hashoor

تور جیپور – تاریخ زنده و فرهنگ های چندوجهی راجستان را کاوش کنید

در واقع، شهر در گذشته برای به ارث بردن آنچه امروز دارد، باید هزینه های سنگینی می پرداخت. فقط کافی است از این سرزمین شگفت‌انگیز دیدن کنید و یک کوکتل مهیج با افسانه‌های سلطنتی دریافت کنید که به اندازه کافی سفت است که حتی خوش‌بین‌ترین افراد را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

در اینجا برخی از نشانه های تاریخی مربوط به گذشته ثروتمند شهر جیپور وجود دارد:

قلعه آمبر: زیبایی الهی این سازه بزرگ مطمئنا شما را مسحور خواهد کرد. قلعه آمبر که توسط راجا من سینگ اول در سال 1952 ساخته شد، دارای زیبایی معماری منحصر به فردی است که معماری هندو و مغول را با هم ترکیب می کند. این قلعه باشکوه زمانی پایتخت میناس بوده است. این شهر دارای جاذبه های بسیاری از جمله معبدی باستانی به نام «جل ماندیر» و تالار آینه ای زیبا به نام «شیش محل» است. آینه‌ها در شیش محل به شکلی هنرمندانه تنظیم شده‌اند که حتی یک پرتو کوچک از نور در آینه‌ها انعکاس می‌یابد و کل سالن را کورکننده می‌سازد. علاوه بر این، باغ‌های رنگارنگ، سنگ‌های قیمتی و نقاشی‌های سلطنتی درون قلعه‌ها نیز ارزش کاوش را دارند.

مطلب پیشنهادی  انواع طراحی خانه

کاخ شهر: کاخ شهر که تلفیقی از معماری سنتی راجستانی و مغول است، یکی از جذاب‌ترین ساختمان‌هایی است که جیپور می‌تواند به ارث ببرد. این کاخ افسانه ای توسط مهاراجا ساوای جای سینگ ساخته شده است و نشان دهنده یک اثر برجسته معماری است. این مجموعه دارای مجموعه ای از دادگاه ها، باغ های زیبا و ساختمان های منحصر به فرد است که به سادگی بسیار عالی هستند. علاوه بر این، اگر به تاریخ و فرهنگ علاقه دارید، تعدادی از ساختارهای چشمگیر مانند چاندرا محل، مبارک محل، معبد شری گوویند دیو و موزه‌های سیتی پلیس ارزش کاوش را دارند.

هوا محل: هاوا محل که به‌عنوان ورودی کاخ شهر ایستاده، نمونه‌ای عالی از معماری راجپوتانا در جیپور است. طراحی معماری این کاخ پنج طبقه بسیار نزدیک به فرهنگ راجستانی است و همچنین مناظری پانوراما از شهر و مناطق اطراف را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. ساختار هرمی شکل دارای 953 پنجره کوچک است که نشان دهنده معماری فوق العاده ای است که خانواده های سلطنتی راجستان ترجیح می دهند.

مطلب پیشنهادی  افتتاح جدیدترین فروشگاه اپل در ابوظبی

قلعه جایگار: قلعه جایگار که به صورت استراتژیک بر بالای یک تپه قرار گرفته، یکی از جذاب ترین مقاصد تاریخی جیپور است. این قلعه به خوبی به قلعه کهربا متصل است که فقط 400 فوت پایین تر در پایین تپه قرار دارد. این بنا بین قرن 15 و 18 برای تقویت امنیت جیپور ساخته شد. بازدید از این قلعه مغناطیسی به شما امکان می دهد مناظر زیبا از تپه ها و زیبایی های معماری عالی را کشف کنید.

به غیر از جاذبه های فوق، قلعه نهارگر، جانتر-مانتار، دایره مجسمه و گیتور از دیگر مکان های مورد توجه گردشگران هستند. وقتی در تور جیپور هستید، این مقاصد به شما احساس سلطنتی می‌دهند که شهر به آن مشهور است. وقتی نوبت به برنامه ریزی سفر جیپور می رسد، کمک حرفه ای از یک آژانس تور قابل اعتماد همیشه تفاوت قابل توجهی ایجاد می کند.

مطلب پیشنهادی  آخرین روندهای معماری در سال 2018

Source by Sanjana Singh Jadon

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *