hashoor

بحران مالی در جامائیکا – ارز خارجی کمیاب

بحران مالی، جرم و جنایت، بیکاری و کسب ارز مورد نیاز، نگرانی های اصلی دولت جامائیکا در این زمان است. بر اساس آخرین گزارش صندوق بین المللی پول (IMF)، جامائیکا در میان بحث های جاری در مورد حقیقت وضعیت اقتصادی کنونی ما در مسیر بهبود است.

اقتصاد شکننده جامائیکا به شدت به ارز خارجی وابسته است که برای پرداخت بدهی ها و خرید کالاها و خدمات استفاده می شود. این کشور همچنان به استخراج ارز از منابع دیگر مانند گردشگری، صادرات، صنعت سرگرمی و بوکسیت/آلومینا ادامه می دهد.

رکود جهانی ضربه ای ویرانگر به جامائیکا وارد کرد که رشد اقتصادی را حیرت زده کرد و صاحبان مشاغل کوچک را در حالت وحشت فرو برد. خبر خوب اکنون این است که قیمت نفت در حال کاهش است و به پایین ترین حد خود از سال 2008 رسیده است.

تأثیر بر مشاغل کوچک

در دوران رکود اقتصادی، مشاغل کوچک بیشترین آسیب را متحمل شدند، برخی از صنایع بیش از سایرین تحت تأثیر قرار گرفتند و صنعت تولید بیشترین آسیب را متحمل شد. محدودیت های بودجه، کاهش قدرت هزینه و آمادگی ناکافی برای رکود، بقای بسیاری از این مشاغل کوچک را غیرممکن کرد.

رکود اقتصادی رویاهای صدها کارآفرین را در جامائیکا در هم شکست. بر اساس گزارش های رئیس شرکت های کوچک و خرد در جامائیکا، بیش از 100 کسب و کار کوچک بین سال های 2008 تا 2014 بسته شدند.

5 اثرات رکود بر مشاغل کوچک در جامائیکا

1. کمبود مشتری

قدرت مصرف مشتری به شدت کاهش یافته است و به همین دلیل بسیاری از مشاغل کوچک آسیب دیده اند. اقتصاد در حال مبارزه، مصرف‌کنندگان را مجبور کرده است تا شیوه‌های مالی سخت‌گیرانه‌ای را توسعه دهند که بر نیازها متمرکز است.

مطلب پیشنهادی  اصول طراحی نما | تگ

اینجاست که اکنون باید خارج از چارچوب فکر کنید و به دنبال راه های دیگر برای کسب درآمد باشید. آیا تا به حال به بازاریابی آنلاین فکر کرده اید؟

این ممکن است برای همه مشاغل مناسب نباشد اما در نظر گرفتن آن ضرری ندارد. بازاریابی آنلاین اشکال مختلفی دارد و انجام تحقیقات شما در تعیین اینکه کدام تکنیک بیشترین سود را برای کسب و کار شما خواهد داشت مفید خواهد بود.

2. افزایش هزینه آب و برق

افزایش قیمت نفت منجر به قبض های نجومی برق شد که به ویژه صنعت تولید را تحت تاثیر قرار داد. این هزینه بالای سربار منجر به کاهش تولید، تعلیق گسترده و در نهایت تعطیلی برخی از مشاغل شد.

صاحبان مشاغل شروع به نکول در پرداخت وام خود کردند، قادر به پرداخت قبوض دستمزد نبودند، قادر به پرداخت کسورات قانونی به دولت نبودند و هزینه عوارض گمرکی با افزایش قبوض ماهانه آب و برق آنها افزایش یافت.

پس چگونه این را حل می کنید؟ راه های زیادی برای صرفه جویی در هزینه های آب و برق وجود دارد، از موارد غیر ضروری کم کنید. اگر می‌توانید بیشتر اوقات چراغ‌ها را خاموش کنید، بدون اینکه عملیات تجاری آسیب ببیند، این کار را انجام دهید. تغییر به اشکال دیگر انرژی مانند خورشیدی را در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید از روش‌های بسته‌بندی ارزان‌تر یا موادی که باید آن را امتحان کنید، استفاده کنید.

3. هزینه های مضحک بانکی بالا

مطلب پیشنهادی  اینتل ریزمعماری جدید Boradwell نسل پنجم پردازنده های هسته ای اینتل را معرفی کرد

تورم احتمالا در دوران رکود اتفاق می افتد، به این معنی که هزینه های شما می تواند بالاتر از حد معمول باشد. بانک ها نیز با هزینه های بالای خود به ویژه نرخ سود کارت های اعتباری بر این هزینه افزوده اند.

اگر برای پرداخت به کارت اعتباری خود متکی بوده اید، باید راه های دیگری را برای پرداخت در نظر بگیرید تا نرخ بهره بالا را کاهش دهید.

زمانی که واقعاً به وامی نیاز دارید و نمی‌خواهید با رتبه اعتباری خود مشکلی داشته باشید، این می‌تواند به مشکلی در آینده تبدیل شود، زیرا اکنون دفتر اعتباری قرار است به زودی در جامائیکا شروع به کار کند و رتبه بد کمک چندانی نخواهد کرد. شما در حال تلاش برای دریافت تاییدیه برای وام هستید.

4. کاهش جریان نقدی

اگر کسب و کار خود را با استفاده از وام بانکی شروع کرده اید، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که هیچ جریان نقدی برای حفظ کسب و کار خود ندارید و کسب و کار به آرامی در حال فروپاشی است.

برای کنترل این موضوع باید مقداری مداد بزنید تا در هزینه های ماهانه خود صرفه جویی کنید، این به شما در روزهای بارانی کمک می کند.

5. روحیه پایین کارکنان

در این دوره ها کارکنان نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و مضطرب می شوند و بیشتر نگران آینده شغلی خود هستند.

شما انگیزه هایی اضافه کرده اید و مسابقاتی را برای تقویت روحیه تیم خود ایجاد می کنید. این بهترین زمان برای کمک به ایجاد انگیزه در کارمندان است. داشتن کارکنان با انگیزه به معنای تولید است. پس در تشویق و تعریف و تمجید زیاد بخیل نباشید.

راه های جایگزین برای کسب درآمد ارزی

  • آیا هنوز اثرات رکود را تجربه می کنید یا به آرامی در حال بهبودی هستید؟ چیز جدیدی را امتحان کنید تا روحیه کارآفرینی در شما یک بار دیگر زنده شود و به دنیای کسب و کار اینترنتی یا تجارت آنلاین که بیشتر معروف است وارد شوید.

مطلب پیشنهادی  چرا به مهندسی نرم افزار نیاز داریم؟

تقاضا برای کسب و کار آنلاین یک پدیده است و هر روز در حال افزایش است. فرصت های زیادی برای انتخاب وجود دارد، امکانات بی پایان هستند. مردم در سرتاسر جهان می‌توانند دور هم جمع شوند و در یک فضای کوچک، ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند، تجارت کنند و راه‌های مختلف کسب ثروت را کشف کنند.

یک کسب و کار آنلاین فرصت بهتری را فراهم می کند، انعطاف پذیرتر است که می توانید در زمان خود کار کنید، این اساساً یک سرمایه گذاری 24 ساعته در 7 روز هفته است. اگرچه فضای اقتصادی جهانی هنوز ناپایدار است، تجارت آنلاین همچنان به رشد خود ادامه می دهد. هر کسی که مایل به یادگیری، صرف زمان و تلاش اضافی، دسترسی به رایانه و خدمات اینترنتی است، می تواند بدون در نظر گرفتن سابقه تحصیلی شما درآمد آنلاین داشته باشد.

عاقلانه انتخاب کنید و اولین قدم را همین امروز بردارید.

Source by Doreen Gibson

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *