hashoor

برای نرم افزار طراحی 3D CAD استفاده می شود

نرم افزار CAD (طراحی به کمک کامپیوتر) چند سالی است که به این شکل یا به شکل دیگری وجود داشته است و با افزایش قدرت رایانه ها، توانایی هایی که برای مهندسان و طراحان فراهم می کند نیز افزایش یافته است.

بسته‌های نرم‌افزاری طراحی به کمک رایانه کنونی امکان پیش‌نویسی مبتنی بر برداری دوبعدی، مدل‌سازی جامدات و سطح سه‌بعدی و تعداد زیادی در این بین را می‌دهند. نرم افزار مدرن CAD همچنین امکان چرخش سه بعدی اشیاء را فراهم می کند تا بتوان آن ها را از هر زاویه ای حتی از داخل به بیرون مشاهده کرد. همچنین می توان از آن برای تعیین مواد، فرآیندها و تحمل ها استفاده کرد.

نرم افزار CAD به طور گسترده در بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی، کشتی سازی، ساخت و ساز، ساخت انواع و حتی انیمیشن برای جلوه های ویژه در فیلم ها استفاده می شود.

چه پروژه یا شی بزرگ باشد یا کوچک، قدرت نرم افزار 3D CAD به مهندسان این امکان را می دهد که با جزئیات زیاد طراحی کنند، مدل های مختلف را آزمایش کنند و مشخصات نهایی را حتی قبل از رفتن به مرحله نمونه اولیه گران قیمت و فراتر از آن ایجاد کنند.

مطلب پیشنهادی  بسته های تور مثلث طلایی: حرکت به سرزمین پرنده طلایی

صنعت خودروسازی از نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه برای ایجاد مدل‌های جدید، فاکتور آیرودینامیک و ایمنی و همچنین طراحی جذاب استفاده می‌کند، در حالی که صنعت کشتی‌سازی از نرم‌افزار 3D CAD نه تنها برای طراحی کشتی‌های جدید، بلکه برای آزمایش نقاط قوت و ضعف استفاده می‌کند. آن طرح ها

صنعت ساخت و ساز شاید بیشترین استفاده را از این نرم افزار داشته باشد و هر چیزی را از آسمان خراش های غول پیکر تا انبارها و دفاتر عظیم تا خانه های مسکونی طراحی می کند.

در این منطقه آخر است که عموم مردم احتمالاً هنگام انتخاب آشپزخانه، حمام و اتاق خواب جدید، مستقیماً با نرم افزار 3D CAD در تماس خواهند بود.

مطلب پیشنهادی  طراحی خانه ساحلی خود را حول پلان طبقاتی طراحی کنید که کاربردهای مورد نیاز شما را فراهم کند

معمولاً نرم افزار طراحی داخلی نامیده می شود، وقتی صحبت از انتخاب چیدمان جدید و ظاهر یک اتاق جدید در خانه می شود، این نرم افزار 3D CAD است که برای قرار دادن وسایل و یراق آلات مختلف تا تصمیم گیری در مورد چیدمان نهایی استفاده می شود.

برای مثال، هرکسی که از یک نمایشگاه آشپزخانه بازدید می کند، احتمالاً از طریق طراحی و چیدمان با استفاده از نرم افزار طراحی آشپزخانه خاص راهنمایی می شود. همین امر در مورد نرم افزار طراحی حمام و نرم افزار طراحی اتاق خواب نیز صدق می کند.

دلیل استفاده از این روش کاهش هزینه، صرفه جویی در زمان و تلاشی است که قبلاً توسط یک طراح مناسب مورد نیاز بوده است، و همچنین زمان صرف شده توسط مشتری برای انتخاب طرح های مختلف و نیاز به طراحی آنها برای دیدن شکل ظاهری آنها. .

استفاده از نرم‌افزار CAD در فیلم‌ها در سال‌های اخیر بیشتر و بیشتر رایج شده است، که در انبوه فیلم‌های سه بعدی فعلی مانند Despicable Me و Megamind به اوج خود رسیده است. همچنین در فیلم‌های دو بعدی برای خلق شخصیت‌ها در فیلم‌های اکشن زنده و نه فقط انیمیشن‌ها استفاده می‌شود. برای مثال، اگر ارباب حلقه ها را دیده باشید، گولم با استفاده از یک فرم پیچیده از نرم افزار CAD ساخته شده است.

مطلب پیشنهادی  هنگام خرید کاندو قبل از ساخت چه نکاتی را باید در نظر داشت

عموم مردم همچنین می‌توانند از این نرم‌افزار به شیوه‌ای نسبتاً پیچیده استفاده کنند، زیرا در حال حاضر چندین بسته رایگان برای دانلود آنلاین وجود دارد که می‌توان از آنها برای ایجاد مدل‌های دوبعدی و سه بعدی چشمگیر استفاده کرد.

نرم افزار پولی نیز در دسترس است و البته کمی قدرت و تطبیق پذیری بیشتری را ارائه می دهد، اگرچه هیچ شباهتی به بسته های تجاری مورد استفاده توسط تجارت و صنعت بزرگ ندارد.

Source by Ian Grainger

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *