hashoor

تفاوت بین طراحی UX و UI

اما صرف نظر از این واقعیت ها، این دو مفهوم بسیار متفاوتی هستند و تمایل به پیروی از معماری طراحی متفاوت دارند. UX یک زمینه صنعتی و تحلیلی است در حالی که UI بیشتر یک طراحی گرافیکی است که شامل زمینه ای است که بسیار پیچیده تر است. اگر نمونه ای از بدن انسان را به عنوان محصول در نظر بگیرید، خواهید دید که استخوان ها کدهایی را به نمایش می گذارند که به آن آرایش می دهند. اندام‌ها تمایل دارند رابط کاربری را نشان دهند که برای ارائه فعالیت‌های اساسی زندگی، در جهت مخالف نظر قرار می‌گیرد و پیشرفت می‌کند.

در هسته، طراحی UI جوهر اصلی بدنه، نمایش کلی است. طراحی UX و طراحی UI یکی از گیج کننده ترین و مورد سوء استفاده ترین اصطلاحات در زمینه بخش فناوری است. یک UI بدون UX مانند یک کشتی بدون لنگر است، در حالی که UX بدون رابط کاربری مانند یک بالون بدون هوا در آن است. درک خوب محصول با UX و سپس UI شروع می شود. اما در نهایت هر دو باید کارآمد و دست به دست هم برای پیروزی محصول کار کنند.

مطلب پیشنهادی  خانه من، پناهگاه التقاطی

واقعیتی که برای همه ناشناخته است این است که جزئیات دقیق UX به همراه UI مسئول تمام موضوعات دقیقی است که به طور مثبت یا منفی بر تجربه یک فرد در مورد یک محصول خاص یا یک سرویس مارک شده توسط سازمان تأثیر می گذارد. این امر به ویژه فراتر از محدوده UI است زیرا معمولاً شامل عواملی مانند محتوای تعیین کننده، زمان بارگذاری سریع است که کاملاً مفید است و همچنین عوامل مختلف دانش دیگر مانند هم افزایی بازیگوش که تمایل به ایجاد جریانی دارد که به نوبه خود برانگیخته می شود. دغدغه ای که دستیابی را تسهیل می کند.

اساسا، یک طراح باید این واقعیت را در نظر داشته باشد که UI به معنای دکمه‌ها، عبارات و پیکسل‌هایی است که تمایل دارند روی صفحه نمایش داده شوند. بنابراین، طراح UI باید در زمینه چگونگی مستندات یک برنامه یا وب سایت بر روی رابط که البته شامل تجسم نیز می شود، علاقه مند و ماهر باشد. مانند اینکه آیا دکمه ها آبی یا قرمز هستند یا اگر شیب ها صاف هستند یا غیره و همه این سؤالات اساسی که ساختار کلی صفحه را تعیین می کنند.

مطلب پیشنهادی  از طریق رندر سه بعدی و طراحی سه بعدی به تخیل خود بال بدهید

همچنین مواقعی وجود دارد که طراحان رابط کاربری باید با سؤالاتی مانند اینکه آیا باید دکمه Sign-Up را در بالای صفحه قرار دهند، مواجه می شوند زیرا به ناچار آنها بسیار سودمند هستند. در حال حاضر مفهوم طراحی UX یک توسعه با کیفیت و سطح بسیار بالاتر است و یک اصطلاح گسترده تر است زیرا نه تنها رابط کاربری را شامل می شود، بلکه طرح ها و همکاری های مختلفی را نیز شامل می شود که توسط آن پشتیبانی می شود. مانند یک طراح UX ماهر، باید بتواند با کاربر آشفته ای که تمایل دارد خط راهنما را در ارتباط با آگاهی از اینکه پیکسل ها باید روی صفحه نمایش چگونه به نظر می رسند، رسیدگی کند.

معمولاً چیزهای زیادی وجود دارد که یک طراح UX باید از آنها مراقبت کند که در بیشتر موارد ساختار پیکسل ها را نادیده می گیرد. آنها تمایل دارند با یک طراح رابط کاربری ماهر یا در بسیاری از موارد با یک طراح بصری کار کنند تا عمدتاً شرایط کاری رابط کاربری را شفاف کنند. ارتباط متقابل و تداخل زیادی بین وظایف طراح UX و طراح UI وجود دارد. بنابراین، امروزه بسیاری از متخصصان طراحی از هر دو اصطلاح طراحی UX و طراحی UI به صورت قابل تغییر استفاده می کنند.

مطلب پیشنهادی  چگونه با خدمات وب آمازون شغلی ایجاد کنیم

دقیق ترین و دقیق ترین توضیح برای این دو اصطلاح هنوز هم تا حد زیادی به اصول سازمان بستگی دارد. هنوز اکثراً اعتقاد بر این است که مشخصات شغلی اصلی طراح UI و طراح UX این است که آنها تا حد زیادی مسئول ایجاد، تشکیل و طبقه بندی رابط هستند که نقش بسیار مهمی در تأثیر مثبت بر اهداف تجاری شرکت دارد. در یک نکته پایانی می توان گفت که کار طراح UX و طراح UI اصلا آسان نیست و برای انجام این کار به مهارت، تجربه و تخصص زیادی نیاز دارد.

Source by Rahul Rakesh Roa

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *