hashoor

استاد سازندگان در دوران باستان چه کسانی بودند؟

بیشتر سازندگان باستانی در زمینه معماری پیشرفت کردند. این از طریق روحیه آزمایش بود. یونانیان باستان به عنوان استادان معماری برجسته بودند. آنها از چوب، آجر گل و مرمر برای سازه های معماری خود استفاده کردند. آنها از برخی به عنوان سرپناهی استفاده می کردند که در آن زندگی می کردند. برخی دیگر برای اسکان خدایان خود که به عنوان معبد عمل می کنند ساخته شده اند. با این حال، پرستش خدایان در خارج از معبد انجام می شد. یونانی ها استادیوم هایی برای مسابقات ورزشی و تئاترهایی برای نمایش های تئاتری ساختند. رنگ در نوک زدن جزئیات ساختمان آنها استفاده شد. طرح بناها به شکل مستطیل با پی سه پله با رنگ در انتها یا دور تا دور ایوان بود (ساختاری متصل به بیرون ساختمان که اغلب یک ورودی سرپوشیده را تشکیل می‌داد). آبی و قرمز بیشتر برای رنگ آمیزی ساختمان هایشان استفاده می شد. رنگ های دیگر مانند زرد، سبز، سیاه، طلایی (طلائی) به ندرت استفاده می شد. قطعات رنگ نشده برای بهبود کیفیت سطح آنها واکس زده شدند.

مطلب پیشنهادی  10 دلیل برای استفاده از Revit Architecture برای طراحی خانه

سبک مورد استفاده برای ساخت معابد در دوره باستانی سبک DORIC بود که به نام قبیله دوریک که اسپارت ها (ساکنان اسپارتا، شهر یونان باستان معروف به قدرت نظامی) به آن تعلق داشتند، نامگذاری شد.

مهارت های یونانیان باستان در زمینه معماری در طول دوره کلاسیک بسیار بهبود یافت. مجسمه ها و ستون ها به سازه های معماری اضافه شدند. جدای از سبک دوریک، سبک های یونی و کورنتی نیز برای سازه های معماری خود استفاده می شد. سبک کورینتی که در سال 420 قبل از میلاد در شهر ثروتمند کورینث اختراع شد، زیباترین طراحی بود.

در بخش آخر معماری یونان باستان، سازه‌های معبد بزرگی از خدایان در این دوره ساخته شد که مجسمه‌های بزرگی به شکل حیواناتی مانند شیر در ورودی‌ها قرار گرفتند. نمونه آن معبد آپولو است. نقشه زمین و طرح این معبد بزرگ توسط معماران معروف هلنیستی Painios و Daphnis ایجاد شده است. مقبره ها به یاد ماوسولوس که رهبر آسیای صغیر بود ساخته شد. سبک دوریک قدیم توسط معماران این دوره رد شد.

مطلب پیشنهادی  افتتاح جدیدترین فروشگاه اپل در ابوظبی

در جوامع مدرن امروزی از سه سبک نمادین یونانی ها به عنوان پایه سازه های معماری در کشورهای مختلف جهان استفاده می شود. به عنوان مثال، در غنا، ورودی کاخ Manhyia پادشاه Asante، Otumfuo Osei Tutu II، به طرز مجللی به سبک کورنتی ساخته شده است. معماران امروزی می‌توانند از اصول سبک‌های معماری محبوب یونان باستان استفاده کنند و سبک‌های جدیدی را توسعه دهند که می‌توانند به بهترین شکل به خواسته‌های معماری منحصربه‌فرد در عصر معاصر پاسخ دهند.

Source by Dickson Adom

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *