hashoor

خنک کننده آب دریا هزینه های انرژی مرکز داده را کاهش می دهد

Interxion، یک اپراتور اروپایی مراکز داده، از طریق تعدادی از اقدامات، اما در درجه اول با استفاده از خنک کننده آب دریا از راه دور، قبض انرژی مرکز داده استکهلم خود را یک میلیون دلار کاهش داده است. مرکز داده استکهلم در ژانویه 2009 افتتاح شد و در آن زمان یکی از اولین مراکز داده ای بود که از سیستم های خنک کننده آب دریا استفاده می کرد.

Interxion ادعا می‌کند که مرکز داده استکهلم اکنون با PUE بسیار کم و ثابت کار می‌کند، در معرض نوسانات PUE ناشی از افزایش انرژی برای تامین انرژی چیلرها در تابستان گرم نیست و ۱۰۰ درصد از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کند. آنها همچنین از نظارت مداوم بر محیط های خود استفاده می کنند که به بهبود کارایی و همچنین به کارگیری یک معماری مدولار مرحله ای برای بهینه سازی اثربخشی مصرف انرژی کمک می کند.

مطلب پیشنهادی  محدوده فناوری مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما (AMET) در هند

این شرکت استفاده خود را از انرژی پایدار مانند خنک کننده رایگان، خنک کننده آب زیرزمینی و استفاده مجدد از گرمای اتلاف در مراکز خود برجسته می کند، اما آنها ادعا می کنند که هرگز به قیمت قابل اعتماد بودن و در دسترس بودن نیست. بسیاری از مراکز آنها مانند کپنهاگ، لندن و آمستردام 100 درصد از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنند.

اما استفاده از آب دریا برای خنک‌سازی است که Inerxion ادعا می‌کند بیشترین تأثیر را در کاهش هزینه‌های انرژی دارد و باعث کاهش ۸۰ درصدی آن‌ها می‌شود.

بر اساس گزارش IDG، در استکهلم، آب در دمای شش درجه سانتیگراد وارد اولین تاسیسات می شود و در دمای 12 درجه از آن خارج می شود. سپس آب به محل دوم پمپاژ می شود که در 18 درجه از آن خارج می شود و سپس یک سوم که در دمای 24 درجه خارج می شود. و در نهایت آب به پمپ حرارتی فرستاده می شود و برای گرم کردن خانه ها و ادارات محلی استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی  معیارهای انتخاب متریال در طراحی نما + 10 متریال رایج نما

گزارش IDG ادامه می دهد: «قبل از اینکه Interxion پروژه را آغاز کند، قبض انرژی آن حدود 2.6 میلیون دلار در سال برای خنک کردن 1 مگاوات بار IT بود. امروز، قبض انرژی آن 1 میلیون دلار برای خنک کردن 1 مگاوات بار IT است، به این معنی که این سیستم حدود 1.6 میلیون دلار در سال در هر مگاوات صرفه جویی کرده است.”

آب دریا یک گزینه جذاب برای خنک کردن مراکز داده است. از جمله پروژه‌های بوم‌گردی موریس، این گزینه را با هدف بهره‌برداری از موقعیت جزیره در مسیر جریان عمیق دریا ترویج کرده است. و گوگل همچنین از آب دریا برای خنک کردن مرکز داده خود در فنلاند استفاده کرده است.

مطلب پیشنهادی  ویلاهای کو سامویی – توسعه چاونگ سیلا، جزیره کوه سامویی، تایلند

با این حال، هزینه های دیگری برای قرار دادن یک مرکز داده در نزدیکی آب دریا وجود دارد. هزینه ها برای تامین زمین می تواند بالا باشد و زیرساخت های مورد نیاز نیز ممکن است گران تر باشد. به علاوه در صورت خرابی پمپ های پمپاژ آب دریا، باید طرح های اضطراری در دسترس باشد.

استرالیا به عنوان یک قاره جزیره با درصد بالایی از جمعیت آن در کنار ساحل به نظر می رسد کاندیدای مناسبی برای استفاده از این فناوری برای افزایش کارایی باشد.

Source by Niall Coulter

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *