arianps

چگونه یک واحد تهویه مطبوع سیستم اسپلیت کار می کند – اصول

سیستم های تهویه مطبوع و گرمایش مسکونی در منطقه سن آنتونیو، TX

در سن آنتونیو، در واقع، در سراسر تگزاس و کل ایالات متحده، واحدهای تهویه مطبوع و گرمایش در هر خانه یا تجارتی عادی است. در مناطق خاصی از کشور، انواع مختلفی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا ایمن ترین و مقرون به صرفه ترین هستند. در تگزاس، واحد غالب مورد استفاده برای تهویه مطبوع خانه، سیستم اسپلیت نامیده می شود.

سیستم اسپلیت دارای دو بخش است – واحد داخلی که می تواند هواگیر یا کوره باشد و واحد بیرونی به نام کندانسور. این دو قسمت از سیستم هوای شما توسط دو لوله مسی و یک سیم کنترلی ۲۴ ولتی به هم متصل می شوند که سیگنال های الکترونیکی را بین دو واحد به عقب و جلو می فرستد. هر دو خط مس مبرد را در فازهای مختلف حمل می کنند. وقتی دقت کنید متوجه می شوید که قطر یکی از خطوط مسی بیشتر از دیگری است.

مطلب پیشنهادی  سیستم HVAC خود را سالانه سرویس کنید

خط بزرگتر، خط “مکش” نامیده می شود. این نام را دارد زیرا مبرد در این خط توسط یک کمپرسور به داخل واحد متراکم مکیده می شود. مبرد در خط مکش به شکل گاز یا بخار است. مبرد سپس به داخل کمپرسور در واحد چگالش کشیده می شود و در آنجا به شکل مایع فشرده می شود. هنگامی که گاز فشرده می شود، گرمایی که از واحد داخلی گرفته است آشکار می شود. در مرحله بعد، مبرد داغ و فشرده از طریق سیم پیچ متراکم حرکت می کند، که گرما را توسط یک فن که هوای خنک تر را از طریق پره های سیم پیچ فشار می دهد، پخش می کند. به همین دلیل است که وقتی دستگاه تهویه مطبوع بیرونی شما کار می کند (در بیشتر موارد) احساس می کنید هوای گرم از بیرون می آید.

مطلب پیشنهادی  چگونه بفهمیم تهویه مطبوع شما به طور موثر کار می کند؟

خط مسی کوچکتر خط مایع نامیده می شود. هنگامی که مبرد فشرده از طریق سیم پیچ متراکم عبور می کند، وارد خط مایع یا فشار کم می شود. مبرد از خط مایع به سیم پیچ اواپراتور می رود و در آنجا گرما را از هوایی که توسط دمنده از طریق آن رانده می شود، می گیرد. هنگامی که گرما از هوا خارج شد، هوای سرد از دستگاه به کانال و در نهایت به دریچه ها تخلیه می شود. چرخه مبرد دوباره در آن نقطه شروع می شود.

Source by Ron S. Carter

The post چگونه یک واحد تهویه مطبوع سیستم اسپلیت کار می کند – اصول appeared first on آرین پادرا صنعت.

مطلب پیشنهادی  پیمانکاران HVAC برای ساختمان های تجاری – ۵ چیزی که باید به دنبال آن باشید

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *