hashoor

با مزایای استفاده از کانتینرهای حمل و نقل در ساخت و ساز آشنا شوید

این روزها کانتینرهای حمل و نقل به طور گسترده در صنعت ساختمان استفاده می شود. این یک جایگزین ارزان و آسان برای مصالح معمولی مورد استفاده در ساختمان ها می باشد. ساختن خانه کانتینری حمل و نقل یک فرآیند ساده است. از آنجایی که میلیون ها کانتینر بدون استفاده در بنادر در سراسر جهان وجود دارد، از این کانتینرها برای ساخت خانه های عالی استفاده می شود. برای یک خانه چند طبقه، فقط باید ظروف را روی هم قرار دهید.

ظروف پیش ساخته مصالح ساختمانی فوق العاده ای هستند و به طور گسترده در ساخت خانه ها استفاده می شوند. استفاده از این مصالح ساختمانی مزایای زیادی نسبت به مصالح معمولی دارد. در اینجا برخی از مزایای استفاده از ظروف برای ساخت خانه شما آورده شده است.

ماندگاری: یکی از جنبه های رایج استفاده از ظروف، چقرمگی و دوام است. از آنجایی که کانتینرهای حمل و نقل برای انتقال محموله از مکانی به مکان دیگر حتی در شرایط آب و هوایی شدید طراحی شده اند، چنین موادی به گونه ای ساخته شده اند که بادوام و ناهموار باشند. به عنوان مثال، زمانی که این کانتینرها در دریا هستند، می توانند با بادهای تند با سرعت 100 مایل در ساعت و امواجی با ارتفاع بیش از 50 فوت روبرو شوند. بنابراین. چنین ظروفی برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید طراحی شده اند و همچنان دست نخورده باقی می مانند. در نهایت، با استفاده از این ظروف پیش ساخته برای ساختن خانه ها به جای مواد سازگار با محیط زیست، نتیجه خانه هایی بادوام خواهد بود که حتی در هنگام بلایای طبیعی دست نخورده باقی می مانند.

اما به یاد داشته باشید که برای درها، پنجره ها و ورودی اتاق ها زیاد از فولاد برش نزنید زیرا بر دوام و یکپارچگی ساختار تأثیر می گذارد. اگر نیاز به برش فولاد از این ظروف دارید، می توانید تیرهای فولادی اضافی را اضافه کنید تا تکیه گاه بیشتری اضافه کنید و فلز حذف شده را جبران کنید.

مطلب پیشنهادی  با نرم افزار رندر به دنبال چه چیزی باشیم

انعطاف پذیری: این یکی از مزایای عمده استفاده از کانتینر برای ساخت خانه است. با استفاده از این مواد می توانید به راحتی خانه خود را بازسازی کنید یا مکان را تغییر دهید. چنین خانه هایی در فرآیند ساخت و ساز به برق و آب کمتری نیاز دارند. با استفاده از ظروف برای منازل، می توانید با اصلاح ظروف آشپزخانه بدون صرف هزینه زیاد، تغییر ظاهر را ایجاد کنید. همچنین، می توانید خانه خود را تا زمانی که مراحل ساخت و اصلاح انجام نشده است جابجا کنید و سپس آن را به زمین برگردانید. و این انعطاف پذیری به شما امکان می دهد در مکان هایی زندگی کنید که امکان ساخت خانه های سنتی وجود ندارد.

خانه های دوستدار محیط زیست: این روزها، آگاهی در مورد استفاده از مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست افزایش یافته است. مانند عدل های نی و پلاستیک های بازیافتی، ظروف نیز مواد سازگار با محیط زیست هستند. ساخت و ساز با استفاده از چنین موادی ردپای کربن را کاهش می دهد که اثرات مضر بر محیط زیست را کاهش می دهد.

خوب، مواد سازگار با محیط زیست معمولاً از چیزهای استفاده شده بازیافت می شوند. از آنجایی که ظروف مورد استفاده در ساخت و ساز مواد رها شده و بازیافتی هستند، مواد زیادی برای ساخت و ساز وجود خواهد داشت.

مقرون به صرفه: بدون شک استفاده از کانتینرهای پیش ساخته حمل و نقل در ساخت خانه شما راه را برای مقرون به صرفه بودن هموار می کند. از آنجایی که بسیاری از مردم برای ساختن اولین خانه خود در تلاش هستند، استفاده از این مواد بدون استفاده، به لطف تطبیق پذیری چنین مصالحی، آن را مقرون به صرفه و پیشنهادی هیجان انگیز برای صاحبان خانه های مشتاق می کند.

مطلب پیشنهادی  شانگهای – شهری با چهره های متعدد

استفاده از این مواد برای خانه رویایی شما بستگی به بودجه و تخیل شما دارد. می توانید از این مواد در قالب استفاده کنید ظروف آشپزخانه، واحد وضو و غیره بلوک های واحد وضو را می توان با توالت های برش، کابل کشی، برق، تهویه، عایق و کف پوش نصب کرد. همچنین می‌توانید با قرار دادن تخت، مبل و سایر مبلمان، کنار ظرف را باز کنید تا خانه‌تان جادارتر شود.

قابلیت حمل: استفاده از کانتینرهای حمل و نقل خانه شما را قابل حمل می کند. اما برای اینکه خانه خود را قابل حمل کنید باید دو نکته را در نظر داشته باشید. ابتدا باید بدانید که ظروف را جوش دهید اما فقط آنها را به هم بچسبانید. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که برش ظروف را به حداقل برسانید. اگر فولاد این ظروف را برش دهید، یکپارچگی ساختاری ظروف را کاهش می دهد.

قابل حمل بودن استفاده از ظروف در ساخت و ساز یک مزیت بزرگ است اگر خانه خود را بیشتر حمل کنید. هر بار که حرکت می کنید باید از قلاب های ابزار مناسب استفاده کنید.

این یک روند سریع است: علاوه بر قابلیت حمل، انعطاف پذیری، مقرون به صرفه بودن و موارد دیگر، کانتینرهای حمل و نقل سریع مونتاژ می شوند و چنین ساخت و ساز را می توان به سرعت انجام داد. ساخت بلوک های وضو، بلوک اتاق خواب، آشپزخانه و ناهارخوری و غیره با استفاده از ظروف پیش ساخته امکان پذیر است.

مطلب پیشنهادی  بارسلونا درج شده – آنتونی گائودی – آثار کامل معماری توسط راینر زربست

نمی دانید که چرا خانه های کانتینری حمل و نقل سریعتر از خانه های معمولی ساخته می شوند؟ خوب، دلیل آن این است که ساختار اصلی خانه را می توان به راحتی با استفاده از این مواد تحویل داد. همچنین می توان از قبل این ظروف را پیش ساخته و به محل ساخت و ساز منتقل کرد.

سبک منحصر به فرد: نمی توان انکار کرد که خانه هایی که با استفاده از کانتینر ساخته شده اند، ظاهر و سبک منحصر به فردی دارند. چنین خانه هایی ناهموار، مدرن و مقرون به صرفه هستند. افراد زیادی هستند که این خانه ها را فقط به خاطر ظاهرشان دوست دارند. حتی اگر از ظاهر این خانه‌ها خوشتان نمی‌آید، می‌توانید با استفاده از روکش‌های خارجی با موادی مانند چوب به ظاهری متفاوت برسید. در چنین مواردی، افرادی که از بیرون به خانه شما نگاه می کنند، نمی توانند بگویند که با استفاده از کانتینرهای حمل و نقل ساخته شده است.

روکش خارجی عمدتاً برای دادن زیبایی شناسی متفاوت به خانه است. اما بر اساس مواد روکشی که انتخاب می کنید، مزایای دیگری نیز وجود دارد. به این ترتیب می توانید خواص عایق ساختمان را بهبود ببخشید.

اگرچه مزایای متعددی در حمل و نقل کانتینری وجود دارد، اما این یک فرآیند کاملاً آسان و ساده نیست. در برخی شرایط ممکن است شما نباید چنین خانه هایی بسازید. قبل از اینکه واقعاً در ساخت خانه خود با استفاده از کانتینرهای حمل و نقل پیش ساخته افراط کنید، باید فرآیند کامل را بدانید.

Source by Uma Nathan

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *