hashoor

الگوی سوراخ دار مبتنی بر تصویر برای طراحی ورق فلزی معماری

تعداد بی‌شماری الگوی سوراخ‌دار با انواع سوراخ‌ها از جمله گرد، مربع، شش ضلعی، مستطیل، مثلثی و مستطیلی امکان‌پذیر است. متداول ترین الگوهای مورد استفاده در ورق های فلزی سوراخ دار معمولی، الگوهای خط مستقیم و پلکانی هستند. در یک الگوی خط مستقیم، آرایش سوراخ را می توان با دو پارامتر تعیین کرد: جهت عمودی و افقی. برای ایجاد یک الگوی مربع، هر دو جهت باید فواصل مساوی داشته باشند. اگر فاصله در جهت عمودی با جهت افقی یکسان نباشد، الگوی سوراخ شده را الگوی مستطیلی می نامند. متأسفانه در مقایسه با الگوی پلکانی، این الگوی خط مستقیم به دلیل ماهیت چیدمان به اندازه الگوی پلکانی قوی نیست.

علاوه بر تمام آن الگوهای فلزی سوراخ‌دار یکنواخت و معمولی، یک الگوی سوراخ‌دار جدید بر اساس یک تصویر نیز به طور گسترده در دسترس قرار گرفته است. این یک فرصت جدید و هیجان انگیز بازار را برای هر پروژه ورق فلزی سوراخ دار باز می کند که می تواند هم برای تامین کننده و هم برای مشتری مفید باشد. اساساً، الگوی سوراخ شده با گرفتن رنگ تصویر با استفاده از یک محاسبه / الگوریتم خاص ایجاد می شود و سپس تمام اطلاعات به روشی پیچیده ترجمه می شود تا یک طرح الگوی سوراخ شده دلپذیر ایجاد شود که به نوعی تصویر اصلی را منعکس می کند.

هنگام طراحی یک الگوی ورق فلزی سوراخ دار بر اساس یک تصویر، چندین ملاحظات وجود دارد. این ملاحظات توصیه می شود تا طرح الگوی سوراخ شده تصویر اصلی را تا حد امکان منعکس کند و الگویی را که طراح می خواهد داشته باشد منعکس کند.

مطلب پیشنهادی  3D، 4D، 5D و 6D BIM عجب! به هیچ چیز دیگری نیاز ندارید

انواع سوراخ های بیشتر بهتر است

تغییرات بیشتر سوراخ ها احتمالاً نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت. در بیشتر موارد، این صرفاً به این دلیل است که هرچه تعداد سوراخ‌های بیشتری استفاده شود، اطلاعات بیشتری در طول فرآیند تبدیل برای تولید الگوی سوراخ‌دار گرفته می‌شود.

نسبت تصویر و ورق سوراخ دار طرح الگوی ورق سوراخ دار خوب باید اندازه ای متناسب با تصویر اصلی داشته باشد.

اگر اندازه تصویر اصلی و ورق سوراخ طراحی شده متناسب نباشد، طراح مجبور می شود الگوی سوراخ شده را کش دهد. در برخی موارد می‌توان این کار را عمداً انجام داد، اما به طور کلی اگر می‌خواهید یک طرح الگوی سوراخ‌دار طبیعی به‌نظر برسد که منبع اصلی را منعکس می‌کند، باید از این کار اجتناب شود.

ترکیب تصویر اصلی

اگرچه تقریباً هر تصویری را می توان به طرح الگوی فلزی سوراخ دار تبدیل کرد، ترکیب رنگی تصویر نقش مهمی در گرفتن بهترین نتایج دارد. در اغلب موارد، تصویری که کنتراست قوی و تفکیک رنگ واضح دارد، در تبدیل الگوی ورق سوراخ شده بهتر به نظر می رسد. به عنوان مثال، یک تصویر کارتونی یا یک نقاشی به سبک اندی وارهول برای تبدیل سوراخ به بهترین وجه مناسب است. سخت ترین نوع، عکس تصویری است که دارای انتقال رنگ صاف، کنتراست نور یا رنگ بسیار روشن است.

مطلب پیشنهادی  Vastu Shastra انرژی مثبت را به خانه شما می آورد

مشاهده فاصله برای به دست آوردن نمایش بهینه از سوراخ الگو

برای طراحی یک الگوی سوراخ‌دار بهتر و برای اینکه الگو به‌طور بهینه تصویر اصلی را منعکس کند، یک طراح باید فاصله دید بین پروژه ورق سوراخ‌دار و افرادی را که آن را می‌بینند در نظر بگیرد. فاصله دید با اندازه متوسط ​​سوراخ و فاصله مرکز به مرکز بین سوراخ ها و همچنین ناحیه باز ارتباط دارد. بنابراین، اگر قرار باشد یک الگوی سوراخ شده در فاصله حدود 10 متری دیده شود (به عنوان مثال: فاسیای ساختمان پارکینگ)، در این فاصله دید بهینه، آنها به طور خودکار تصویری را که روی صفحه سوراخ شده ظاهر می شود، تشخیص می دهند. اما وقتی مردم آن را در فاصله 3 یا 4 متری می بینند، الگوی سوراخ شده را به صورت یک الگوی سوراخ پراکنده و بی معنی روی ورق می بینند. از طرف دیگر، اگر مردم آن را از فاصله 20 یا 25 متری ببینند، آنها را مشاهده می کنند. آن را به عنوان یک تصویر نقطه ای یا یک تصویر ساده می بیند بدون اینکه به طور خودکار بداند که این یک اثر هنری است که از یک الگوی سوراخ شده ایجاد شده است. تصاویر زیر نشان می‌دهد که مردم وقتی طرح الگوی سوراخ‌دار خیلی نزدیک یا خیلی دور است، چه می‌بینند.

مطلب پیشنهادی  اهمیت مواجهه اولیه با هنر

چیدمان نور برای دادن نتیجه بهتر

برای برجسته ساختن فلز سوراخ‌دار مبتنی بر تصویر، باید استفاده از نور پس‌زمینه را برای نمایش بهتر تصویر اصلی در نظر بگیریم. نوری که از نور طبیعی (مثلاً نور خورشید) یا نور مصنوعی (مثلاً نورافکن) تأمین می شود، نقش مهمی در ایجاد ترکیب بهتر برای بهبود جلوه بصری الگوی سوراخ دار دارد. قرار دادن نور روشن در پشت ورق سوراخ شده، یک سایه سوراخ ایجاد می کند که می تواند حتی برای الگوی سوراخ شده پیچیده تر باشد.

ایجاد پروژه الگوی سوراخ دار سه بعدی قبل از ساخت

بر اساس آخرین پروژه سوراخ‌شده من، توصیه می‌شود که تمام طرح‌های الگوی سوراخ‌دار قبل از تولید با استفاده از یک نرم‌افزار 3D CAD شخص ثالث در طراحی سه بعدی تجسم شوند. با انجام این کار، طراح و صاحب پروژه می توانند عمداً بررسی کنند که آیا تمام ملاحظات طراحی، از جمله رنگ مواد، بافت، آرایش نور و طراحی الگوی ورق سوراخ دار، از قبل با مشخصات آنها مناسب است یا خیر. روی هم رفته، تغییرات محصول در مرحله طراحی بسیار ارزان تر از پس از تولید محصول واقعی است.

Source by Fransiscus Herry

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *