hashoor

آیا طرح پولی شما را ثروتمندتر یا فقیرتر می کند؟

همه ما یک طرح پولی داریم. ما با یکی به دنیا می آییم. عادات پولی افراد بسیار شبیه عادات والدین و والدین قبل از آنها است. مشکل اینجاست که همانطور که باب پراکتور گفت:

“97 درصد از همه مردم بدون یادگیری نحوه کسب درآمد زندگی می کنند و می میرند. آگاهی فقر آنها از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.”

شنیدم میپرسی “97%؟” و پاسخ مثبت است. جور دیگری به قضیه نگاه کنید – 3 درصد از جمعیت جهان 97 درصد ثروت آن را در اختیار دارند.

با این حال، طرح پولی ما نیز در نتیجه تعاملی که با محیط خود داریم ایجاد می‌شود. چیزهایی که می شنویم، می بینیم، لمس می کنیم و بو می کنیم که تداعی های پولی دارند، به خصوص در زمانی که در حال رشد هستیم و در بهترین حالت ممکن، تأثیری ماندگار بر ما خواهند داشت. تأثیر تربیت ما بر ما عمیق است و در عین حال، می تواند کاملاً نامحسوس باشد، زیرا اگر آگاهی نداشته باشید، ممکن است متوجه نشوید که چگونه طرح پولی شما واقعاً نقشه پول شما را توسعه می دهد و شما را ثروتمند یا فقیرتر می کند.

دنیای درونی شما دنیای بیرونی شما را ایجاد می کند. بنابراین برای اینکه ببینید آیا شما آگاهی ثروت یا فقر دارید، فقط باید به خودتان نگاه کنید:

1. سلامت جسمانی

2. حساب بانکی، و

3. زندگی اجتماعی.

پول نمی تواند نزد فردی که هوشیاری فقر دارد بماند و بالعکس. روز گذشته داشتم به یک کنفرانس تلفنی گوش می دادم و موضوع برندگان قرعه کشی مطرح شد. این یک پدیده شناخته شده است که بسیاری از برندگان قرعه کشی به زودی تمام پول خود را از دست می دهند و گاهی اوقات فقیرتر از قبل از ثروت بادآورده خود می شوند. آنها اغلب از این که برنده شدن در لاتاری زندگی آنها را تباه کرده است ابراز تاسف می کنند. یکی از سخنرانان گفت:

مطلب پیشنهادی  رایانش ابری و دستور تهیه کلان داده راز موفقیت شماست

آنها یک میلیون دلار برنده شدند اما میلیونر نبودند.

چقدر درست! و این پارادوکس است – قبل از اینکه بتوانید یک میلیون دلار را نگه دارید، ابتدا باید در ذهن خود یک میلیونر باشید. اگر می خواهید میلیونر شوید باید ذهنیت میلیونر داشته باشید یا اگر می خواهید میلیاردر شوید یک ذهنیت میلیاردر!

بنابراین، سلامت، صورت‌های بانکی و زندگی اجتماعی شما در مورد ذهنیت مالی شما چه می‌گویند؟

تصور کنید در حال آماده شدن برای ساختن خانه ایده آل خود هستید. شما با یک معمار قرارداد می بندید که مجموعه ای از نقشه ها را به شما ارائه می دهد. متأسفانه، برنامه ها اصلاً آن چیزی نیست که شما در ذهن داشتید. آیا به هر حال به ساختن خانه ادامه می دهید به این امید که سازندگان به طور معجزه آسایی بتوانند این برنامه ها را دنبال کنند و همچنان به خانه ایده آل شما برسند؟

مطلب پیشنهادی  6 نکته مهم برای طراحی داخلی از یک شرکت معماری پیشرو

البته که نه! تا زمانی که این نقشه های معماری را طوری تغییر ندهید که با تصویری که از خانه ایده آل خود دارید مطابقت داشته باشند، هرگز نمی توانید خانه ایده آل خود را بسازید. به طور مشابه، تا زمانی که طرح پولی خود را تغییر ندهید، سطح درآمدی که به دست می آورید تغییر قابل توجهی نخواهد داشت.

بنابراین اگر ذهنیت مالی شما طوری برنامه ریزی شده است که سالانه 100000 دلار درآمد داشته باشید و یک فروشنده سفارشی هستید، به طور متوسط ​​این مقدار درآمد خواهید داشت. ممکن است چند ماه فرصت داشته باشید که درآمد شما بسیار بیشتر از میانگین درآمد باشد، اما طرح پولی شما خود را نشان می دهد تا در نهایت 100000 دلار درآمد داشته باشید. اگر به جای پورسانت، حقوق دریافت می کنید، مگر اینکه طرز فکر ثروت خود را تغییر دهید، بعید به نظر می رسد که کاری را انجام دهید که 150000 دلار به شما دستمزد بدهد، حتی اگر چنین شغلی در حد توانایی های شما باشد.

سال‌ها پیش باب پروکتور در حال ارائه سمیناری به گروهی از نمایندگان بیمه بود. او پیشنهاد کرد که هر یک از آنها می تواند در یک سال 5 میلیون دلار در تجارت بنویسد. آنها فکر می کردند او دیوانه است و مطمئناً چیزی در مورد تجارت بیمه نمی داند.

در یکی از جلسات سمینار، یکی از نمایندگان، دن اسلووان، پروکتور را به چالش کشید و گفت که 20000 نماینده در شرکت وجود دارد و در 100 سال هیچکس تا به حال 5 میلیون دلار در تجارت ننوشته است. پروکتور با آرامش به او گفت:

مطلب پیشنهادی  سبک معماری احیای اسپانیایی

“خب، پس شما می توانید اولین نفر باشید.”

اسلوان با ناباوری به پراکتور نگاه کرد و او هنوز با مخالفت هایش تمام نشده بود. پروکتور به آنها گفته بود که می توانند در یک سال به این هدف برسند و بنابراین اسلووان به او یادآوری کرد که اکنون اوت است.

“خب، پس انجام آن زمان زیادی از شما نمی گیرد. دان، اگر می توانید خود را به عنوان یک تهیه کننده 5 میلیون دلاری ببینید و از نظر احساسی با آن ایده درگیر شوید. آن را به ضمیر ناخودآگاه خود بسپارید، تضمین می کنم که شما متفاوت عمل خواهید کرد و چیزی که به سمت خود جذب می کنید کاملاً متفاوت خواهد بود.

خوب، چیزی که پراکتور گفت با اسلووان طنین انداز شد. او سال را با کمی بیش از 6 میلیون دلار در تجارت به پایان رساند و حدس بزنید چه؟ هنگامی که او از آن حد خیالی فراتر رفت، یک سری فروشنده همکار به دنبالش آمدند. اهداف درآمدی که آنها فکر می کردند قابل دستیابی هستند برای همیشه در ذهن این فروشندگان تغییر کرده بود. طرح پولی آنها ارتقا یافته بود – برای همیشه.

Source by Nickolove Lovemore

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *