hashoor

تخصص و تاریخچه قهوه درجه کومباکونام

قهوه برای مدت طولانی یک نوشیدنی لذیذ بوده که الهام بخش میلیون ها نفر در سراسر جهان بوده است. قهوه با ریشه‌یابی در اتیوپی باستان، امروزه یک «نوشیدنی جهانی» تحسین‌شده است که تخیل توده‌ها را به خود جلب کرده و خود را بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره آنها کرده است. طبق مطالعه‌ای که توسط پونته استفانو در سال 2002 در مجله توسعه جهانی منتشر شد، روزانه بیش از 2.25 میلیارد فنجان قهوه در جهان مصرف می‌شود و این تعداد فقط هر روز افزایش می‌یابد!

کومباکونام یک شهر معبد باستانی در جنوب هند است که به‌خاطر فرهنگ پر جنب و جوش، معماری بی‌نظیر معبد، برگ‌های فوفل، موسیقی کارناتیک، و دم‌نوش قهوه فیلتر که آن را با تمایز متمایز کرده است، شناخته شده است. قهوه ای است که تنها به دلیل ظرافت، تعادل، شدت و پایان آن، قلب، ذهن و روح افراد خبره از سراسر جهان را به دست آورده است. زیبایی قهوه در این واقعیت نهفته است که می تواند طعم خود را بدون هیاهو اعلام کند، در عین حال مردم را وادار می کند که زبان خود را با طعمی ملایم بچرخانند. یکی دیگر از ویژگی های این شهر در ارائه همان قهوه در تنوع شگفت انگیز است. تعدادی از انواع موجود است، درست از یک نسخه آب شده تا یک نسخه با شیر خالص، تلخ شیرین، تیره و همه، همه به سلیقه مصرف کننده سفارشی شده است. با این حال، قهوه ای است که به تنهایی می ایستد، بدون ترکیبی از طعم ها، چه مصنوعی و چه طبیعی.

مطلب پیشنهادی  دبی – از صحرا تا یک کلان شهر باشکوه

تخصص قهوه درجه کومباکونام در خلوص آن نهفته است زیرا کاسنی بسیار کمتری برای ایجاد طعم قوی و خلوص بالای شیر مورد استفاده در تهیه آن وجود دارد. واقعیت عجیب اما دلپذیر این است که شهری که این قهوه از آن سرچشمه گرفته است به هیچ وجه قیمت کرایه خود را تبلیغ نمی کند یا اعلام نمی کند. اگرچه در همه جا تقلید وجود دارد، Kumbakonam هیچ ربطی به هیچ یک از آنها ندارد.

اعتبار قوی برای پایه گذاری و عمومی کردن مفهوم قهوه درجه و مرتبط کردن آن با Kumbakonam متعلق به آقایی به نام Panchapikesa Iyer است. او مالک لاکشمی ویلاس بود، هتلی که یک باشگاه قهوه داشت. قهوه از ساعات اولیه صبح تا اواخر شب به طور مداوم در جریان بود و شیر از گاوهای شیری که در یک گاوخانه درست پشت هتل نگهداری می شدند، تهیه می شد. داستان از این قرار است که کلاب قهوه به قدری محبوب بود که هیچ بازدیدکننده ای بدون توقف برای نوشیدن قهوه از کلاب قهوه، شهر معبد را ترک نکرد.

مطلب پیشنهادی  معماران در کوچین

راز نه تنها در شیر، بلکه در تهیه و برشته کردن دانه های قهوه نیز نهفته است. دانه‌های قهوه را در دیگ‌های خاکی روی آتش‌های چوبی برشته می‌کردند تا اینکه صدای شکافتن به گوش رسید. لوبیاها معمولاً از انواع peaberry، robusta یا مزرعه ای از مناطق تپه ای در Chikmagalur و بقیه کارناتاکا بودند. یک درخشش روان کننده که روی دانه های قهوه قابل مشاهده است، نشانه برشته شدن قهوه بود. سپس آن را در آسیاب دستی خرد می کردند.

امروزه اجاق گازها جایگزین اجاق های چوبی شده اند و شیر مستقیماً از گاوهای سوله تهیه نمی شود. اگرچه فناوری مدرن بسیاری از این فرآیندهای قدیمی را تکرار کرده و در زمان صرفه جویی کرده است، اما تمایز طعم هنوز نه تنها در حبوبات و برشته کردن، بلکه در شیر و آماده سازی نیز وجود دارد. این مشخصه واقعی قهوه درجه کومباکونام است.

مطلب پیشنهادی  روابط با مشتری معمار

Source by D. Siva Kumar

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *