hashoor

استفاده از NodeJS و JSON در توسعه اپلیکیشن موبایل

مقدمه ای بر JSON و NodeJS
برای کسانی که در توسعه برنامه‌ها تازه کار هستند، از فناوری‌های قدیمی‌تر مانند PHP و SQL برای ایجاد برنامه‌های کاربردی مبتنی بر وب بر اساس پایگاه‌های داده استفاده می‌شود و اینها با کمبود مقیاس‌پذیری مواجه بودند و اغلب به توسعه مجدد کامل برای گسترش پلت فرم نیاز داشتند. پیدایش جاوا اسکریپت و کتابخانه‌ها و چارچوب‌های مرتبط به این معنی است که از آنجایی که برنامه‌های کاربردی نرم‌افزار فشرده‌تر شده‌اند و به‌روزرسانی‌های بلادرنگ اتفاق می‌افتد، فناوری‌هایی توسعه یافته‌اند تا امکان افزایش استفاده از این فناوری‌ها را فراهم کنند.

JSON چیست؟
JSON یک نحو (یا روش) برای ذخیره و تبادل داده است. و داده ها به صورت رشته های متنی با علامت گذاری شی جاوا اسکریپت (JSON) نوشته می شوند. این به راحتی از طریق رابط های برنامه های کاربردی سمت سرویس گیرنده و سمت سرور مختلف خوانده و تجزیه می شود و این بدان معنی است که در تعدادی از روش های برنامه نویسی مختلف قابل استفاده است. JSON یک روش بسیار کارآمد برای ذخیره اطلاعات در پایگاه داده به دلیل سازگاری آن است.

مطلب پیشنهادی  NATMO Asia – تغییر منظره با طراحی مدرن آسیایی

چرا از NodeJS با JSON استفاده کنیم؟
NodeJS با MongoDB به منظور ایجاد معماری استانداردهای وب یا RESTful API استفاده می شود. NodeJS یک فریمورک سبک وزن است که تجزیه اطلاعات بین سمت کلاینت و سرور را انجام می دهد و ReactNative می تواند برای ایجاد رابط کاربری در بالای NodeJS لایه بندی شود. NodeJS بسیاری از پرس و جوها را مدیریت می کند و آنها را به روشی بسیار سریع رسیدگی می کند، که آن را برای توسعه اپلیکیشن موبایل ایده آل می کند. رابط برنامه نویسی برنامه RESTful روشی برای رسیدگی به درخواست های HTTP و به روز رسانی پایگاه داده است. JSON و NodeJS روش های بسیار کارآمدی برای رسیدگی به درخواست های نوع AJAX هستند.

مطلب پیشنهادی  معماری، دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی آرل

نوع برنامه های تلفن همراه مورد استفاده با React Native و فن آوری های مرتبط
توسعه دهندگان فرانت اند قبلاً در ایجاد برنامه ها محدود بودند زیرا به طور سنتی فقط قادر به نوشتن کدنویسی برای سمت مشتری برنامه بودند. JSON، NodeJS و MongoDB چنین سهولت استفاده را دارند و دانش جاوا اسکریپت را که به طور سنتی یک زبان توسعه فرانت اند بوده است، گسترش می دهند. با ظهور استفاده از محاسبات مبتنی بر ابر و اینترنت فراگیر، روزهای میراث میزبانی پایگاه های داده بزرگ در سرورهای محلی و داشتن مدیران سیستم با تمام زبان های سرور و تعمیر و نگهداری مانند SQL، Oracle، PHP و سایر فناوری های مرتبط با سبک قدیمی تر. ، توسعه دهندگان فرانت اند از فناوری های خود استفاده کرده اند و اکنون برنامه ها را برای کار با سرورهای راه دور مبتنی بر وب و ابری پیکربندی می کنند. این بدان معنی است که توسعه برنامه در مقیاس کوچک می تواند سریعتر و راحت تر از نوشتن مقادیر بی پایان کد و نیاز به درک معماری سرور و مدیریت سیستم اتفاق بیفتد. توسعه نرم افزار در آینده پاسخگو، تطبیقی ​​و پویا است و عمدتاً مبتنی بر موبایل و ابر است. JSON و NodeJS نشان دهنده جهش های بزرگ در توسعه هستند که پلتفرم های تجاری و تجاری را بسیار کارآمدتر می کند.

مطلب پیشنهادی  10 دلیل برای استفاده از Revit Architecture برای طراحی خانه

Source by Lori V Woodward

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *