hashoor

تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب

وقتی به تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب فکر می کنید، می توانید آن را با تفاوت بین معماری و ساخت و ساز مقایسه کنید. یکی با ظاهر شامل طرح‌بندی، رنگ‌ها، تعامل بین لینک‌ها و غیره مربوط به یک وب‌سایت یا برنامه است، در حالی که دیگری با اجرا یا بخش «چگونگی» فرآیند سروکار دارد. این شامل روش پیاده سازی و برنامه نویسی وب سایت یا نرم افزار می باشد.

هنگام طراحی یک وب سایت، طراح باید بسیار تخیلی و خلاق باشد. علاوه بر این، لازم است که طراح با مشتری تماس بگیرد و به طور کامل درک کند که چه چیزی مورد نیاز است. اولویت ها و الزامات این امر به طراح این امکان را می دهد که طرحی مناسب برای نیازها ایجاد کند. رنگ‌ها نیز باید به دقت مورد توجه قرار گیرند و همچنین ظاهر آن به نیازها و خواسته‌های بازاریابی مشتری مرتبط است.

مطلب پیشنهادی  پلان معماری فروشگاه های تجاری از 100 متر تا 1000 متر مربع

طراحی وب برای شرکت کوکا کولا را به عنوان نمونه در نظر بگیرید. طراح باید رنگ را در نظر بگیرد و همانطور که همه می دانیم غالب ترین رنگ کوکاکولا قرمز است. بنابراین عاقلانه نخواهد بود که طراح هنگام طراحی وب سایت خود به شرکت اشاره کند که رنگ دیگری را به عنوان رنگ غالب تر قرار دهد. همچنین تصویر پر جنب و جوش و جوان این شرکت طرحی را نشان می دهد که کاملاً با ظاهری جوان و سرزنده مطابقت دارد. این را می‌توان با افزودن ویدیوها، متن‌هایی که ستاره‌هایی از آن‌ها بیرون می‌آیند و هر گرافیک اضافی که جرقه‌ای در جمعیت جوان‌تر ایجاد می‌کند، انجام داد.

از طرف دیگر توسعه وب شامل پیاده سازی طراحی از مدل طراحی وب سایت است.

مطلب پیشنهادی  معماری یونان و امپراتوری یونان

توسعه دهندگان ممکن است نیاز به انجام یک مطالعه امکان سنجی با طراحان در مراحل اولیه توسعه وب سایت داشته باشند. گاهی اوقات انتظارات طراحان بسیار زیاد است و اغلب از محدودیت های فناوری در دسترس توسعه دهندگان فراتر می رود. بنابراین توسعه دهندگان ممکن است نیاز داشته باشند بهترین راه را برای توسعه وب سایت بدون دخالت زیاد در ظاهر و ظاهر محصول بیابند.

مانند نمونه کوکاکولا ما؛ هنگامی که شرکت طرح ارائه شده به آنها را بپذیرد، طراحان مدل را به توسعه دهندگان ارائه می دهند. توسعه دهندگان به نوبه خود مدل را تجزیه و تحلیل می کنند و تصمیم می گیرند که چه چیزی ممکن است و چه چیزی نیاز به تجدید نظر یا تغییر دارد. سپس یک راه حل فنی واقعی که به بهترین وجه با طراحی مطابقت دارد، اجرا خواهد شد. لزومی ندارد که توسعه دهندگان بدانند چرا رنگ های خاصی ترجیح داده می شوند. آنها فقط باید مشخصات طراحی را رعایت کنند. با این حال، توسعه‌دهنده ممکن است جلسه‌ای با شرکت و طراحان بگذارد تا آنها را در مورد هر چیزی که خارج از محدوده فناوری آنها است مطلع کند و در مورد روش مناسب‌تری برای توسعه وب‌سایت خود تصمیم بگیرد.

مطلب پیشنهادی  چرا رندر برای طراحی خرده فروشی مهم است؟

برای اطمینان از کار با کیفیت که مورد انتظار همه مشتریان است، لازم است طراحان وب و توسعه دهندگان وب با یکدیگر همکاری کنند. البته لازم به ذکر است که هر دوی آنها نقش های متفاوتی در توسعه کلی وب سایت دارند. یکی روی ظاهر و دیگری روی فونداسیون متمرکز شده است، درست مانند معمار با سازندگانش.

Source by Musa Aykac

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *