hashoor

برای تبدیل شدن به یک معمار شبکه های کامپیوتری چه چیزی باید بدانید؟

شبکه های کامپیوتری خوب طراحی شده و کارآمد برای کسب و کارها و سازمان ها برای به اشتراک گذاشتن منابع و برقراری ارتباط با مشتریان، کارمندان و تامین کنندگان ضروری هستند. هر چیزی کمتر مانع بهره وری می شود و به رقابت پذیری یک سازمان آسیب می رساند. بنابراین، کسب‌وکارهای مدرن باید از خدمات معماران شبکه‌های رایانه‌ای واجد شرایط برای ایجاد یک زیرساخت اطلاعاتی مؤثر که اهداف سازمانی را پشتیبانی می‌کند، استخدام کنند یا از آنها استفاده کنند.

معماران شبکه های کامپیوتری درک می کنند که برای تطبیق جریان اطلاعات مورد نیاز چه کاری باید انجام شود و چگونه از منابع موجود برای انجام کار به شیوه ای کارآمد استفاده کنند. معماران شبکه مسئول طراحی زیرساخت خاصی هستند که اطمینان حاصل می کند که اطلاعات به درستی توزیع شده و برای اتخاذ تصمیمات حیاتی که برای سازمان برای انجام ماموریتش ضروری است، استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی  با مزایای استفاده از کانتینرهای حمل و نقل در ساخت و ساز آشنا شوید

یک نمونه از نوع کاری که یک معمار شبکه کامپیوتری ممکن است انجام دهد، ایجاد زیرساخت اطلاعاتی در یک کارخانه تولیدی جدید در یک شهر دیگر است. چنین پروژه ای بسیار مهم است و بسیاری از چالش ها کاملا منحصر به فرد هستند و در ابتدای پروژه کشف نشده باقی می مانند. عواملی که باید برای استقرار موفقیت آمیز شبکه جدید در نظر گرفته شوند، از در دسترس بودن توان تا محل قرارگیری و کمیت سخت افزار شبکه را شامل می شود.

معماران شبکه های کامپیوتری دیدگاهی جهانی و همچنین محلی دارند. آنها نیازهای تجاری را که توسط تحلیلگران سیستم مشخص شده است و نحوه جریان داده ها و اطلاعات را درک می کنند. معماران شبکه های کامپیوتری سخت افزار و نرم افزار را می دانند و معمولاً سال ها تجربه به عنوان مدیر شبکه محلی دارند. معماران شبکه می‌دانند که چگونه دستگاه‌های سیستم و سخت‌افزار را یکپارچه کنند تا یکپارچه عمل کنند.

مطلب پیشنهادی  از طریق رندر سه بعدی و طراحی سه بعدی به تخیل خود بال بدهید

معماران شبکه، همانطور که پیشنهاد شد، “تصویر بزرگ” را درک می کنند. آنها باید از کار با افراد دیگر لذت ببرند و علاقه زیادی به حل مسئله، برقراری ارتباط و یادگیری مستمر داشته باشند. آنها همچنین باید از روندهای صنعت، تجهیزات و نرم افزارهای جدید و همچنین روندهای صنعت (یعنی فشار برای محاسبات تلفن همراه) آگاه باشند. نقش معمار شبکه های کامپیوتری، به معنای واقعی، مستقیماً با کمک به سازمان برای حفظ رقابت مرتبط است.

طراحان شبکه های کامپیوتری از ماهر بودن در زمینه مدیریت پروژه سود خواهند برد. این مجموعه مهارت مستلزم درک فرآیندهای تجاری مانند بودجه بندی، فروش و ساخت و همچنین درک الزامات فنی است. پروژه هایی که توسط متخصصان شبکه مدیریت می شوند از نظر اندازه متفاوت هستند اما در هر مورد مشکلاتی که باید حل شوند برای ماموریت سازمان حیاتی هستند.

مطلب پیشنهادی  وظایف میلگرد دیتیل و نقشه های قرار دادن جزئیات میلگرد

تقاضا برای افرادی که شبکه‌ها را طراحی می‌کنند زیاد است و حداقل به مدرک لیسانس و تجربه قابل توجهی به عنوان مدیر شبکه نیاز دارد. سطوح مناسب گواهینامه (مانند مایکروسافت، سیسکو، و غیره) بسیار مطلوب خواهد بود. غرامت برای معمار شبکه های کامپیوتری بیشتر از یک مدیر شبکه محلی است که در درجه اول به دلیل سطح مسئولیت مورد نیاز است.

معماران شبکه های کامپیوتری در مسیر شغلی هستند که به سمت بالا حرکت می کند. افرادی که در این نقش موفقیت را تجربه کرده اند، بسته به پیشینه و صنعت خود، ممکن است به خوبی خود را به عنوان مدیر ارشد اطلاعات کل سازمان بیابند.

Source by William G. Perry, Ph.D.

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *