hashoor

انواع طراحی خانه

دستیابی به یک طراحی خانه عالی با بودجه کم امکان پذیر است. برای رسیدن به این هدف، باید به شدت روی طراحی معماری سرمایه گذاری کرد. یک مثال خوب، خانه آلن دونووان در کیتنگلا است که با مفهومی آفریقای غربی در سقفی صاف با سوراخ های کبوتر بر روی دیوار جانوری طراحی شده است.

نمونه دیگر Hacienda Eco City Development در مومباسا است که به طور تصادفی با کانسپت معماری آفریقای غربی/اسلامی با سقفی صاف و سوراخ های کبوتر بر روی دیوارهای جانوری طراحی شده است.

لژ ایالتی ریاست جمهوری در ساگانا، نیری نیز یک قطعه معماری باشکوه است که از طراحی معماری برای دستیابی به عظمت و بدون استفاده از مواد بسیار گران قیمت استفاده کرده است. این یک خانه مستطیلی ساده با سقف های شیبدار و پنجره های آلومینیومی کم است.

مطلب پیشنهادی  راه‌حل‌های MEP (M&E) محیط‌زیست چگونه می‌توانند زیبایی‌شناختی نیز داشته باشند

کاربردهای تکنولوژیکی نیز بر بودجه تأثیر می گذارد. مواد سبک تر سقف جدید مانند کاشی های سقفی فولادی با روکش سنگی باعث صرفه جویی در مقدار خرپاهای چوبی مورد استفاده برای حمایت از سقف می شود.

انتخاب نوع فونداسیون نیز بر هزینه ها تاثیر خواهد داشت. املاکی مانند جریکو در منطقه ایست لندز بر روی پایه ای از نوع رافت ساخته شده است که نصب آن بسیار ارزان است. دال طبقه همکف بر روی تیرهای کوچکی استوار است که در بالای زمین قرار می‌گیرند، بنابراین هیچ گودبرداری و دیوارکشی فونداسیون انجام نمی‌شود.

در دیوارهای روبنا، در منطقه نایروبی، سنگ بنایی به راحتی در دسترس است، بنابراین گران نیست. یک راه مقرون به صرفه برای دستیابی به ظرافت این است که سنگ ها را با دست لباس به الگوی دلخواه خود بپوشانید. سنگ های دست پوش شخصیت خانه شما را به ارمغان می آورد و شما را از نظر نگهداری نجات می دهد زیرا عملاً هیچ نیازی به نگهداری ندارند.

مطلب پیشنهادی  The Ultimate Tone – بررسی کتاب بهترین سری تقویت کننده لوله گیتار DIY

خانه های پیش ساخته کم کم وارد بازار کنیا می شوند. این خانه ها راه حلی برای مسکن مقرون به صرفه در اقتصادهای توسعه یافته مانند ایالات متحده آمریکا، چین و اروپا هستند و تا زمانی که آنها جایگاه خود را در کنیا پیدا کنند، مسئله زمان است.

در نتیجه، طراحی معماری و استفاده از فناوری مناسب می تواند هزینه ساخت خانه شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

Source by Frank Gichuhi

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *