبکه گسترده تجارت خارجی

دبی دارای یک شبکه تجارت خارجی گسترده است که به سرمایه گذاران امکان انتخاب گسترده ای از بازارهای بالقوه جهانی برای مجموعه متنوعی از کالاها و خدمات را می دهد. دبی به عنوان شهری در امارات متحده عربی، پس از هنگ کنگ و سنگاپور، سومین مرکز بزرگ صادرات و صادرات مجدد جهان است.

یک جامعه چند فرهنگی از متخصصان ماهر

مهاجران بیش از 80 درصد از جمعیت دبی را تشکیل می دهند و بیش از 150 ملیت در محیطی امن و تقریباً کاملاً عاری از جرم و جنایت کار می کنند و به طور هماهنگ زندگی می کنند.

دبی نیروی کار بسیار ماهر را جذب می کند که توسط تعداد فزاینده ای از شرکت های بین المللی، شرکت های خدمات حرفه ای و موسسات مالی جذب می شود. مهاجران از حقوق معاف از مالیات، مدارس معتبر با استانداردهای بین المللی، استاندارد بالای مراقبت های بهداشتی و امکانات تفریحی عالی – از جمله هشت زمین گلف قهرمانی برخوردار هستند.

بازاری حاصلخیز برای خدمات مالی تخصصی

رونق دارایی و افزایش گسترده ثروت خصوصی و نهادی در منطقه، تقاضای زیادی برای خدمات مالی تخصصی ایجاد کرده است.

دبی پایگاه عالی برای هدف قرار دادن فرصت ها در بازاری است که تشنه محصولات مالی جدید متناسب با ترجیحات سرمایه گذاران منطقه ای و الزامات ریسک است. بازیگران بین‌المللی و منطقه‌ای که اکنون در دبی مستقر شده‌اند، در موقعیت مناسبی قرار دارند تا از پتانسیل طولانی مدت بازار منطقه‌ای برای رشد بازار خدمات مالی استفاده کنند.

Source by Dot Mary Cully

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *